Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Podijelite svoja iskustva i dozivljaje sa Vasih puovanja
Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Post Postao/la anel007 »

Ponovo se malo lutalo, jucer se spakujem s mladom i pravac (krivinama) za Focu.

slika

Sto se tice puta do Foce je zlatan kakav je tih 25-30 km od Foce do Tjentista, to nesta usko, to krivudavo u sve strane, to nema krivine haman da nije bar pod 90 stepeni al stigao sam nekako.

Sto se parka tice lokacija je super i ko voli planinariti, vozadi brdske bickle i slicno ima bar 10 dana zanimaciju dok sve obidje, nekoliko km prije samog spomenika se nalazi mjesto istog naziva gdje je mali granap, posta, ambulanta i milicija a u mjestu ne znam ima li 30 ljudi ukupno. U sklopu parka postoji i hotel kao i mjesto predvidjeno kampovanju pa ako se nekom ostaje duze moze birati.

slika

slika

slika

Sto se tice spomenicima zrtava bitke na Sutjesci tu sam se stvarno pozitivno iznenadio, sam spomenik je u odlicnom stanju i ako izuzmemo grafite i kojekakva saranja koja su standard na brdovitom Balkanu nema nikakvih ostecenja, takodjer i stepenice u obliku broja 8 koje vode do samog spomenika su u super stanju.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Pored spomenika nalazi se i Spomen soba (vise kuca al et) koja je zakljucana i nisam vidio nikog u blizini ko bi to mogao otvoriti, mozda bi me uputili da sam pitao u hotelu ali vec bilo vrijeme poci nazad pa nisam htjeo odugovlaciti.

slika

slika

I evo jedna za kraj kako spomenik izgleda kad se gleda od spomen sobe.

slika

Ljudi moji valjalo je ono napravit (kao i sve spomenike iz doba juge). Ovi sadasnju ne znaju drvenu brvnaru sklepati u poredjenju sa tim vremenom.
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Post Postao/la Avicii »

Cim sam vidio nova tema u 'putovanjima', reko Anel garant :D Fina reportaza kao i uvijek :ok: Ovdje stvarno valja otici na par dana i pustiti mozak na pasu :slin: ima se sta vidjeti. Kad smo vec kod ovoga mjesta, uskoro za ljubitelje festivala: www.okfest.net

Da sve ne bude sjajno i bajno, pomenuta relacija puta koji si naveo cini svoje da sve manje ljudi sjede u auto i striktno posjeti Tjentiste, vecinom ljudi svrate u prolazu. Ali eto, valjda se nekad i to sredi..
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Post Postao/la anel007 »

sta cu jadan kad volim lutati kad vremena i para ugrabim, bolje nego kuci i po kafama sjediti :green:

sto se puta tice mogu mu samo novi sloj asfalta nabacit i malo udubine koje imaju na pojedinim mjestima popraviti ali on je krivudav pa krivudav, cudno mi da se kakve brdske trke tom tionicom ne organizuju jer se ubila za njih

i bas sto kazes ko hoce da odmori od svega mjesto je odlicno, kud ces dalje kad se i u prodavnici moras naruciti kao kod doktora, mi cekali cika prodavaca 5-10 minuta da dodje i otvori :green:
slika ¦ slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Post Postao/la kula »

Nekada su se i organizirale utrke na toj dionici .
Svaka cast za reportazu nisam na Tjentistu bio od nagradne ekskurzije za takmicenje u Titovim stazama revolucije :D
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Nacionalni Park Sutjeska (Tjentiste)

Post Postao/la anel007 »

znao sam da ce se titini omladinci sjetiti ekskurzija, ista reakcija je bila kad sam mami rekao gdje planiram ici, odmah se sjetila ekskurzija i kojekakvih dogodovstina iz mladosti

a sto se tice ovih spomenika volio bih jos do kozare otici samo brate to mi je plaho daleko
slika ¦ slika
Odgovori

Natrag na “Putovanja”