Malo kroz Istanbul

Podijelite svoja iskustva i dozivljaje sa Vasih puovanja
Odgovori
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Struja »

Naime,kao sto naslov kaze posjetio sam Istanbul sa suprugom,naravno djecu nisam vodio,ali na djetetu sam vrijedno radio :) .
Iskreno bio sam skeptican prema Istanbulu i turcima uopce,da ne govorim o putovanju avionom prvi put nakon 13 godina...
Ali da krenem redom:
Aranzman smo vidjeli na reklamj jedne od turistickih agencija za 960KM sa svime,znaci sve ukljuceno i smjestaj plus prilikom polijetanja stjuardesa sjedi u krilu...,medjutim dodjem kuci i odem na stranicu Turkish airlinesa i vidim da je karta sa svim taksama i ovom spomenutom stjuardesom 109€,tako da su me dvije povratne karte izasle 420KM,a smjestaj sam nasao u samom centru starog grada za 243KM,tako da me putovanje i smjestaj izaslo 663KM za razliku od ponude agencije.

Nakon dolaska u Istanbul ostao sam sokiran pozitivno naravno,sve je jednostavno,uredno i efikasno,znaci u nekim stvarima u bolji od npr Beca.
Turci su veoma ljubazni sa finim smislom za humor,nisu napadni iako dok setas nude sve i svasta,ali na recenicu:"No,thank You" sve prestaje.
Sam grad je nesto posebno i okom neosvojivo,sama istorija i gradjevine su nesto sto definitivno treba vidjeti,a hrana u mnogome slicna nasoj i ima svega,znaci za 5 dana udebljao se 6kg.
Uglavnom su mislili da smo rusi,pa su nam stalno govorili spasiba,rekoh ne moras me spasavati,sve ok,jeo sam ovo i prije :)
Cijene su paprene,doduse ima pristipacnih obroka,ali mi smo isli na provjereno,tako da su cifre obrika od 15 do 20km po osobi bile,kolaci su oko 7KM,ali je komad kolaca ko nasa torta,znaci pogines dok pojedes.
Ono sto bih toplo preporucio je Trznica zacina,znaci tu se od mirisa instant ogladni,a ima svega,stvarno svega.
Kapali Carsija ili Grand Bazar je prica za sebe,ali cijene su paprene iako se moze do 80% cijena spustiti,ali za to treba 25 sati i zivci kao u konja,jer kad odustanes i krenes ovaj hajvan opet spusti cijenu ili ponudi zenu uz to slika.
Istiklal ulica je mjesto koje me odusevilo,kazu da dnevno prodje 3 miliona ljudi tom ulicom,vikendom i vise.
Moram priznati,kao i u pocetku ovog teksta,da sam bio skeptican,ali ljudi su zapad u pravom smislu te rijeci.Nigdje nisam vidio prosjaka niti narkomana,pse lutalice,a sigurnost je na ogromnom nivou,gdje god se ulazi detektori metala i rengen su prisutni kao i ljudi koji vrse kontrolu,policija i specijalci su na svakom koraku i sve to djeluje kulturno i diskretno...
Uglavnom evo malo atmosfere:
Na slikama su Topkapi,Aya Sofija,Plava dzamija,Cisterna Basilica,Dolmabahce palaca,stadion Besiktasa,Istiklal ulica,Galata toranj,kadikoy azijska strana grada,Cevahir trzni centar,najveci u euro strani centar,Muzej madam Tiso,Sea Life akvarijum...slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Struja za post:
DmrPhilip
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la kula »

Haahahahha struja hahahha dugo nesto ovako dobro nisam procitao.
Znaci tebe je stjuardesa u krilu ponukala da vrijedno radis sa zenomslikaslika mada mi se opet cini da se nisi nesto pretjerano trudio dok si nabacio 6 kg slika. Sta je sa mackom i curkama , to nisi opisao :D
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Tom »

Nista ga ne pitaj za curku, ovo s mackom je bilo slučajno...

Svaka čast, odlicne fotke!

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Struja »

Tom je napisao/la:Nista ga ne pitaj za curku, ovo s mackom je bilo slučajno...

Svaka čast, odlicne fotke!

Poslato s Jadrana
A macka je frljava i to dobro zato sam je uslikao :)
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Struja »

kula je napisao/la:Haahahahha struja hahahha dugo nesto ovako dobro nisam procitao.
Znaci tebe je stjuardesa u krilu ponukala da vrijedno radis sa zenomslikaslika mada mi se opet cini da se nisi nesto pretjerano trudio dok si nabacio 6 kg slika. Sta je sa mackom i curkama , to nisi opisao :D
A curke su ekipa koja slobodno seta dvoristem Dolmabahce palace i kao sto vidis vrijedno pozira,unose se u facu ne bi li sta dobile da jedu,a ne kontaju da sam ja ustvari dosao kod njih da sta gricnem s obzirom na cijene hrane tamo slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Avicii »

Odlicna reportaza.. slike su pravo uzivanje a tekst je u tvom stilu lol lol lol
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast Struja na reportaži.
Clapton is God!
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la ro.OXy' »

Reportaza na nivou hahahah :ok: :ok: :ok:
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Worf »

Odlicna reportaza i odlicne slike. :handclap: :handclap:

Istanbul je stvarno poseban grad, bio sam prije neke 3 godine, ima jednu svoju posebnu atmosferu koja se ne moze porediti ni sa jednim drugim velikim gradom u kojem sam bio, i preporucio bih svakom ko ima mogucnost da ode.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la Struja »

U pravu si Worf,kad skontas 18 miliona stanovnina...
Evo mi od hodanja zulj ko pepeljara...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Struja za post:
gemini
Avatar
DmrPhilip
Aktivan član
Postovi: 134
Pridružen/a: 22. sij 2016, 07:38
Lokacija: Ljubljana
Vozim: 407
Vozim: SW
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 72 puta
 pohvaljen: 56 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la DmrPhilip »

Stvarno prelijepe slike , mislim da je to grad koji bi svako bar jednom u zivotu trebao posjetiti. Hvala :ok:
Be good to others, that will protect you against evil. :ok:
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Malo kroz Istanbul

Post Postao/la sheky »

Smijem li ja dodat par slika?
slika

slika
wicked red
Odgovori

Natrag na “Putovanja”