Mali izlet u Stolac

Podijelite svoja iskustva i dozivljaje sa Vasih puovanja
Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Mali izlet u Stolac

Post Postao/la anel007 »

Posto mi je ovo ljeto proteklo u obavezama i sveopcem manju slobodnog vremena pa je tako propao i plan da posjetim Trebinje i usput srknem kafu s kolegom Avicii-em danas sa mladom se provozam malo do Stoca, Trebinje mi po ovako kratkom danu daleko a tu ionako planiram posjetiti vise lokacija malo dalje od samog grada pa se nikako ne bih mogao uklopiti.

slika

Sam put u oba smjera prosao super osim sto sam (mogu reci i na srecu) prosao nekoliko minuta nakon sto je kamion sletio covjeku u kucu, ne znam ima li slika po netu ove nesrece ali ono je haus sta se desilo, kad sam se vracao jos uvijek je stajao na istom mijestu i koliko sam vidio vrsen je pretovar tereta, evo nekoliko slika koje je kamera zabiljezila:

slika

slika

slika

slika

Ostatak puta kao sto sam rekao prosao bez problema a sam Stolac fina mala kasaba, pored starog grada i stecaka koji se nalaze uz sami put nismo nesto previse hodali iako znam za Daorson ali mi se nije dalo penjati uz ono brdo da bih vidio dolinu :green:

Za stari grad se moze reci da je relativno dobro sacuvan i uredjen pogotovo ako se uzme u obzir da se nikakav ulaz ne naplacuje u isti sto je praksa u svim mjestima ovog tipa koje sam do sada posjetio. Kome je cejf moze se autom popeti pred sami ulaz ali mislim da ipak treba prosetati tih 100-injak metara od carsije pogotovo ako se u autu provede nekoliko sati koliko sam ja proveo.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Osim starog grada Stolac krasi i rijeka Bregava preko koje prelazi nekoliko jako lijepih mostica (slike samo 2 a za ostale koji fale krivite bateriju :green: ):

slika

slika

Ono sto me rastuzilo ali ne mogu reci iznenadilo je nekoliko napustenih objekata na samom ulazu u grad, posto ni na jednom nista ne pise ono sto sam mogao zakljuciti u pitanju je autobuska stanica i onda sve u tom nizu do doma zdravlja, za jedan u nizu se vidi da je u pitanju bazen a ostale cu vec procackati na netu i istraziti.

U povratku se svratilo do nekropole stecaka Radimlija, onako kad je vec pored samog puta red je obici, karta za ulaz je 4 KM po osobi sto je po meni malo previse ali et njihov teren njihova pravila :green: :

slika

slika

slika

slika

slika

Nakon ovoga standardno povratak, stani u Mostar da se sta pojede, predje Stari Most (iako mi vise isti nije toliko zanimljiv) i naguriva sa kojekakvim slovencima i kinezima :green: , onda stani da i francuz sta pojede (preletio je komplet ovu dionicu umjerene voznje za 50 KM sto mu je i neki standard) i dodji kuci otkociti se :green: .
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la Avicii »

Super reportaza kao i obicno, svaka cast Nesto nikad nisam obracao paznju na ovaj stari grad, tacno cu negdje svratiti.
A za Tb se organizuj za neki vikend, da mozes sve na miru vidjeti i obici, pa da se popije i kafa, provoza Pug, itd

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la anel007 »

Bez vikenda i ne planiram, malo je dan za obici sve :)

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast za reportažu, stotinu puta sam prošao kroz Stolac, ali nikako da svratim.
Clapton is God!
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la dino »

Lijepo podsjećanje na našu (h)istoriju i pomen da se i tada živjelo.
Hvala ti Anele. :respect:
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la anel007 »

zivjelo se kolega dino itekako, mozda i bolje nego danas, inace najdraze mi je posjetiti ovakva mjesta pogotovo ona koja se rijetko obilaze samo sto se kako godine prolaze ima sve manje slobodnog vremena ali bit ce bolje nekad
slika ¦ slika
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la sheky »

anel007 je napisao/la: 27. lis 2018, 21:07 Posto mi je ovo ljeto proteklo u obavezama i sveopcem manju slobodnog vremena pa je tako propao i plan da posjetim Trebinje i usput srknem kafu s kolegom Avicii-em danas sa mladom se provozam malo do Stoca, Trebinje mi po ovako kratkom danu daleko a tu ionako planiram posjetiti vise lokacija malo dalje od samog grada pa se nikako ne bih mogao uklopiti.

slika

Sam put u oba smjera prosao super osim sto sam (mogu reci i na srecu) prosao nekoliko minuta nakon sto je kamion sletio covjeku u kucu, ne znam ima li slika po netu ove nesrece ali ono je haus sta se desilo, kad sam se vracao jos uvijek je stajao na istom mijestu i koliko sam vidio vrsen je pretovar tereta, evo nekoliko slika koje je kamera zabiljezila:

slika

slika

slika

slika

Ostatak puta kao sto sam rekao prosao bez problema a sam Stolac fina mala kasaba, pored starog grada i stecaka koji se nalaze uz sami put nismo nesto previse hodali iako znam za Daorson ali mi se nije dalo penjati uz ono brdo da bih vidio dolinu :green:

Za stari grad se moze reci da je relativno dobro sacuvan i uredjen pogotovo ako se uzme u obzir da se nikakav ulaz ne naplacuje u isti sto je praksa u svim mjestima ovog tipa koje sam do sada posjetio. Kome je cejf moze se autom popeti pred sami ulaz ali mislim da ipak treba prosetati tih 100-injak metara od carsije pogotovo ako se u autu provede nekoliko sati koliko sam ja proveo.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Osim starog grada Stolac krasi i rijeka Bregava preko koje prelazi nekoliko jako lijepih mostica (slike samo 2 a za ostale koji fale krivite bateriju :green: ):

slika

slika

Ono sto me rastuzilo ali ne mogu reci iznenadilo je nekoliko napustenih objekata na samom ulazu u grad, posto ni na jednom nista ne pise ono sto sam mogao zakljuciti u pitanju je autobuska stanica i onda sve u tom nizu do doma zdravlja, za jedan u nizu se vidi da je u pitanju bazen a ostale cu vec procackati na netu i istraziti.

U povratku se svratilo do nekropole stecaka Radimlija, onako kad je vec pored samog puta red je obici, karta za ulaz je 4 KM po osobi sto je po meni malo previse ali et njihov teren njihova pravila :green: :

slika

slika

slika

slika

slika

Nakon ovoga standardno povratak, stani u Mostar da se sta pojede, predje Stari Most (iako mi vise isti nije toliko zanimljiv) i naguriva sa kojekakvim slovencima i kinezima :green: , onda stani da i francuz sta pojede (preletio je komplet ovu dionicu umjerene voznje za 50 KM sto mu je i neki standard) i dodji kuci otkociti se :green: .
Radimlja jeste skupa -i ja sam se iznenadio! Nije valjda da nisi obišao Počitelj-tu se je živjelo!!!
wicked red
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Mali izlet u Stolac

Post Postao/la anel007 »

^ ove godine mi se jednostavno nije islo u pocitelj, on mi je na listi mjesta u kojima sam bio po nekoliko puta i vise se nema sta zanimljivo vidjeti pa i ne svracam
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post:
sheky
slika ¦ slika
Odgovori

Natrag na “Putovanja”