Koji mobilni telefon koristite?

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

To da,svakako.
Ja kada sam uzimao N4,varijanta sa SD procesorom je bila tek u najavi,a prosla me je ta volja i zelja da mrčkam prčkam sa romovima pa sam se zato i odlučio za MTK

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la nedicm »

Juče ipak promenio odluku u momentu kad sam poručivao telefon, nije bio Note 4 u grey boji, pa sam se odlučio za Note 4X, identični telefoni, pošto sam i Note 4 gadjao sa SD procesorom... Eto ga. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: RE: Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

nedicm je napisao/la:Juče ipak promenio odluku u momentu kad sam poručivao telefon, nije bio Note 4 u grey boji, pa sam se odlučio za Note 4X, identični telefoni, pošto sam i Note 4 gadjao sa SD procesorom... Eto ga. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Note 4x i jeste Note 4 sa SD procesorom slika
Nisi pogresio veruj mi.
Mada je ovaj moj bio u servisu juce, u poslednje vreme mu vibracija otkazuje... Pokupio ga danas jer za vikend putujem malo, a treba da ga salju u Budimpestu, tamo je valjda neki oficijalni zastupnik pa je ppd njihovom garancijom...
A kako sam citao ova dva dana, bila je serija Note 4 koja ima problema sa vibracijom (neki kontakt kenja) i ja eto uzeh bas jedan iz te serije slika
Ali dobro... Kad se vratim ide u Budapest pa ce ga ili srediti ili mi dati drugi slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: RE: Re: RE: Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la nedicm »

Davor The Great :) je napisao/la:
nedicm je napisao/la:Juče ipak promenio odluku u momentu kad sam poručivao telefon, nije bio Note 4 u grey boji, pa sam se odlučio za Note 4X, identični telefoni, pošto sam i Note 4 gadjao sa SD procesorom... Eto ga. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Note 4x i jeste Note 4 sa SD procesorom slika
Nisi pogresio veruj mi.
Mada je ovaj moj bio u servisu juce, u poslednje vreme mu vibracija otkazuje... Pokupio ga danas jer za vikend putujem malo, a treba da ga salju u Budimpestu, tamo je valjda neki oficijalni zastupnik pa je ppd njihovom garancijom...
A kako sam citao ova dva dana, bila je serija Note 4 koja ima problema sa vibracijom (neki kontakt kenja) i ja eto uzeh bas jedan iz te serije slika
Ali dobro... Kad se vratim ide u Budapest pa ce ga ili srediti ili mi dati drugi slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
U prodaji je sada i Note 4 sa SD procesorom, identičnim 625, tako da ama baš nema nikakve razlike, sem što je 4X izašao mesec dana kasnije od 4 sa SD(februar i januar), dok je 4 sa MT izašao još prošle godine.
Za sada mi deluje, nakon prvih par sati, sve, sem da sam pogrešio. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
Cybeerus
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 26. ožu 2017, 01:24
Lokacija: Bijeljina
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Cybeerus »

Jeste li imali kakvih vecih problema sa Xiaomiem? Planiram da kupim novi telefon i on mi je usao u uzi izbor.
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: RE: Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

Cybeerus je napisao/la:Jeste li imali kakvih vecih problema sa Xiaomiem? Planiram da kupim novi telefon i on mi je usao u uzi izbor.
Ja osim ovoga sa vibracijom ama bas nikakvih problema nisam imao slika
Citao sam po forumima i netu, problem sa vibracijom je bio izgleda generalni problem na Note 4 seriji (obican N4 sa MTK procesorom, ne 4X) i sledece nedelje ga nosim u servis, oni ga salju u Budimpestu (navodno oficijelni Xiaomi store za ovaj deo evrope) kod dobavljaca pa ili ce ga srediti ili cu dobiti drugi slika
Osim toga, msm da je ovo prvi telefon posle Blackberry - a koji minse zadrzao duze od 6 meseci... A Blackberry sam koristio davne 2011 slika
Planiram uskoro i zeni da uzmem jedan jer je njen HTC pri kraju...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
TarikGracic
Početnik
Postovi: 23
Pridružen/a: 22. kol 2017, 00:10
Lokacija: Maglaj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la TarikGracic »

U zadnje tri godine promijenio sam preko 10 mobilnih telefona, najčešće iz razloga što mi telefon brzo dosadi a ne jer nje loš ili nešto sl.
Trenutno već dva mjeseca koristim Samsung Galaxy A5 2017, s kojim sam jako zadovoljan. Kupio sam ga novog, zaštitno staklo na display i siliko kao zaštita. Dosta je brz, ima performanse vodećih telefona a za dosta manje para. Definitivno preporuka.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

TarikGracic je napisao/la:U zadnje tri godine promijenio sam preko 10 mobilnih telefona, najčešće iz razloga što mi telefon brzo dosadi a ne jer nje loš ili nešto sl.
Trenutno već dva mjeseca koristim Samsung Galaxy A5 2017, s kojim sam jako zadovoljan. Kupio sam ga novog, zaštitno staklo na display i siliko kao zaštita. Dosta je brz, ima performanse vodećih telefona a za dosta manje para. Definitivno preporuka.
ne moze nikad samsungova A serija imati performanse S serije (to je ono sto si ti rekao), pa nisu u samsungu smolu pasli da sami sebi konkurisu, doduse ako cemo realno i cijena im je pofino razlicita pa to se ne moze ni ocekivati

e sad uzimati novog samsunga A serije pored kineza tipa xiaomi, koji za skoro pa isto para i moze prismrditi flagshipima, je cista budalastina ali opet mozda si imao i valjan razlog za takav izbor
slika ¦ slika
Avatar
TarikGracic
Početnik
Postovi: 23
Pridružen/a: 22. kol 2017, 00:10
Lokacija: Maglaj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la TarikGracic »

Prvi dio tvog odgovora postujem, naravno da A serija nije isto sto i S serija, mnoge razlike postoje posebno u kamerama, ali u svakodnevnoj upotrebi uredjaja nema drasticnih razlika. Sto se xiaomi-ja tice, todjak mi je imao neki, haman onaj njihov note 4. Nije to kvalitet samsunga, displej ni blizu..
Ja sam imao A5, A5 2016 i sada A5 2017, mislim da je odnos cijene i kvalitete dobar, pa sad.. :)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la nedicm »

Ja posle par meseci korisćenja Xiaomi Redmi Note 4X, samo reči hvale. Baterija na prvom mestu. Sa dve kartice, 4G stalno ili wifi, lagano dva dana izgura. Da se razumemo, aktivnog korišćenja, pošto su kartice privatna i službena i telwfon koristim dvojako. Čak sam se prijatno iznenadio i kamerom, koja se pokazala i više nego odličnom. Sve u svemu, za 150€, best buy definitivno. Jedina mana, kod modela koji ja imam je nekakvo puckanje u zvučniku, ponekad, pri ulasku ili izlasku iz aplikacija. Nema pravila, ali sam video da se to i drugima dešava, moguće da je sistemski problem. Meni za sad ne smeta, mada imam garanciju godinu dana.. slikaslikaslikaslikaslikaslika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

TarikGracic je napisao/la:Prvi dio tvog odgovora postujem, naravno da A serija nije isto sto i S serija, mnoge razlike postoje posebno u kamerama, ali u svakodnevnoj upotrebi uredjaja nema drasticnih razlika. Sto se xiaomi-ja tice, todjak mi je imao neki, haman onaj njihov note 4. Nije to kvalitet samsunga, displej ni blizu..
Ja sam imao A5, A5 2016 i sada A5 2017, mislim da je odnos cijene i kvalitete dobar, pa sad.. :)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
tesko da moze biti dobar kad za bar 100 KM manje (po trenutnim cijenama na olx-u novih uredjaja) mozes kupiti telefon sa istim performansama ali svako ganja sto nejmu pase, ja do prije nekoliko mjeseci nisam mogao vjerovati da cu kupiti huawei pa et pazarim ga bez trunke razmisljanja pogotovo kad sam vidio da za toliko para nisam mogao haman ni tu samsungovu A seriju kupiti (kupujem telefone u bhtelecomu po njihovim da se razumijemo)
slika ¦ slika
Avatar
TarikGracic
Početnik
Postovi: 23
Pridružen/a: 22. kol 2017, 00:10
Lokacija: Maglaj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: RE: Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la TarikGracic »

anel007 je napisao/la:
TarikGracic je napisao/la:Prvi dio tvog odgovora postujem, naravno da A serija nije isto sto i S serija, mnoge razlike postoje posebno u kamerama, ali u svakodnevnoj upotrebi uredjaja nema drasticnih razlika. Sto se xiaomi-ja tice, todjak mi je imao neki, haman onaj njihov note 4. Nije to kvalitet samsunga, displej ni blizu..
Ja sam imao A5, A5 2016 i sada A5 2017, mislim da je odnos cijene i kvalitete dobar, pa sad.. :)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
tesko da moze biti dobar kad za bar 100 KM manje (po trenutnim cijenama na olx-u novih uredjaja) mozes kupiti telefon sa istim performansama ali svako ganja sto nejmu pase, ja do prije nekoliko mjeseci nisam mogao vjerovati da cu kupiti huawei pa et pazarim ga bez trunke razmisljanja pogotovo kad sam vidio da za toliko para nisam mogao haman ni tu samsungovu A seriju kupiti (kupujem telefone u bhtelecomu po njihovim da se razumijemo)
Eh sad huawei je definitivno bolji od xiaomi-ja. Njihovi modeli P9 i P10 kao i lite verzije istih cak, pa onda honor linija, su sve odlicni modeli telefona. Ali nisu bas ni jeftinoca neka, drze prilicno finu cijenu, ali i dalje jeftiniji od samsungovih modela, priznajem neopravdano.
Nisam ja neki fan boy, kad je nesto dobro - dobro je, a huawei radi odlican posao.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

Imao sam i Huawei modele, brat ih i danas fura... Isto tako i Xiaomi ima jace varijante u visim klasama, kao npr Mi6 i Mi Mix koji je napravio boom sa tim sto je skoro pa bez ivice
Ja samo kazem da sam ja moj N4 platio pre skoro godinu dana 220€ nov (3gb rama, 64gb roma), a A5 2016 je sada jos uvek 300 i kusur jevreja.
Nemojte me pogresno shvatiti, samsung je odlican, isto kao i Apple, ali sto kaze @nedicm - za ove pare, odnos cena/kvalitet je za svaku pohvalu.
Performanse Xiaomi N4 pariraju iPhone 6,a polovanu 6-icu u iole dobrom stanju mozes naci za 250-300€...pre bi uzeo nov Xiaomi nego neki polovan samo zato sto je iPhone... Ok, ja sam picajzla i smeta mi i najmanja ogtebotina na telefonu, ali opet i za telefone mislim isto kao i za auto - po meni Pezo podjednako dobar i kvalitetan kao i bilo koji iz VW grupacije (VW, Audi, Skoda) samo sto kod ovih uz cenu auta placas i ime... Moja 307-ica mladja 2 godine i sa vise opreme od A4-orke koja je skupla bar za 1500 jura...
Eto toliko
Bez uvrede i ljutnje bilo kome, ovo je samo moje subjektivno misljenje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

nema uvrede samo sto ne mozes porediti kruske i jabuke, android i apple kao i 307 i a4 a ti skontaj razlog :green:
slika ¦ slika
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

Ma sve ja to znam Anele, samo kazem da, po meni (opet naglasavam subjektivno misljenje) je Pezo dovoljno dobar auto za pare koje kosta
Vozio sam malo A3 pre par godina (bio je 2003/2004 god) i po meni je nekako tvrd... Isto mi je i za pasata, a i firma ima nove oktavije, vozio sam dve skoro, jednu do Češke i nazad, drugu do Stuttgarta i nazad i isto mi je nekako tvrda... Ne znam, mozda sam se previse navikao na pezoa... Ali odosmo u off topic
Apple nisam koristio skoro, imao sam 3S varijantu i nisam bas bio zadovoljan, ali od tada se podosta promenulo...
A za kruske i jabuke ima do jaja anegdota iz srednje skole:
Drugar na tabli radi mehaniku i sabere silu i moment... Profa odlepi i drekne "kako tako!!! Kako mozes da saberes kruske i jabuke??!!!!"
Drugi drugar iz klupe onako mrtav 'ladan odvali "pa moze"...
Profa besan pa kaze" I... Sta ce da dobije??? "
A ovaj iz klupe onako nonsalantno" pa kako sta... Pa kompot!!! "

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Informatika”