Koji mobilni telefon koristite?

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

anel007 je napisao/la:bjezi od mediatek procesora, samo to cu ti reci
Ja imam Xiaomi Redmi Note 4 sa MediaTek Helio X20 procesorom i extra sam zadovoljan... MTK nije sto je nekad bio...
Redmi Note 4 ima 2 varijante, sa MediaTek (MTK) i Qualcomm SnapDragon (SD) procesorima... SD je malo bolji po pitanju baterije jer su "štedljiviji" procesori ali msm da je MTK za nijansu bolji/brži.
Kod MTK je jedino problem što nemaju podršku za neki update na višu verziju Androida, ja sam i dalje na Androidu 6 dok su verzije sa SD procesorom na Androidu 7,a šuška se da će uskoro ići i na Android 8... Mada, iskreno, meni uopšte ne smeta što imam šesticu slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la mara- »

MTK je i dalje što je bio. Koji Android dobiješ, na tom i ostaneš, uopšte ne poštuju pravila po kojima bi trebalo da objave source za drivere. SD ima ogromnu podršu i za custom romove koga interesuje, pa može već i staviti Android 8 ako želi.

A SD je mnogo štedljiviji, pogledaj samo test na GSM Arena, ogromna je razlika.

Ja imam taj sa SD i baterija je stavno vrhunska, minimum 2 dana, što do sada na Nexus 4 i 5x ni blizu nisam mogao da postignem, kad bi jedan dan izdržali, to bi bilo čudo, a ovaj bez problema, i ne štedim ga sekunde.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

@davor bas zbog toga sto si naveo i kažem da bjezi od mtk procesora, ipak podrska u android svijetu puno znaci mada se raja zavarava da to nije bitno

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

Ja imam Note 4 sa MTK, supruga ima 4x sa SD procesorom i dobila je update na Android 7... Iskreno, nisam primetio nikakve razlike (osim split screen-a)...
Opet kažem sve je subjektivno, i meni lično nije bitna ta neka podrška i ne patim od toga da imam najnoviju verziju, bitno mi je da radi dobro, brzo i pouzdano, a ovaj Note 4 ispunjava sve to
Baterija i na ovom mom gura 2 dana (uključeno je sve živo, non stop...wifi, mobilni net, GPS, sinhronizacija,mailovi, viber, Whatsapp, društvene mreže...), koristim 2 broja, privatni i poslovni tako da ima dosta i razgovora i poruka...msm da sam baš ovde ranije okačio Screen On Time za ovaj moj, koji je u to vreme bio oko 10h... Sada guram oko 7-8h SOT, ipak je i baterija oslabila nakon godinu ipo dana poštenog akanja

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

podrska treba da bude bitna zbog sigurnosti a ne zbog toga da imas sve najnovije kad je OS u pitanju, google svaki mjesec izbaci sigurnosne zakrpe za android sistem a samo u prosloj godini globalno je otkriveno haman 4-5 jako opasnih sigurnosnih propusta i cijelom IT svijetu
slika ¦ slika
Avatar
pwnz
Aktivan član
Postovi: 96
Pridružen/a: 17. ruj 2017, 14:41
Lokacija: n/a
Vozim: Peugeot 207 1.6 xs
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la pwnz »

Da i ja podijelim svoje iskustvo. :)

U mom je vlasništvu Xiaomi Redmi Note 3 Pro (snapdragon verzija) sa 2 gb rama i 16 gb interne memorije.
Malo više od pola godine ga koristim i mogu reći da sam prezadovoljan. Sistem je odličan, brzina isto tako.
Baterija je odlična, meni drži uglavnom oko 2 dana, quick charge je tu tako da me dosad nije iznevjerila.

Ali opet razmišljam o upgradeu na 4ku pa ćemo vidjeti. :)
Avatar
IgorRadovanovic
VIP Član
Postovi: 302
Pridružen/a: 30. pro 2017, 23:43
Lokacija: Salzburg
Vozim: Peugeot 407 136
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la IgorRadovanovic »

Iznenadjen sam koliko ljudi koristi XIAOMI :)
U svakom slucaju za vecinu XIAOMI mozes da skines novi OS (ROM) i da ga manuelno azuriras. MI OS je takav da ti je dosta toga otkljucano i da sa mnogim stvarima sam upravljas...pogotovo azuriranje je lagano
slika
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la micija »

Huawei HONOR 9 III SVIMA BIH GA PREPORUCIO! Telefon vrhunski a u pola cijene sto se tice samsunga u klasi a naprimjer na testu sa samsung s8 vodi 8:3
Izgled, meni ma sve mi leglo kao pijanom samara!.
Odrekao sam se Sony xz bez suza!
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Ima li iko sa Samsungom ovdje :D evo i ja sam se bas iznenadio koliko vas koristi Xiaomi. Mene takodje privlaci ta marka, samo me malo nervira sto imaju milion modela pa ne mogu skontati sta je neka sredina a sta vrh.

Ja trenutno koristim S7 edge. Kupio sam ga ponajvise zbog premocnog ekrana, stvarno ga je uzivancija koristiti, dobre baterije i vrhunske kamere. Da je osjetljiv, jeste.. i da ga treba cuvati zbog ekrana, treba.. ali ko ga sisa, moze do kad moze.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

anel007 je napisao/la:podrska treba da bude bitna zbog sigurnosti a ne zbog toga da imas sve najnovije kad je OS u pitanju, google svaki mjesec izbaci sigurnosne zakrpe za android sistem a samo u prosloj godini globalno je otkriveno haman 4-5 jako opasnih sigurnosnih propusta i cijelom IT svijetu
Slazem se ali ja mislim da ako neko uzima telefon zbog sigurnosti da treba da zaobidje Android u globalu,ne? Kako sam citao,i IOS i Windows su daleko bolji po tom pitanju. slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

Avicii je napisao/la:Ima li iko sa Samsungom ovdje :D evo i ja sam se bas iznenadio koliko vas koristi Xiaomi. Mene takodje privlaci ta marka, samo me malo nervira sto imaju milion modela pa ne mogu skontati sta je neka sredina a sta vrh.

Ja trenutno koristim S7 edge. Kupio sam ga ponajvise zbog premocnog ekrana, stvarno ga je uzivancija koristiti, dobre baterije i vrhunske kamere. Da je osjetljiv, jeste.. i da ga treba cuvati zbog ekrana, treba.. ali ko ga sisa, moze do kad moze.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Onako kako sam ja gledao,sada su ti Xiaomi Mi6 i MiMix2 vrhunska ponuda...6 GB rama, 64 GB roma (minimum). Oba imaju SnapDragon 835 u sebi,ne znam za autonomiju baterije...

Meni licno,MIUI savrseno lezi,prezadovoljan sam Xiaomi telefonima i ubedjen sam dance i sledeci biti iste marke...ako bude bilo para da se rasecem,onda ce to definitivno biti Mi6 slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la mara- »

IOS ništa nije bolji po pitanju sigurnosti, Windows telefoni se više i ne prave, i pitanje je da li imaju ikakvu podršku.
Avatar
Davor The Great :)
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. ruj 2016, 20:55
Lokacija: Subotica, Srbija
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Davor The Great :) »

mara- je napisao/la:IOS ništa nije bolji po pitanju sigurnosti, Windows telefoni se više i ne prave, i pitanje je da li imaju ikakvu podršku.
U prethodnoj firmi (koja broji preko 50.000 zaposlenih širom sveta) je bilo striktno pravilo IT-a da se za službene telefone koriste samo IOS ili Windows platforme zbog bezbednosti slika
Realno, nisam toliko upućen u sve to pa ni ne mogu baš da komentarišem, pišem samo ono što sam pročitao slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la anel007 »

@Davor: iOS je bolji jedino sto apple rokne zakrpu za OS i to odmah dolazi na sve uredjaje dok na androidu moras cekati na proizvodjace hoce li se smilovati, mada se i na tom polju pozitivne stvari desavaju

realno svi oni imaju svojih musica i u svakom softweru ima rupa i sad je problem ko kako brzo to zakrpi i da li uopce zakrpi, kod procesora sa snapdragonom ili npr ovih huawei kirin procesora mozes ocekivati kakvu takvu podrsku dok od kako postoji mediatek ja nisam cuo da izdaju ikakve nadogradnje ili su jako rijetke, kod njih je vecinom sta si kupio to i imas i haj zdra'o

sto se windowsa tice on je otpisan nakon 1500 serije i njega vise ne treba ni racunati
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Davor The Great :) je napisao/la:Onako kako sam ja gledao,sada su ti Xiaomi Mi6 i MiMix2 vrhunska ponuda...6 GB rama, 64 GB roma (minimum). Oba imaju SnapDragon 835 u sebi,ne znam za autonomiju baterije...

Meni licno,MIUI savrseno lezi,prezadovoljan sam Xiaomi telefonima i ubedjen sam dance i sledeci biti iste marke...ako bude bilo para da se rasecem,onda ce to definitivno biti Mi6 slika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Da, za Mi seriju znam, ali za ove ostale mi se tesko snaci. Malo me ovaj Mi6 nervira sto s prijeda isto iphone sa onim upadnutim home dugmetom, bas kao Huawei P10, ali ok.
Kada bih vec birao nesto sa SD 835 chipsetom, blagu prednost bi mozda dao ipak LG V30.. :yes:
Odgovori

Natrag na “Informatika”