Mtel servis

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Mtel servis

Post Postao/la kula »

Sin mi prije dvije godine uzeo samsung galaxy S4 , tacnije 06.12.2013 u mtel-u na ugovor i sa garacijom od dvije godine. Prije 20-25 dana , ne znam tacno mobitel je prestao da radi. Moram napomenuti da nije fizicki ostecen , niti je bilo sta dirano oko telefona kako softvera (sem redovnog azuriranja ) tako ni samog kucista telefona.
Tada je telefon odnio u mtel poslovnicu u vitezu posto je jos pod garancijom , uzeli su telefon , dali neki zamjenski i ispunio je obrazac i telefon je otisao na servis.
Da bi danas zvali kao telefon je stigao sa servisa .
Stigao jeste ali nije popravljen kao razlog su naveli da je neko dirao nekakav saraf puzz i da zbog toga ne spada pod garanciju . Naravno ovaj je rekao da to nije tacno , a ovi njemu da napise zalbu i da im dostavi.
Jel neko imao kakvu slicnu situaciju pa da moze dati kakav dobar savjet.

Ili je to sve halali Huso materi...
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la Phantom »

Sumnjam da ce ista izganjati. Oni su mogli i zamijeniti saraf i reci to je to i aj zrao.

Cura imala slican problem s HT Eronet. Stekao telefon nenormalno, poslala na servis, jedno mjesec bio (minimalno) i vratili ne popravljen telefon. Cak sumnja da je i baterija promijenjena (prije baterija drzala 4 dana, od servisa jedva 2). I istekao ugovori, duzni da posalju kod za otkljucavanje telefona i naravno vec 2 mjeseca ceka kod
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la Avicii »

Meni je crko fixni u toku garancije. Ja odnio na popravku i nakon izvjesnog vremena zovu da je stigao tel. Ja dosao u mtel kad daje mi fixni i na listu papira istampano mjesto (kao dokaz) na kom je crko neki dio na ploci, kao to ne spada pod garanciju, a ako hocu da mi to oni poprave da platim 30km. E sad, da ne razvlacim.. pokusaj zalbom na fazon da ti nisu dali nikakav dokaz (ako nisu) kao ovo meni recimo, sa mjestom kvara.
Vrijedi pokusati jbg..

Srecno!
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la neretva 1 »

Sin mi je preko Eroneta uzeo Huawei mislim G620 prošle godine. Poslije 13 mjeseci samo se izgasio i ni znaka. Baterija nije. Predao ga na šalteru Eroneta ...par puta zivkao da ih požuri. Inače, garancija 2g. Poslije 32 dana (rok za popravak je 45) zvali ga iz Eroneta i dali mu potpuno nov G620 i pune 2 g garancije?!
Nisu baš brzi ali ipak su na kraju bili fer.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Avatar
A20DTH
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:49
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Opel
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la A20DTH »

Sto se Mtel-a tice, nemoj ocekivati da ce ga popraviti. Pomiri se sa tim.
Jedna firma ih je htjela tuziti bas zbog slicne stvari kao kod tebe, zbog 2 vrlo skupa telefona. Citiram covjeka iz servisa: ''Slobodno jarane tuzuj. Radim ovdje 12 godina i mnogi su nas tuzili. Niko nas jos nije dobio'' :think:
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la neretva 1 »

Ne znam da li je ovaj potez politika Eroneta ili kineza (Huwei)?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la dino »

Čudne su to stvari oko garancija. U startu pri kupovini bi trebao čovjek da traži dodatno pojašnjenje i to pismeno sa potpisom, šta obuhvata garancija, jer je to uopšten pojam koji nije definisan onim papirom. Ja ću samo spomenuti bzv. slučaj: kupiš radijator, garancija 5 god., nakon prve god. počne se ljuštiti farba, pitaš u trgovini, kaže garancija je samo na puštanje vode. Ko ga onda ofarba i kome da se obratim? Tako da je to samo mrtvo slovo na papiru.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la neretva 1 »

U garanciji bi moralo pisati na što se odnosi. Ako nije naglašeno onda se mora odnositi na sve kvarove ali i nedostatke.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la Avicii »

Sto se Mtel-a tice, znam masu primjera sto su popravili tel u garanciji, nekima cak dali i novi, tako da je sve to od slucaja do slucaja. Recimo meni crko tel, ja ga odnio u petak, a garancija istice u ponedeljak.. Promjenili mu komplet sve unutra, samo moja maska ostala i dobio opet garanciju 2 god.


Sent from my LG G2 using Tapatalk
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la ro.OXy' »

Meni su takoder prilozili slike. Na njima se vidi moj display koji je odlijepljen sa lijeve strane,znaci display se sam od sebe krenuo pri rubu odljepljivati i kako je prasina ulazila to se sirilo i sigurno je dugo neka 2 cm i sirokom mozda 1-2mm. Naveli su mi da to ne spada u garanciju,takoder nasla se slika nekakvog sarafa kao fora otvarano vec. Izvadim bateriju da vidim da li se nalazi negdje ispod baterije ili se bas mora rastavljati mob. Kad tamo nema nista slicnog,sto znaci da se mora otvarati,a ja sam u te 2godine koristenja otvorio sam poklopac od bateerije mozda 10 puta nista drugo...
Samo kad sam se raspitivao maticna ploca je u pitanju,a kako su mi rekli kad se nova ubaciva mora se staviti i nova baterija radi napajanja kako bi maticna dobila odgovarajuce napajanje i ne bi ju sprzila (tako su mi rekli,prenosim vam isto sto su i meni)
Maticna ploca je oko 80 $ + baterija, a telefon 15ak dana do isteka garancije pa hajde neka bude da je raden u neovlastenom servisu... :angry:
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la kula »

Znaci ujeo vuk magarca , halali Huso materi i tome slicno....
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Mtel servis

Post Postao/la Avicii »

Koliko je popravka u servisu?
Odgovori

Natrag na “Informatika”