Povrat poreza BiH - HR i obrnuto

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Povrat poreza BiH - HR i obrnuto

Post Postao/la Leonche »

Pozdrav... Zanima me, dali je itko od Vas kupovao nešto u BiH pa kad je ulazio u HR tražio povrat poreza ili obrnuto? Zanima me kako to funkcionira i što sve obuhvaća? Ako kupim npr. felge i dobijem račun s njima dali to mogu na ulasku u HR prijaviti i dali ću dobiti povrat poreza? Osim alu felgi, dali bi vrijedilo i za zatamnjivanje stakala, dobio bih fiskalni račun, garanciju itd., dali taj račun isto može poslužiti za povrat poreza? Neznam što bi sve prolazilo pod tim povratom? Znam da tehnika može...
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Povrat poreza BiH - HR i obrnuto

Post Postao/la Avicii »

Ne znam puno detalja, ali kod nas ljudi iz DU uzimaju sve zivo, od auto dijelova, guma, prehrane u marketima, itd.. Ja imam utisak da na sve zivo mogu povratiti PDV, jer sam se na masu mijesta zatekao dok im prodavci kopiraju licnu i fiskalni racun. Fora je valjda samo da ti pri ulasku u svoju zemlju tvoj carinik ne trazi 'imas li sta za prijaviti'. Sto se HR tice, min iznos na koji mi mozemo traziti povrat PDVa je 700kn. Kod nas to ljudi koriste obicno kad kupuju tehniku..
Nadam se da ce neko znati preciznije o ovome. Pratim ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Povrat poreza BiH - HR i obrnuto

Post Postao/la Tom »

Ako tražite povrat PDV od BIH isti taj porwz morate platiti Hr, sto je logično valjda? E sad ako bi da izbjegnes to postoji jedino mogucnost ako granicari izmedju nemaju komunikaciju, tj ne provjerava bosanac od kog si dobio povrat jesi li tu robu prijavio hrvatu na carinjenje.
Ista je priča kod nas jer niksicani idu u trebinje po gume, koje su upola jeftinije, ali ne traze povrat.

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1115
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
garage

Re: Povrat poreza BiH - HR i obrnuto

Post Postao/la Struja »

Ako kupujete u HR tj u EU imate pravo na povrat poreza s tim da npr za robu iznos mora biti preko 100€,zatim prilikom placanja naglasite da se ispuni formular za povrat poreza I dajete svoj pasos da vam ispuni,prilikom izlaska iz EU tj.HR izadjete na carinu I ovjerite sve to,s tim da morate paziti da iznos ne prelazi mislim 1000€,jer automatski ulazite u sistem,a ovako naravno ne prijavljujete nista na na nasoj carini ionda izvrsite povrat poreza,nekad je to radila raiffaisen banka,sad neka firma.u scc kazu radi...

Znaci radnja u kojoj kupujes ispunjava formular,zatim ovjera na carinI pri izlazu
Odgovori

Natrag na “Off Topic”