Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Phantom »

U Službenom glasniku BiH broj 8/17 od 07.02.2017.godine izašao je:
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA BEZBJEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI 07.02.2017.

Sto znaci da stupa na snagu 15.02.2017. godine.

http://www.zoors.org/index.php?option=c ... Itemid=216
Motion & Emotion
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la zulleee »

Jel jos uvijek vrijedi da se moze platiti 50% iznosa kazne ?
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Phantom »

Vrijedi
Motion & Emotion
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la anel007 »

Jesu ga usrali sa ovim zakonom to je cudo jedno, raja se toliko isprepadala pa sad gdje god znaju da bude murije voze bar 10 ispod ogranicenja ebla ih brzina da ih ebla.

Jucer sam pola puta od posla do kuce pretandrkao 30 na sat a nigdje nit guzve nit murije, ko da nije dovoljno sto se u spicama guza jedva uz onu kobilju glavu nego sad i kad nema guzve mora covjek gubiti zivce zbog hajvana.

Sent from my 6045K using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 760
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 157 puta
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Philby »

Ne nađoh neki drugu temu, pa da pitam ovdje. Prilikom odjave auta zbog promjene vlasnika, upisuje li se išta u saobraćajnu tamo u napomenu ili samo u vlasničku knjižicu udare pečat da je odjavljeno?
Sutra mi ističe registracija i trebam se naći sa starim vlasnikom da odjavi u svojoj opštini pa ne znam smijem li ići autom ili je sigurnije da idem autobusom? :)
Kakve sam sreće zaustaviće me patrola i ako u saobraćajnoj ima kakva napomena eto problema i bespotrebnog troška.
Auto je osigurano do kraja dana, tablice su tu, ali ne znam kako to tumače kad se odjavi?
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la GazdaPaja »

Philby je napisao/la:Ne nađoh neki drugu temu, pa da pitam ovdje. Prilikom odjave auta zbog promjene vlasnika, upisuje li se išta u saobraćajnu tamo u napomenu ili samo u vlasničku knjižicu udare pečat da je odjavljeno?
Sutra mi ističe registracija i trebam se naći sa starim vlasnikom da odjavi u svojoj opštini pa ne znam smijem li ići autom ili je sigurnije da idem autobusom? :)
Kakve sam sreće zaustaviće me patrola i ako u saobraćajnoj ima kakva napomena eto problema i bespotrebnog troška.
Auto je osigurano do kraja dana, tablice su tu, ali ne znam kako to tumače kad se odjavi?
Dobices novu saobracajnu ,a vlasnicku ako ima mijesta onda neces morati mijenjati. A sad sto se tice voznje tu puno nebi znao,ako je blizu onda i mozes auto ,a ako je dalje onda je sigurnije autobusom. Ja kad sam god odjavljivao dadnu mi zeleni karton gao neki dokaz pa da vozim dok ne bude zavrsena registaracija .

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 760
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 157 puta
garage

Re: Zakon o izmjenama i dopunama zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Philby »

Ipak sam išao na sigurniju varijantu pa lagano autobusom. Upisuje se u saobraćajnu da je odjavljeno zbog prodaje, pa bolje izbjeći dodatne troškove. :)
Dok sam se vraćao iz Laktaša kući sreo sam tri patrole, jedni bi me sigurno zaustavili. :)
Odgovori

Natrag na “Off Topic”