Kazne iz Crne Gore i Srbije

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Avicii »

Starom mi neki dan dodje kazna iz 2014. godine, iz Herceg Novog. Sto je najcrnje, stari platio parking 1h (stavio parking kartu na tablu), onda prije isteka tog sata dosao i uplatio jos 1h. Kad se vratio za brisacem mu je bila kazna od 10e, sa naznakom da navodno 'kartica nije dobro istaknuta/vidljiva', tako nesto.
E sad, najzanimljivije od svega je sto na koverti pise da kaznu salje neka agencija iz Svedske - Malme, ne neko iz CG. Kazna sada narasla na 35e. Valjda je parking servis iz HN angazovao tu agenciju koja ce za njih prinudno naplacivati kazne od stranih drzavljana.
Interesuje me sledece.. kako, kojim pravom i kojim zakonom ta agencija moze doci do necijih podataka na osnovu tablice od auta? Znaci sad ispade, ja se registrujem kao pravno lice za to i to.. dodjem u CIPS i trazim 'Daj mi podatke za tablicu A36-T-XXX'?! Sinoc mi dosao rodjak i prica identicnu pricu za nekog covjeka kome je doslo za Beograd iz 2015. Je li moguce to, je li jos ko imao iskustva sa ovim?
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la dino »

Nisam imao iskustva, ali to je sistem otkupa potraživanja. Tako rade banke, prodaju potraživanja dužnika nekoj agenciji i ta agencija ide u realizaciju naplate duga od dužnika. Zapadna demokratija - kapitalizam bez osjećaja, ulazi i na naš Balkan, žao mi je.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Avicii »

Razumijem sistem otkupa potrazivanja, ali ne kako neko moze doci do licnih podataka na osnovu br. tablice?!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la dino »

Kada me neko blokira autom kod moje zgrade, nazovem policiju i oni mi kažu na osnovu tablice čije je auto, odnosno ime i prezime, da oni ne bi izlazili. E sada taj postupak kupovanja potraživanja pravno ne poznajem i mislim da ima pravo dobiti sve podatke od tzv. suda.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la anel007 »

kao sto dino kaze, standardno otkupljivanje potrazivanja i ima dosta firmi koje to rade, prijatelj mi u jednoj jos uvijek muku muci sa eronet korisnicima koji su birvktile (ima tome i 10 godina ako ne i vise) pokupovali telefone uz nove brojeve misleci da ih ne moraju platiti :green:

inace do podataka dolaze kako se snadju, za neke imaju pravo potrazivanja od drzave kao sto je vjerovatno i slucaj sa tom kaznom, dok za neke traze po raznim portalima, kontaktiraju moguce poznanike i rodbinu i hejbet drugih nacina
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Avicii »

dino je napisao/la:Kada me neko blokira autom kod moje zgrade, nazovem policiju i oni mi kažu na osnovu tablice čije je auto, odnosno ime i prezime, da oni ne bi izlazili. E sada taj postupak kupovanja potraživanja pravno ne poznajem i mislim da ima pravo dobiti sve podatke od tzv. suda.
Stvarno prvi put cujem da policija daje takve podatke :neznam:
anel007 je napisao/la:kao sto dino kaze, standardno otkupljivanje potrazivanja i ima dosta firmi koje to rade, prijatelj mi u jednoj jos uvijek muku muci sa eronet korisnicima koji su birvktile (ima tome i 10 godina ako ne i vise) pokupovali telefone uz nove brojeve misleci da ih ne moraju platiti :green:

inace do podataka dolaze kako se snadju, za neke imaju pravo potrazivanja od drzave kao sto je vjerovatno i slucaj sa tom kaznom, dok za neke traze po raznim portalima, kontaktiraju moguce poznanike i rodbinu i hejbet drugih nacina
Znam za tu foru sa Eronetom, imam i ja druga koji se upecao na to, doduse zbog promoterke :omg:
Al ovo za nabavljanje podataka je po meni pravi kriminal.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la anel007 »

pa ako cemo tako kriminal je i ne platiti, a eronet mi je naumpao prvi pa sam ga naveo a znam da njegova firma radi prinudnu naplatu i za dosta banaka i raznih ostalih privrednih subjekata

jbg ima tu stvari oko nabavljanja podataka i iz tzv "sive strane zakona", nije sve 100% ni legalno al et posao im je da dodju do kontakta, ako ces vjerovati ima raje koja je ime i prezime mijenjala samo da nebi platila dugovanja
slika ¦ slika
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Tom »

Gradanska ne poslušnost! ;)

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la ElComandante91 »

Pisao sam Aviciju danas vezano za ovu temu pa da i ovdje napišem, a našao sam i nešto dodatno.

1. Ukoliko postoji između dvije države sporazum o razmjeni podataka organi druge države vrlo lako mogu doći do potrebnih podataka.

2.Radi se o ustupanju potraživanja tako da je novi povjerilac firma koja je poslala kaznu. Čudno je što je u pitanju Švedska firma koja po napisanom u prethodnim postovima šalje kazne iz Švedske, a ne iz Crne Gore. Ne znam da li postoji mogućnost da se ustupi potraživanje inostranoj firmi koja nije registrovana kao pravno lice u zemlji u kojoj je prekršaj načinjen. Možda je i moguće ali nisam siguran.

3. Svaku buduću komunikaciju vodiš sa firmom koja ti je poslala kaznu.

Sad sam baš pogledao crnogorski Zakon o obligacionim odnosima gdje stoji da je rok za zastaru povremenih potraživanja tri godine od dana dospjelosti potraživanja.

Bilo bi poželjno da znaš tačan datum dobijanja kazne i do kada je trebalo da se plati. Tako ćeš znati da li je potraživanje zastarjelo ili ne.

Nadam se da ti je ovo bilo od koristi što sam naveo, u svakom slučaju vidi još šta ti buraz kaže.
Clapton is God!
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Tom »

Platite to, al malo sjutra! Evo ih mi ne plaćamo ovamo i kad ih pišu a ne će vama naplatit. Koji su to smetenovi!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Avicii »

anel007 je napisao/la:pa ako cemo tako kriminal je i ne platiti, a eronet mi je naumpao prvi pa sam ga naveo a znam da njegova firma radi prinudnu naplatu i za dosta banaka i raznih ostalih privrednih subjekata

jbg ima tu stvari oko nabavljanja podataka i iz tzv "sive strane zakona", nije sve 100% ni legalno al et posao im je da dodju do kontakta, ako ces vjerovati ima raje koja je ime i prezime mijenjala samo da nebi platila dugovanja
Ama da nije platio parking ne bi se dvoumio, platio bi odmah 10e i cao. Necu ovako iz principa da platim. Sad je stari kriv sto je taj neko ko radi na parkingu debil, pa nije mogao skontati ispod karticu i preko novu, za novi sat parkinga. Prilozili su sliku kartica uz kaznu, sve se fino vidi. Stari je sacuvao kartice, poslacu im zalbu na mail. Vjerujem danas vise sve brate.
ElComandante91 je napisao/la:Pisao sam Aviciju danas vezano za ovu temu pa da i ovdje napišem, a našao sam i nešto dodatno.

1. Ukoliko postoji između dvije države sporazum o razmjeni podataka organi druge države vrlo lako mogu doći do potrebnih podataka.

2.Radi se o ustupanju potraživanja tako da je novi povjerilac firma koja je poslala kaznu. Čudno je što je u pitanju Švedska firma koja po napisanom u prethodnim postovima šalje kazne iz Švedske, a ne iz Crne Gore. Ne znam da li postoji mogućnost da se ustupi potraživanje inostranoj firmi koja nije registrovana kao pravno lice u zemlji u kojoj je prekršaj načinjen. Možda je i moguće ali nisam siguran.

3. Svaku buduću komunikaciju vodiš sa firmom koja ti je poslala kaznu.

Sad sam baš pogledao crnogorski Zakon o obligacionim odnosima gdje stoji da je rok za zastaru povremenih potraživanja tri godine od dana dospjelosti potraživanja.

Bilo bi poželjno da znaš tačan datum dobijanja kazne i do kada je trebalo da se plati. Tako ćeš znati da li je potraživanje zastarjelo ili ne.

Nadam se da ti je ovo bilo od koristi što sam naveo, u svakom slučaju vidi još šta ti buraz kaže.
Bas cu opet danas pogledati, na koverti sigurno pise Svedska, a negdje sam cak unutra vidio da pise London cini mi se, pogledacu danas detaljnije. Jbm li ga, zato mi sve ovo nekako lici na neku muljazu. Nego mislim da je isteklo te 3 god sto kazes, posto je to bilo jul 2014.a stigla je neki dan, avgust znaci. Danas cu sve detaljno provjeriti bas.. hvala ti ime :good:
Tom je napisao/la:Platite to, al malo sjutra! Evo ih mi ne plaćamo ovamo i kad ih pišu a ne će vama naplatit. Koji su to smetenovi!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Poslacu im danas zalbu sa slikama, pa cemo vidjeti :ljut:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la ElComandante91 »

Ništa ime. Valjda ces riješiti.

Послато са LG-D722 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Worf »

Meni je covjek iz Hrvatske, kod kojeg cesto ljetujem, govorio da kad me neka kamera uslika sa ledja, da slobodno dam njegove podatke i kazem da je on vozio, jer tvrdi da izmedju Hrvatske i BiH nema nikakvog sporazuma, i da ne mogu onda nikako tu kaznu naplatiti, kaze da je vec sa nekim to radio i da nije bilo problema.

Meni u ovoj prici nije jasno kako to moze preuzeti firma iz Svedske, jer bi to znacilo da BiH mora imati neki dogovor sa Svedskom vezan za te dugove, ako nemamo onda vjerovatno mogu samo pokusati na foru pa ako uspije.

Mene su tako zvali zbog nekog malog duga iz banke, koji se nakupio zbog odrzavanja racuna, a koji je jedna firma otkupila. Nisam im platio jer su bili jako bezobrazni, zvali na telefon i kao da mi preko telefona izdiktiraju na koji ziro racun da uplatim, a ja im fino kazem da ako hoce da im platim, da mi poslaju zvanicni dopis gdje je navedeno za sta me terete, na koji racun da uplatim, da imam na sta da se pozovem sutra ako bude neki problem, a ne na neki telefonski poziv, i nikad mi nisu poslali, pa im ni ja nikad nisam platio.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Avicii »

I ja malo sumnjam u te medju drzavne sporazume, zato me sve ovo i zagolicalo. Sad sam malo detaljnije pogledao, u pitanju je ova kompanija: https://www.epcplc.com/sr i sjediste im je u Londonu. Nisam na ovo prije obratio paznju jer na koverti pise Svedska.

Poslao sam im prigovor i u sliku karata iz tog sata, pa cemo vidjeti. Kontam i ja da to oni salju pa ako im prodje, prodje.. bas kao i to kod tebe za racun.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Kazne iz Crne Gore i Srbije

Post Postao/la Tom »

Malo se raspitah... Ako je dug stariji od 2 godine zastarijeva po nasem zakoniku pa ga ne moras placati.
Takođe, dugovanja se ne mogu ustupiti drugoj firmi na naplatu sem u slucaju da si za to dao dozvolu, tj da pri potpisivanju nekog ugovora postoji klauzula koja to reguliše.

U osnovi to su neke fantomske firme koje nemaju pravnu potporu u naplati tih dugova pa pokusavaju na mufte izvuc te pare. Ja ne bih placao ništa, kao sto skoro niko kod nas ne plaća.

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Off Topic”