Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la liaar »

Nije baš moje iskustvo, al' evo naletih na FB pa da podijelim sa Vama.

Naš divni krasni AS Kramar, ne bi mrava zgazili.

Audi A7 3.0 TDI

Slika na kojoj se vidi kilometraža od 124.xxx km

slika


Slika na kojoj se vidi Audi A7 sa http://www.olx.ba, obratite pažnju na okolna vozila

slika



Slika tog istog audija na http://www.mobile.de, obratite pažnju na okolna vozila

slika



Detaljni podaci o tome Audiju na http://www.mobile.de

slika


Znači jad jadova. Artikl su uklonili jer ih je lik provalio. Znači vratili su kilometražu za 220.000 km, jedno dobra 2 velika servisa, a auto je na olx.ba bez PDV-a bilo 70-ak kKM.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la anel007 »

Kako je neko rekao, kramar za razliku od ostalih ima samo dobro ociscena auta a za sve drugo svi su oni isti bar po meni, ni jednom dileru polovnjaka ne vjerujem od nekog drugog, tacnije ni jednom ne vjerujem uopće sta pricaju

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la liaar »

Ma jebi ga, to jeste al' u svakom slučaju ovo je čisti bezobrazluk, jer će neko kupiti ovo auto i vidjet kilometražu, aha ne moram još veliki radit i nastat će kuršlus. A da ti ne pričam o zaradi od 20+ hiljada KM.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la Tom »

A zašto mislite da su ta polovna iz UVOZA jeftinija kod nas nego kod vani sa Km koje se ovdke prikazuju. Ja jednostavno vise ne gledam sto piše na satu.

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la liaar »

Pa eto ti na mobile.de 17k €, 35-6 k KM.
Ovaj ga prodavao za 75k KM čini mi se.
A inače ni meni to ne igra neku ulogu, al' je smiješno vratiti auto za 220k km
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la Philby »

Najbolja zarada je na autima kojima se puno vrati sat. Nema smisla vratiti 30 ili 50 hiljada, to 200 i više je već nešto.
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la kreha2 »

Philby je napisao/la:Najbolja zarada je na autima kojima se puno vrati sat. Nema smisla vratiti 30 ili 50 hiljada, to 200 i više je već nešto.
Bas tako ispod 150 njega nema nigdje, sta da ga je vratio za 100k opet visoka kilometraza, ove do 180k su najpopularnije medju preprodavacima i ugodne oku kupcima.
Isto tako se moze vidjeti na primjeru Golfa 7, ima ih more na Piku sa preko 200k kilometara, dok ce se za 10ak god prodavati sa istom kilometrazom haha slicnom kao G5 sadslikaslika
Bas kako tom kaze kilometre ne treba gledati samo opce stanje vozila...

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la liaar »

A jebi ga ima i to, rizikuje svoj ugled kad neko provali ovo. Dobro bi bilo neki jači portal da izbaci ovo sad, baš sam na klix forumu rasplamsao ovo. Jednostavno je mogao tražiti isto auto tamo sa manjom kilometražom koja kad se vrati izađe na bosanske standarde od 200 hiljada. Ovaj audi već sad sa 124 lažne hiljade zvuči ko golf 4 iz 2001 godine, jer je motor prešao Boga oca i kao klasični dizel protraktorisao se
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la Struja »

Realno ljudi ja ne znam ko ne muti sa ovim kilometrima...
Koliko znam vozila uzimaju sa operativnog lizinga,tako da se o svakom vozilu sve moze detaljno provjeriti uz malo truda i volje...

Ovdje me interesuje broj sasije vozila,znaci isti automobil,ista oprema,tako firma trazila i ista pozicija za slikanje,jer uglavnom se slikanje vise manje vrsi na istom prostoru...
Kazem samo da je moguce...
Moje vozilo sam licno provjerio od Belgije pa nadalje,kao i moj prijatelj,nije bilo odstupanja i dobili sko uvid sta je sve radjeno na vozilima...

Ponavljam u Njemackoj gdje su kazne opasne,cak i zatvorske ljudi muljaju,a da ne muljaju kod nas.
Jedino u sta mozes biti siguran je da uzmes novo vozilo,ali iz licnog iskustva ni to se ne isplati,jer je za nase trziste prevelik gubitak.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la dejca »

Pa najbolje poredjenje oko kilometraze moze se videti na novijim autima, u pretrazi ukucas Renault Scenic od 2013 do 2015 i vidis sve. Automobili dog godista su skoro ili isto presli kao senici 2002 g. i 2000 e. a oni su naj vise prodavaniji na balkanu. Samo da je kilometraza ispod 200.000km.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la Tom »

Postoji legenda da jedan prodavac vozila nije vracao kilometrazu. :)

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la liaar »

Nije stvar je l' vraćena nije, zna se da 90% uvoznika vraća kilometre, ima pa se fakat i potrefe auta koja su vozili stariji ljudi i koja nisu prešla puno, umro vlasnik i slično.
Stvar je u licemjerstvu jednog Kramara, pa da si toliko nakurčen da spustiš kilometražu za 220 hiljada.
Jednostavno su mogli to auto preskočiti jer ovim što su uradili dovode svoj kredibilitet u pitanje, povjerenje potencijalnih kupaca i mnogo loših stvari.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la ro.OXy' »

Sto se tice kramara susretao sam se tim njihovim garancijama na mjenjac i motor.Ljudi su po tom pitanju 100 % ok,brzi efikasni i spremni na dogovor.Kroz par primjera na svom servisu sam se uvjerio u to. Nema ga koji ne vraca kilometre tako da... ako vec kupujemo polovno a kupujemo svi nije tesko se raspitati...npr po broju sasije u ovlastenom sta je radeno na njemu i na kojoj kilometrazi,pogotovo ako je vozilo iz uvoza,a jest u 99 % slucajeve.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la Philby »

Kod svih je tako. Vozio deda, desna noga mu bila kraća, nikad gas do kraja nije dao. :D

Kad sam kupovao auto jedina stavka koju nisam ograničavao u pretrazi je kilometraža. Nađem neki sa odgovarajućim karakteristikama i opremom, a onda gledam šta mu nedostaje i na čemu mogu spustiti cijenu. Ljudi prodaju svašta, auta na kojima se vidi da je nešto spolja skrpljeno i sfušereno, ali te sam odbacivao i prije nego pitam za cijenu. Kad vidim dvije nijanse na branicima i pragovima, šarafe za drvo umjesto žabica i onda me ubjeđuje da nije lupano ni farbano samo se okrenem. :)

Ko nije iskusan najbolje da pozove nekoga sigurnog da provjeri (ja druga iz osnovne koji je automehaničar), ocijeni kakvo je stanje i troškove pojedinih ulaganja koja su hitna/manje hitna. Ako se računica uklapa, a auto ti se svidi kupuj i to je to.

Poslije će biti kako se zalomi i kako ko održava, ali treba izbjeći one veće troškove kad se može tipa zamjene svih diskova i pločica, zamjena amortizera, ćelave gume stare 10 godina i slično (ili bar pošteno spustiti cijenu za potrebno ulaganje).
Nedavno sam čitao slučaj nekog doktora koji je kod Kramara u BL kupio BMW i skoro odma skontao da zveči lanac u motoru. Kuka kako su ga zajebali i neće da priznaju kvar, a on se zaletio ko june na auto koje mu se svidjelo bez ikakve provjere. Realno, pošto auto ne možeš provozati dosta toga se ne vidi, ali zvuci koji nisu redovni su se sigurno čuli u startu.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Upozorenje pri kupovini - AS Kramar

Post Postao/la StefanMD »

Sad da ne ispadne da ih branim, taj A7 je kod njih bio jedno 55k, 75 baš i nije, ali da su đubrad, što neko reče nije im nikome za vjerovati...

Ne znam evo, oni slove kao za najozbiljniju auto kuću u BIH a takve stvari se dešavaju, šta je tek onda sa ostalim?

Ja sam uzeo kod njih auto, i evo da kucnem u drvo stvarno nikakvih problema već gotovo 2.5 godine kako ga vozim, ali da sam čuo svakakvih priča čuo sam.

Svi oni muljaju sa uvozom (carinom, porezima i ostalim dadžbinama), kilometrima a čuo sam neku priču da se (gotovo) sva auta koja Kramar prodaje prvo farbaju... Da li je istina ili ne, ne znam, ali realno i sa njihovim vjerovatno najvišim cijenama u BIH opet kad pogledaš na mobile.de ili neke slične sajtove ne možeš naći auta sa tom kilometražom i opremom u Europi a gdje su prevoz, papiri i ostalo.

Znam za slučajeve da su ljudi otišli i sami u EU pa našli sebi auto, pogledali, kupili i na kraju se ispostavilo da je krš. Jbga, maskiraju to preprodavci dobro.

Ostaje ovo što neko reče, kako te potrefi, jer na žalost za novo nemamo.
slika
Odgovori

Natrag na “Off Topic”