prijevod i kazne

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Pozdrav ovako imam hrpu kazni koje nmg sad isplacati, a planirma prodati auto, pa me int, da li ga taj koji ga kupi moze prevesti na sebe i hoce li te kazne kociti ili dolaziti na mene ?
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la ElComandante91 »

Ne možeš da ragistruješ, produžiš vozačku i da prevedeš auto na drugog. Opet provjeri možda može nešto da se smulja.
Clapton is God!
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kula »

Nema sanse da se moze bilo sta smuljati , dok ne platis kazne nista neces moci uraditi. Stvar je u tome sto neces moci ni registrirati auto kada ga taj tip uzme ako ostane na tvome imenu.
Jedino sto mozes napraviti je izvaditi osobnu sto se cipsa tice a da nisi platio kazne.
Prilikom placanja dobro povedi racuna o svemu sto ti pise na nalogu za kaznu da jednu te istu ne bi morao placati dva puta
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Ma u govnima sam do grla, imam oko 750 KM kazni i plus kamate :facepalm:
A nmg ovo auto prodati dok se to ne rijesi i cuvajte se na Stupu u Sarajevu radara, ne idite preko 65 vjerujte mi
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kula »

A da se dogovoris sa kupcem da ti unaprijed da novac da platis kazne, neka ide on sa tobom da ih platis. Nakon toga neka ti da ostalo ...
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

Moze se i to zaobici.. ovako je kod mene stari imao slucaj prije 4-5 god: Znaci, prodao stari auto covjeku koga poznaje, auto bilo reg punu godinu.. i ajde da se ne bi zajebavali odmah oko prevoda, kaze mu stari vozi ti tako, pa kad istekne tabla za godinu dana prevedi na sebe. U medjuvremenu, nekad nakon 7-8 mjeseci, stari ode da registruje svoje (drugo) auto i dosao u cips, kad tamo 250km kazni na njegovo ime.. tamo vamo, kad sve kazne taj lik sa tim njegovim autom napravio, a na starom i dalje auto. I tako ga ganjao 7-8 dana da plati, ovaj stalno nesto 'nisam sad pri parama', stari ga fino za ruku i, e sad da li u SUP ili CIPS ne sjecam se tacno, napravi se neki zapisnik ili izjava tako nesto, da se te kazne prenose na toga lika i tek je stari sa tim papirom poslije eto 10tak dana uspio registrovati auto.
Najbolje otidji u CIPS pa pitaj, uglavnom postoji nacin ;)
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

e da je bar 250 KM, jbt oko 800 imam :S
Mrtvi supci nisu ni objavili nigdje,a nisu ni znak postavili da je radar u funkciji i vidi sranja
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

Jbg bate sta ces, moze im se. Gdje dodje tacno taj radar na Stupu? Ima li ih jos kuda po SA, jel onaj kod aerodroma jos u zivotu? Pitacu sutra starog ako hoces detaljno sta je on tada radio, al znam da je nesto tako moglo.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la anel007 »

ma ko ba nije postavio nigdje, ako ga meni dijagnostika pokazuje od kako su zavrsili sa radovima na novoj petlji onda mora da je negdje postoji obavjestenje (naravno ako pricamo o novom radaru koji je okacen na stub mosta i fata vozace iz pravca grada prema ilidzi), i naravno da treba da se pazi preko 65 ako je po svim naseljenim podrucjima ogranicenje 50 i ako je suditi po dosadasnjim iskustvima radar bi trebao da te slika kad nakucas 61

elem @avici, od ovih poznatih dionica za koje ja znam imas onaj kod kampusa fakulteta, i on haman samo slika na strani puta koji ide prema ilidzi, imas taj na stupu, i taj kod aerodroma je jos u funkciji, onda imas ovih kamera tipa one na raskrsnici na otoci za koju ne znam slika li ako prekoracis brzinu ali znam da slika ako proletis kroz crveno, ima tih kamerica na nekoliko lokacija al ne moze mi sad pasti na pamet jbg
slika ¦ slika
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Nigdje brate znaci nije bilo oznake, da mislimo taj na Stupu ispod mosta i vjeruj mi u oba pravca fata i to od Gazprom pumpe
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la zulleee »

Sta si to radio crni druze pa toliko kazne :D Meni se rekli kada sam imao neku kaznicu da slobodno platim bez kamate i nije bilo problema nikada.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la anel007 »

aldyn je napisao/la:Nigdje brate znaci nije bilo oznake, da mislimo taj na Stupu ispod mosta i vjeruj mi u oba pravca fata i to od Gazprom pumpe
tabla da postoji stacionirani radar po zakonu mora postojati, moraju te obavjestiti da slikaju jer u suprotnom prave prekrsaj i ako si dobio kaznu da te radar slikao a sigurno si znao da nema table ni sa jedne strane i obavjestenja o radaru trebao si se odmah zaliti a ne cekati da ih nakucas haman milju pa da se raspitujes o tome :good:
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

Hvala na odgovoru Anele.. pitam cisto onako da znam kad me put nanese ;) Sto se tih malih kamera tice, to me i ne interesuje, kroz crveno svakako i ne prolazim :)
Ja ako znam da ima negdje kamera vozim tacno 60 ili manje, sto bi se mislio ima li tolerancije ili ne :zvizd:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la zulleee »

Najgori je onaj na ulazu u Orasje, ogranicenje 50 kmh,ravnica od 20 km a slika na 51 kmh.
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Kasno anele, nigdje znaka i dviljao jbg i evo sad skoro milja :S
Odgovori

Natrag na “Off Topic”