prijevod i kazne

Pišite o čemu god želite
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

Ma nek se samo zdravo.. platice se kazne. :beer:
Avatar
kliker
Aktivan član
Postovi: 58
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:39
Lokacija: Mostar
Vozim: Peugeot 307 1.4 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kliker »

ne moze se to zajebati, jedino moze neko tebe kao sto je slucaju kod Avicii da das covjeku da vozi na tvoje ime auto. A sto se tice ovih kazni ne kontam sto bi morao staviti da je radar imas ogranicenje 60 i drzi se toga, malo nas kaznjavaju kako se vozi...
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Nijedan znak kad su renovirali nije bio, covjece zivim na Ilidzi i kad idem prema gradu moram uvijek tu proci i tako da znam sta je bilo :)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

Kliker, kakvo je stanje sto se tice onoga radara u Mostaru na ulazu? Masu puta mi se desilo da proleti neko pored mene dok ja vozim 60, pretpostavljam lokalni tipovi, da li radi to jos ili ima odredjena daljina do kad 'vataju'?
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kula »

Nista ti aldyne ne moze sada pomoci , sta je bilo , bilo je.
Jedini nacin da rijesis taj problem je kako sam ti ranije napisao.
Druge ti pomoci nema. A sta i da voza na tvoje ime , napravis ugovor sa njim da je auto u njegovom vlasnistvu od tad i tad i da snosi svi krivicnu odgovornost za bilo koji prekrsaj nakon datuma primopredaje i taj ugovor ovjeris kod notara. Ali sta na kraju kada se treba produziti registracija opet te ceka ta milja i niz dokazivanja nevinosti uz predocenje dokaza, tj ugovora ako je kupac napravio koji prekrsaj.A i to ce te dodatno kostati .
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

Jednostavno u govnima sam do grla :(
Avatar
kliker
Aktivan član
Postovi: 58
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:39
Lokacija: Mostar
Vozim: Peugeot 307 1.4 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kliker »

Avicii je napisao/la:Kliker, kakvo je stanje sto se tice onoga radara u Mostaru na ulazu? Masu puta mi se desilo da proleti neko pored mene dok ja vozim 60, pretpostavljam lokalni tipovi, da li radi to jos ili ima odredjena daljina do kad 'vataju'?
Ako mislis onaj na bulevaru kad ides iz pravca juga u grad onda slika na 60, mada se desava da ga nekad iskljuce , ne znam tacno kada, a ako ides iz grada prema jugu onda ne slika. Al sad ti u mostaru na vecim raskrsnicama imaju kamere tako da pripazi . Dolaze kazna kroz crveno i pogrešno prestrojavanje , pjesacima se još ne mora stajati :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

kula je napisao/la:Nista ti aldyne ne moze sada pomoci , sta je bilo , bilo je.
Jedini nacin da rijesis taj problem je kako sam ti ranije napisao.
Druge ti pomoci nema. A sta i da voza na tvoje ime , napravis ugovor sa njim da je auto u njegovom vlasnistvu od tad i tad i da snosi svi krivicnu odgovornost za bilo koji prekrsaj nakon datuma primopredaje i taj ugovor ovjeris kod notara. Ali sta na kraju kada se treba produziti registracija opet te ceka ta milja i niz dokazivanja nevinosti uz predocenje dokaza, tj ugovora ako je kupac napravio koji prekrsaj.A i to ce te dodatno kostati .
Pa ako nista moze prodati auto i taj neko ko ga kupi moci ce ga odmah prevesti na sebe i registrovati, uz ove zaebancije sa notarom i sve to. To je ono sto sam i ja govorio da je meni stari tako odradio.
aldyn je napisao/la:Jednostavno u govnima sam do grla :(
Brate sve ce se rijesiti, ne sekiraj se bolan. Prodas auto i poplacas kazne. ;)
kliker je napisao/la:Ako mislis onaj na bulevaru kad ides iz pravca juga u grad onda slika na 60, mada se desava da ga nekad iskljuce , ne znam tacno kada, a ako ides iz grada prema jugu onda ne slika. Al sad ti u mostaru na vecim raskrsnicama imaju kamere tako da pripazi . Dolaze kazna kroz crveno i pogrešno prestrojavanje , pjesacima se još ne mora stajati :D
Aha, znaci ako krenem iz grada prema Biscem polju tamo (tj.Sjemenarni) tad ne slika? Nisam znao to za kamere, hvala ti :beer:
Avatar
kliker
Aktivan član
Postovi: 58
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:39
Lokacija: Mostar
Vozim: Peugeot 307 1.4 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la kliker »

upravo tako, mada je prije godinu bilo obrnuto. A ako slucajno zalutas u Čapljinju ona ti je sva pod kamerama, ne stanes pjesaku kazna de kuci doceka policecar
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la Avicii »

A Capljine sto je moderna :D
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

aldyn je napisao/la:Brate sve ce se rijesiti, ne sekiraj se bolan. Prodas auto i poplacas kazne. ;)
Neka ih radije, auto nmg onako prodati bez da ista imam :drive:
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la vedran01 »

Ja kad sam svoga Peugeota kupio, preveo auto sve zavrsio za mjesec mi dosla kazna od 450 KM na moje ime ali je napravio prijasnji vlasnik. Otisao u policiju ponijeo kupoprodajni ugovor i nikad mi vise ta kazna nije dosla, oni su to poslali starom vlasniku. Poslije sam auto registrovao a neznam je li ta kazna bila placena.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la zulleee »

Mozda sarajlije znaju a moze i ne ali i za sve koji idu tamo...
U Sarajevu će se u naredna 2 mjeseca postaviti oko 30 radara. Evo neke lokacije... Hotonj (HIFA pumpa), Terezija(onaj najveći pravac, Titova (semafor na raskrsnici od zatvora dole,između McDonald'sa i BBI centra), semizovac (pravac poslije Vogošćanske petlje tamo za Ilijaš) , Ilidža (bit će 3-4 radara), onaj na stupu ispod mosta se izmjesta u Džemala Bijedića od grada prema Ilidži,a s druge strane sa Ilidže prema Gradu bit će novi,onda izlaz iz grada prema Sokolacu,Romaniji,Mokrom, znaci izlaz od Vijećnice... I jos dosta radara..
Kopirano sa drugog foruma!!
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la aldyn »

A jbt, onaj supak Memic daje sve pare samo za radare i kamere :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2439
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: prijevod i kazne

Post Postao/la mara- »

Vjerovatno će neko i od nas naletiti na te kamere, ali nije to ni toliko loše, ima previše ovih naloženih balavaca koji se trkaju po gradu.
Odgovori

Natrag na “Off Topic”