Zanimljivi Peugeot oglasi

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
Adnan_S
Iskusan član
Postovi: 410
Pridružen/a: 01. lip 2018, 14:49
Lokacija: Srebrenik
Vozim: 407
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 234 puta
 pohvaljen: 336 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Adnan_S »

Odlična ponuda, uzeo bih ga bez razmišljanja.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la ElComandante91 »

Nov automobil nam pruža neki osjećaj sigurnosti u smislu da ne razmišljamo sigurno pet do sedam godina da li će se nešto desiti, da li je kilometraža prava, da li je havarisan i ostalo, prati ga redovno održavanje i to je to, to je neko iskustvo sa 206 koji je kod nas evo već trinaest godina, i koji nema neku specijalnu opremu ali nije nas nikad ni ostavio nigdje. Ako finansije dozvoljavaju, možemo da biramo boju, neke sitnice i u osnovnim paketima opreme. Mana je svakako cijena, ja lično mislim da je gubitak prisutan svakako, ali ipak vjerujem da neko ko kupuje nov automobil se vodi činjenicom da ga je kupio za sebe koliko god se zadržao kod njega, ali ostaje upitno koliko je taj gubitak veći u odnosu na polovan automobil, koji ipak zahtjeva neka ulaganja od samog starta.

Polovan, pogotovo ako gledamo ovako nešto do pet godina starosti ima svoje prednosti iz razloga što možemo za cijenu osnovnog modela ili čak nižu dobiti automobil sa visokim paketom opreme, sa relativno malom kilometražom, ali ipak vjerovatno sa nekim djelovima spremnim za zamjenu i nekim problemima koji se sreću kod novijih polovnih automobila, a koje ja lično ne želim da imam ako automobil platim 15-20000 km.

Ja sam lično više za nov automobil, po ličnom iskustvu, iskustvu članova porodice i prijatelja, naravno ako finasije to dozvoljavaju, ali ipak svako zna najbolje šta njemu odgovara, koliko je spreman za cimanja sa majstorima i ostalim propratnim stvarima.

Na kraju teško je biti pametan i pogoditi pravu stvar.
Clapton is God!
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

Upravo sam to kazao u svome postu samo ne ovako opširno.To je to.
Za nov treba dosta novaca, ali ko se za to odluči biće miran dosta dugo ako ga pazi i redovno održava.
Kao što rekoh ranije ko se odluči dati 22-23 hiljade neka "navuče" još 6 za nov.Nije presudna oprema polovnog auta za te novce u poređenju sa novim autom.
Kada bi "morao" kupiti polovan 308 (a kupio sam ga) dao bih max 18 hiljada a gledao bih da ima što manje kilometara.
Svoj 308 sam i platio 18 hiljada sa 94 000km pređenih.Ovaj auto mi je do sada sa najmanje pređenih kilometara i stvarno je velika razlika u odnosu na prijašnje koji su bili prešli duplo više kilometara.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Avicii »

A jbg jedno je sigurno.. ne moze sve za male pare. Opet mislim da treba odrediti neki budzet za kupovinu pa prema tome gledati u sta se mozes uklopiti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Avicii za post:
krajo
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la ElComandante91 »

To svakako, zato je dilema velika, sve zavisi od slučaja do slučaja i jako je teško biti pametan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ElComandante91 za post:
Avicii
Clapton is God!
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Tom »

Između ovog sa oglasa i novog sa istom opremom ja bih, pored svih nabrojanih prednosti novog, kupio ovaj ako procijenim da nema skrivenih mana.
Novčanu razliku bih potrošio na obilazak Evrope, i druzenje s damama sumljivog morala u ulici crvenih fenjera, uzduž i poprijeko testirajuci ga!

Poslato s Jadrana

Ovi su korisnici zahvalili autoru Tom za post (ukupno 3):
AviciiElComandante91StefanMD
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la kljuc13 »

Kupovina novog vozila po meni je neki vid luksuza, naravno ako se kupuje sa punom opremom, bez nje nekako nema bas smisla kupovina, nekako je tesko opravdati cijenu tad.

Sa druge strane polovno/dzabno vozilo zna biti rupa bez dna ali sam se uvjerio da ako se servisira u skladu koliko cesto i na koji nacin se koristi, moze jednako da posluzi svrsi kao bilo koje drugo.

Sto se tice mene ja volim sredinu, zbog dizajna najvise, mehanike i tehnologije, vozila koja su prosla "test vremena" i pokazala da nece ostaviti vlasnika na cjedilu iz trivijalnih razloga.

Sto se tice oglasa za 308, mislim da je dobra ponuda kad se uzme u obzir sta se dobije za taj novac, moooozda malo povuci staru pikovsku "koja je zadnja" samo da covjek bude siguran da se ne moze ustediti na cijeni stogod :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kljuc13 za post (ukupno 2):
AviciiStefanMD
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la StefanMD »

Svako gleda na svoj nacin. Ne mogu reci da mi nije bitna godina ili kilometraza, ali dzaba i 100k na satu ako autu nije ulje promjenjeno nikad na vrijeme ili odradjen neki drugi redovan servis. Polovno auto se po meni kupuje sa poznatom istorijom servisa, i naravno nakon detaljnog pregleda.

Po meni je ovaj odlican, i za nov 308 u (vjerovatno) osnovnoj opremi i sa osnovnim motorom ne bih dao 6k vise u odnosu na ovaj, a mislim da bi se za gotovinu i ovaj jos mogao spustiti i do 1000KM, tako se razlika jos i povecava.
Ako bi pak uzeli nov 308 sa ovom opremom i motorom razlika bi vjerujem otisla jos barem 5k preko ove pocetne...

Licno, nikad ne bih kupio ni nov ni polovan auto u osnovnoj opremi. Jednostavno, provodim u autu dosta vremena i ne svidja mi se kako izgleda osnovni i koja je razlika u odnosu na ovaj sa oglasa.

PS: Znam par slucajeva iz mog okruzenja gdje su ljudi imali mnogo problema sa novim autima, naravno nema ih puno ali postoje, moje neko misljenje da sa kupovinom treba imati srece.
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post (ukupno 2):
ElComandante91Avicii
slika
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la liaar »

Ovo što kaže Stefan je realnost. Moj kum je servisni savjetnik u Škodi Sarajevo, i dobije ponudu da kupi Škodu Rapid 1.6 TDI 77kW za 24 umjesto 31kKM koliko je tada vrijedila. (preležala 2016-tu nije se prodala, on je uzeo 2017-te).
Auto ima opreme koliko ti duša poželi, grijana sjedišta, staklena panorama cijelom dužinom sa "zastorom", profilisane sportske kadice od Monte Carlo opreme, podrezani volan, veliki display, itd itd.

Ali, u roku garancije, mijenjana vodena pumpa (boljka 1.6 TDI CR motora), mijenjana letva volana, stub volana, pa na kraju i volan zbog prethodna dva kvara se oštetio zubac, mijenjan kompresor klime, set kvačila. Sve u roku prvih cca 50 hiljada km..

i da napomenem, set kvačila nije otišao zbog greške vozača, fabrički defekt, navečer ugasio auto normalno, ujutru nije mogao upaliti, defektaža otkrila rasutu korpu u mjenjaču.
Ovi su korisnici zahvalili autoru liaar za post:
StefanMD
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Avicii »

Haha.. e ajde ti sad nekog posavjetuj sta i kako da uzme/vozi/odrzava, kad eto i njemu se desi tako nesto. Jednostavno je potrefio na takav primjerak :neznam:
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la liaar »

Sreća mu je samo što je sve u garantom roku bilo, tako da što se tiče kvarova, barem nije pare trošio. Da je neugodno, jeste, ali eto on kao uposlenik ovlaštenog dobije auto po želji dok njegovo ne bude popravljeno.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la StefanMD »

Komsija npr vozi od firme sluzbeni Golf 7 1.6TDI CR. I njegov i jos jedan Golf iz iste firme i sa istom kilometrazom (<100k, pod garancijom) su mijenjali pumpe visokog pritiska, msm da u ovlastenom izadje blizu 3k...
slika
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

I Škoda i Golf krševi :)
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la StefanMD »

Pa evo nezz jel do mene, ali, u firmi nas ima oko 85. Svi koji voze Golfa 5 (3-4) i Pasata 6 (msm 3) su imali neki od problema znaci, dizne, plivajuci, kompresor klime, setovi kvacila, brave volana, brave za paljenje, pumpe goriva, ali znaci svi nesto... Skoda Fabia 1.4TDI kod koleginice, pukao lanac koji pogoni uljnu pumpu, na 3 dijela, poderao deklo, zupcanike...
Osim mog, imaju jos 3-4 Pezoa i 3 Citroena, niko nista takvo nije mijenjao...
slika
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la liaar »

Ja sam nedavno sa prijateljem pričao, i to je baš specifično za vozače njemačkih auta - nećeš od njih nikad čuti da se auto pokvarilo, uvijek pričaju kako se auta nikad ne kvare, a u stvarnosti čuješ od svih u njihovoj okolini kako su imali kvar na kvar. Majstoru idu krijući itd. Ista je priča i za vozače VW grupacije (Škoda, Golf, Audi, Seat), to kvarovi bregastih, lanaca uljne pumpe, dizni, radilica i sve neke nebuloze, kao i kod BMW-a slični kvarovi.

Ja na drugoj strani koga god znam sa drugim brendovima (Reno, Pežo, Citroen, Alfe itd itd) otvoreno kažu pokvarilo se to i to, popravljeno i ljudi mirni.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Odgovori

Natrag na “Off Topic”