Koju autodijagnostiku kupiti?

Pišite o čemu god želite
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Harun »

dino je napisao/la:Kada ste otvorili temu, da ne budem sebičan, da Vam pojasnim.
Kupio sam dijagnostiku zbog sebe na ebay-u od kineza za 84US$ sa free shipingom, i došla je za oko 25 dana. Naravno da je kopija, jer originali koštaju daleko više, međutim ima sve funkcije kao i originalna, uz manje nedostatke koji nisu bitni za nas amatere. Dobio sam dva programa PP2000 i Diagbox 7.9 za sva pgt i citroen vozila, mislim od 1998 do 2013god. Update softvera se ne može vršiti putem internet stranice, ali je za sada sasvim dovoljno, jer vjerovatno se može naći i kopija, kada za to bude potrebno. Ja sam prezadovoljan za svoje potrebe, s tim da imam problem kako praviti screen shotove, pa zato slikam. Ima još malih problema oko brisanja grešaka i početnog prepoznavanja auta, ali se dva tri puta ponovi i fercera. Evo upravo sam juče pregledao svoje auto, jer je radio regeneraciju FAP-a prije 52 km, pa mi je uključivao jedan relej u tabli i nisam bio siguran. Takođe sam opet uključio dvotaktol, da malo dizne očistim.
Evo slike:
prije dvotaktola, doduše u vožnji sa opterećenjem

slika

poslije dvotaktola u leru

slika

i stanje FAP-a poslije regeneracije

slika
Samo da te ispravim kod nekih stvari: Prva slika je bila vrlo lagana voznja niz manju nizbrdicu pri 1800 obr/min i pri tim uslovima je bilo poveliko odstupanje. A druga slika je u leru bez gasa, a ne 2800obr/min kao sto rekao. Ako hocemo uporedivati stanje moraju vladati barem priblizni uslovi, tek tada mozemo pricati o nekim razlikama.

Sto se tice dizni one se gledaju na 2000 obr/min u leru, ali je najbolje ih gledati u voznji kako se ponasaju. U leru i bez gasa one mogu biti razlicite, ali cim se doda gas do 2000 obr/min one bi trebale da se izjednace.
Sve iznad 3 mm3/ubrizgavanju se smatra djelimicnim zacepljenjem, a vec iznad 4 i 4,5 je vrijeme za majstora :D

A mi nismo nista dodatno placali, kod nas bi trebalo da je do 100$ bez carine i ostalog.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2439
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la mara- »

Ja na jednom forumu pratim temu vezanu za eBay i svi kažu da je do 50km, a sve ostalo skuplje što prođe je sreća.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la anel007 »

^ ovo sto mara kaze, svi artikli preko 50KM podlijezu carini mada to zavisi hoce li otvarati i procjeniti da je isti skuplji od 50. Nekad se zna desiti da otvore posiljku vrijednu nekoliko $ pa moras platiti carinski pregled koji kosta 3.5 KM a nekad ne otvote nesto vrijedno 100-200 KM, sve zavisi kakve je ko srece.

Catina + pdva i sta se sve vec placa na artikal je haman ~35% na cijenu artikla, a cijena artikla nekad prolazi da im ti posaljes screen shot maila sa tom cijenom a nekad je oni odrede.

"Najsigurniji" nacin da se prodje bez carine je narucivanje preko nase standardne poste i da prodavac to zapakuje samo u kovertu bez kutije jer svi ostali spediteri tipa fedex i slicni moraju proci kroz carinu i tu se pregleda sve i jedna posiljka.

A za kopiju pp2000 nisam gledao cijene na ebayu kako se krecu zadnjih godinu-dvije ali sam vidio da na banggood stranici ima ista za 70$ uz besplatnu postarinu pa sad hoce li to biti samo tih 120-130 KM na kraju ili ce biti catine na taj iznos je vec lutrija.

Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Harun »

Malo su poskupili sada su oko 100$, ali se moze naci na ebay-u neka od 70-80$ sa postarinom.

anel007 : Dijagnostika ti dolazi samo u kutiji onoj kartonskoj, ova nasa je dosla u kutiji 20x30x5 i mogu ti reci da je poteska.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la anel007 »

Vidio sam slike u cemu dolazi ali nema to veze jer uvijek mozes reci da ti ne stavljaju u kutiju, vecina prodavaca ce ti izaci u susret sto se toga tice a neke prodavnice imaju i opciju pri kupovini da odaberes hoces li kutiju ili ne. Gledao sam i videe kako pakuju mobitele bez kutije i vjeruj da su i sigurnije zapakovani nego sa kutijom

Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Phantom »

Ne treba meni za remap :D Izgino bi ja ili motor za mjesec :D Mislio sam na osnovne stvari sto moze. Prvenstveno brisati greske, gledati (mislim da svaka moze), zatim mnoge funkcije kao sto su AT svjetla ili vracanje kilometraze i slicno...


Vratimo se temi kao sto pise u naslovu.
Motion & Emotion
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la micija »

http://m.ebay.com/itm?itemId=281266400902
Ovu sam kupio i abdejtovao na 7,57 dio abdejta od 7,49 sam nasao na netu.
sve savrseno radi,bez ikakvih problema.
Nadjem i posaljem ti programcic za isijecanje ili skrinsot haha ne znam to napisati.
000000.PHE.20141113-015920.jpeg
000000.PHE.20141113-015617.jpeg
slika

slika
slika

https://app.prntscr.com/en/index.html

Evo programcic za isijecanje.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Phantom »

micija, mozes samo napisati kakve sve funkcije ima.

Naletih na ovo na piku

http://www.olx.ba/artikal/19248872/auto ... -laptopom/
Motion & Emotion
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la ro.OXy' »

Sto se tice te carine meni se jednom desilo da su mi otvorili paket u kojem je bila maskica za telefon vrijenda nekih 7-8$ samo su je zapakovali u nekakav najlon i zaheftali jer su onu kao kovertu blago receno rascupali i kao bila je neka kartica da nije bilo nikakvo ostecenje u trenasportu nego da je bila podvrgnuta carinskom pregledu i to je to... nista nisam trebao placati . A isto tako momak je narucio sat vrijedan nekih 30ak $ i na njegovoj posiljci je bila istaknuta stvarna vrijednost posiljke i nije se oznacavalo kao gift na koverti. Bio je na carinskom pregledu i platio je pregled 5 KM kod postara.
A narucivao je i iteme vrijednije od 100 KM i samo je placao te carisnke preglede sve u rokovima dolazilo...
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: RE: Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la micija »

Phantom je napisao/la:micija, mozes samo napisati kakve sve funkcije ima.

Naletih na ovo na piku

http://www.olx.ba/artikal/19248872/auto ... -laptopom/
Ovaj diagbox je iskljucivo za peugeot i citroen,do 2015 god sve modele a sve zavrsava kao i ona na ovlastenom servisu.
Ocitava greske,parametre,brise greske,mijenja podesavanja it it
A ta ti je skupa i univerzalna,mada delphi nije los.
Gledaj iz kine i gledaj da ima nas jezik ako ne znas engleski.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Phantom »

univerzalnu i trazim. Znam engleski al bolje da je na nasem. Meni nije ni ova skupa ako ima sve funkcije :D ide ona i za 300 bez laptopa
Motion & Emotion
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la micija »

100 dolara je u kini i sa njom ni za jedan autoo nemas sve funkcije.

Diagbox 7.57,forumasima gratis.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2324
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Tom »

@Phantom ovu Delfi u Bar novu, sa garancijom i obavezom prodavca za update placam ispod 150€, koristio sam je, univerzalna je, i recimo otvara mi vise opcija za MB w203 nego za 207icu. Sve zavisi od modela auta, kacili smo X5,X3 Evok, Jaguar F, Range sve modele, Porše... sve 2013+, brisali greške, ozracivali kočnice, podesavali Esp...
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la dino »

Prvo treba sa sobom rasčistiti i biti jasan šta čovjek hoće. Ako je želi imati za svoje auto, tada je najbolje da kupi ciljanu, odnosno predviđenu za to auto, jer ona je kompletna. Ako se želi baviti mehaničarskim poslom, tada može kupiti univerzalnu, međutim, ja bi preporučio za svaku vrstu auta pojedinačne dijagnostike jer nisu skupe a kopije su identične. Kako vidim najskuplja je za naše aute, dok se za VAG auta ili Opel, Reno,... može kupiti do 50 KM.
@Phantom: ovo kod micije i mene je isto, samo micija koristi Diagbox za novija auta, koji imam i ja. Za starija auta ja koristim PP2000.
Za vraćanje kilometara ti treba druga sprava, a ne dijagnostika.
@micija: hvala ti na ovom programu, probat ću, iako ima i verzija preko opcije "print".
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Koju autodijagnostiku kupiti?

Post Postao/la Sasa D »

Našao sam na netu lexija 3 pp2000 diagbux 7,65. ne razumijem se bas u te oznake diagboxV,pa me.interesuje jel ta verzija 7,65 ok?Piše da softver pp2000 podržava Hrvatski jezik,ali ga kod lexia3 nema na spisku.Pozitivni su komentari kupaca.
Zaključano

Natrag na “Off Topic”