Prednosti i mane Peugeot vozila

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
klol
VIP Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:05
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Prednosti i mane Peugeot vozila

Post Postao/la klol »

Definitivno A stub i mjenjač na starijim modelima je problem za većinu prosječnih vozača.
Prednost naravno HDi tehnologija koja je pobila TDI za 5 godina prednosti, udobnost naspram ostalih proizvođača što sam se uvjerio lično Mercedesom 2002. godine C klasom do Češke i nazad se savio k'o perec, drugi put pežoom 307 išao osjećao se k'o u hotelu, krstarica prava a vjerujem i noviji modeli su još bolji po tom pitanju. Ne sviđa mi se jedino kod novijih modela što su previše otišli sa dizajnom eksterijera u odnosu na starije modele, naravno svako auto treba promjene ali ne baš drastične; 308 s novim prednjim dijelom se većini ne sviđa recimo upratio sam toliko, mada je po mom ukusu bolje urađen prednji nego zadnji dio, ali nema veze bitno je da se prodaju :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5952
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 698 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Prednosti i mane Peugeot vozila

Post Postao/la Avicii »

Evo da i ja dodam još koju, bar što se 307ce tiče.

Mane:
-Sve skučeno i komplikovano za raditi! Mnogi majstori ne vole raditi pežoe (francuze) iz tih razloga, a u to šam se sam uvjerio više puta, što na mom autu, što na ostalim pug vozilima.
-Što neko već napisa, loša zvučna izolacija.. valaj u koga sam god sjeo :omg: ili se to meni samo čini tako :neznam:
-Loše fabričko ozvučenje, zvučnici katastrofa, audio cd se vuče u autima iz 2000 i neke.. msm, u poredjenju sa fabričkom muzikom u drugim autima.
-Prevelika šoferšajba, prevelika inst. tabla! Ljeti mi se toliko ugrije auto na suncu da ne mogu dirnuti ni do čega da se ne opržim. Upalim klimu a ona kao da ne radi.. razlog, tabla se toliko ugrijala da treba dobrih 20min da se osjeti klima i da se rashladi plastika u autu. Kupim onu zaštitu od sunca, trećinu šajbe ne može pokriti nikako, mada čuo sam da ima i neka veća za Pug specijalno :green:
-Koža na volanu i mjenjaču nije najboljeg kvaliteta, kao i plastika farova.
-E sad, po meni jedna od najvećih mana.. loš imidž Peugeot-a koji se stvorio u narodu!!!! Doduše, to se malo popravilo ovim novijim modelima, nije da nije, ali kad sam kupovao svoje auto koliko sam samo puta čuo onu čuvenu "ma gdje ćeš francuza" ili "ma skupo ti je to za održavanje", pa to je strašno :omg: za šta smatram da su krivi isključivo nestručni majstori (u tom vremenu) pri otklanjanju kvarova, ali i kupci što hoće da kupe auto ispod svih mogućih cijena a da je auto ko 'lampa'............. nego da ne zalazim sad u dublju polemiku :kava:

Prednosti:
-I dalje većina Pug modela ima atraktivan izgled, bez obzira što su napravljeni prije 10-15god.
-Relativno jeftino održavanje. Pod ovim podrazmjevam zamjenske dijelove, ne originalne iz ovlešćenog servisa. Doduše, ja nisam nesto 'krupno' ni mijenjao na autu, tipa set kvačila, veliki servis, itd.. ali ovo redovno održavanje stvarno nije pretjerano skupo.
-Udobnost.. u poredjenju sa nekim i novijim i skupljim autima.
-Ekonomičnost.
-Uopšteno, noviji modeli su baš kvalitetni.. ne znam da se iko žalio na neki veći kvar na recimo 207ci, 308ci.. o najnovijim pug modelima ne treba trošiti riječi.. ne znam za koga bih se prije odlučio :84:
Odgovori

Natrag na “Off Topic”