Lag na gasu

Odgovori
Avatar
Morpheus
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 22. svi 2016, 20:06
Lokacija: Tuzla
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Lag na gasu

Post Postao/la Morpheus »

Pozdrav raja, treba mi pomoc ako je neko imao iskustvo...

Naime u pitanju je peugeot 308 2014 god. 1.6 85kW sa 149 000 na satu.

Imam problem u toku voznje recimo dok prelazim preko lezeceg pa zelim krenuti dalje drugom brzinom stisnem gas i imam lag od 1-2 sec nista se ne desava i onda odjednom se cuje motor i obrtaji rastu. Ovo nije svaki put, nego jednom se desi a drugi put ne nema pravila ali recimo u toku 10 min voznje po gradu desice se bar 2 puta.
Ovaj problem se najvise osjeti na malim obrtajima. Tokom voznje na vecim obrtajima recimo idem trecom na 2000 obrtaja stisnem gas do pola bukvalno nista se ne desava i onda nakon 2 ili 1 sec krene da vuce. Pocelo mi se pojavljivati prije mjesec dana i od tada hodam po majstorima.

Isao sam u ovlasten servis, predlozili su mi upgrade softvera i to sam odradio nije popravljen problem. Na dijagnostici ne pokazuje nikakve greske niti se kakva lampica pali. Na kraju mi u ovlastenom kazu da me skinu ma to ti je tako normalno.

Isao sam kod svih priucenih majstora, jedni kazu dizne drugi neki MAF ako sam cuo dobro ali niko nema argument za to nego nagadjaju a ne mijenja mi se se sve redom, obzirom da nema zamjene dizni ispod 2000 KM.

Ako je neko imao slican problem neka kaze sta su koraci za sredjivanje.
Hvala
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: Lag na gasu

Post Postao/la karabajastart »

Ne znam da li si prije imao problema ili možda nisi obraćao pažnju,možda griješim ali čini mi se kao standardni problem ako ga možemo tako nazvati,takozvana turbo rupa kod turbo dizela.Kod mene na 2.0 hdi je to standardno,ako sam na niskim obrtajima ili manje izraženo u većim,jednostavno sam navikao,ako trebam preći auto ili ubrzati,sekundu,dvije unaprijed dam gas i to je to.Vozio sam i druge aute,marke modele jednostavno mi se cini da je to std pojava kod dizela.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Avatar
Morpheus
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 22. svi 2016, 20:06
Lokacija: Tuzla
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Lag na gasu

Post Postao/la Morpheus »

Cini mi se da nije prije bilo problema, nacicu cu istog pezoa sa istim motorom i provozati to ce mi biti jedini pravi test. Vozio sam prije ovog modela 308 ali stari model i nisam imao nikakvo kasnjenje. Na ovom sam skoro poceo primjecivati a kod mene je oko 6 mjeseci.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Lag na gasu

Post Postao/la StefanMD »

Citao sam sta si pisao, po meni, sta moze biti uzrok za takvo ponasanje jeste EGR i ne mogu vjerovati da to nije niko provjerio, na dijagnostici bi se trebalo moci ispratiti u radu po parametrima...
Volio bih recimo i ja probati taj tvoj jer sam vozio i stariji i i evo sada noviji, pa da vidimo kako se ponasa i sta se desava?!
slika
Avatar
Morpheus
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 22. svi 2016, 20:06
Lokacija: Tuzla
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Lag na gasu

Post Postao/la Morpheus »

Hvala na predlogu, ajde dogovor na pp da se nadjemo?
Znas kako vozao sam po raznim majstorima i svi zakace na dijagnostiku i kazu nema ni jedna greska sve je uredno i stvarno i jeste ja stojim kraj majstora i nema gresaka.

Ono sto mene zbunjuje je da auto vuce na vecim obrtajima a kad je egr obicno zakuje tipa na 3000 obrtaja i nece dalje. Zato me to zbunjuje jer auto ideni preko bez problema mada nikad se ne zna.
Da li se jos nekome desavalo da egr pravi ovakav problem da znas?
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”