Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Odgovori
Avatar
Dragan
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 12. ožu 2018, 13:11
Lokacija: Subotica
Vozim: Peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la Dragan »

Ekipa treba mi pomoc,izludjuje me voda kod vozacevih nogu,jednostavno ne mogu pronaci odakle dolazi,nije hladnjak,kederi kao novi,polivam vodom,nigde ne vidim da ulazi,dali postoji jos neki kanal za odvod sem ovog kod brisača i dali postoje neki cepovi na pragu?jedino mi to preostalo jos da pokusam!
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la dejca »

Skoro je jedan kolega imao slican problem i kod njega je bio cep na podu propustao vodu.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la Avicii »

Isprati da ne curi isprod tapacirunga vrata (ako vec nisi) i vidi da se nije sta zacepilo naprijed oko brisaca, pa da se nije nakupilo vode.
Avatar
Dragan
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 12. ožu 2018, 13:11
Lokacija: Subotica
Vozim: Peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la Dragan »

Tamo oko brisača je sve kao novo,jedino neznam dal ima negde jos tih odvoda.
Hvala
Avatar
nidjam
Aktivan član
Postovi: 53
Pridružen/a: 26. stu 2016, 21:24
Lokacija: jablanica
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la nidjam »

dejca je napisao/la:Skoro je jedan kolega imao slican problem i kod njega je bio cep na podu propustao vodu.
slika
evo krivca, zaboravio sam upload sliku nakon sto sam rijesio problem... dakle skinuti plastike sa praga, zadignuti tapacirung i sve slojeve ispod njega.
naci ces ovaj cep koji je blago receno sranje. lose postavljen i ne dihtuje... silikoniraj i to je to
Avatar
nidjam
Aktivan član
Postovi: 53
Pridružen/a: 26. stu 2016, 21:24
Lokacija: jablanica
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la nidjam »

da se nadopunim: danas ponovo vlaga na istom mjestu. da bi se sanirao ovaj problem, potrebno je izvaditi i sjedista, zadignuti kompletan tapacirung jedne strane i posusiti pod od zadnjih sjedista do prednjih. ovaj prostor podjeljen je u 3 kvadrata te voda moze prelaziti iz jednog u drugii, zavisno u kakvom nagibu ste autoo ostavili. moj slucaj je bio taj da sam osusio ovaj prednji dio koji vidite na slici i ponovo sve smontirao, ali nisam racunao na srednji i zadnji dio. nakon par dana vlaga iz zadnja dva presla je u prednji i opet lokva pod nogama. nisam uspio slikati, bio sam u zurbi. cekam fine dane da ponovo sve povadim i pustim da se spuzva osusi kako treba. do sad sam odstranio vodu koliko sam mogao, ali vlaga je i dalje tu.
Avatar
nidjam
Aktivan član
Postovi: 53
Pridružen/a: 26. stu 2016, 21:24
Lokacija: jablanica
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Voda kod vozačevih nogu peugeot 308

Post Postao/la nidjam »

Pozdrav ekipa, da se malo vratim na ovu temu i problem koji mene muci vec mjesecima. Cini mi se da sam nasao pravi uzrok i mjesto ulaska vode u auto, a ono se nalazi ispod zadnjeg branika odnosno direktno ispod stop svjetala. Na zadnjem djelu auta postoje 2 otvora ispod svjetala koji sluze pretpostavljam za ventilaciju. Na njima su postavljena dva rama sa klapnama koje omogucavaju da zrak izlazi ali ne daju vodi da prodre unutra. Ti ramovi oko sebe imaju neku gumicu koja je ustvari dihtung, e ta gumica je izgubila svoju funkciju po uticajem vremenskih uslova i pocela pustati vodu u unutrasnjost a onda se ona razlijevala dalje pod noge vozacu i suvozacu kanalicima. Ubacio sam slauf na to mjesto i pustio vodu a ona je izbila direktno pod noge (prije toga sam podigao sve tapacirunge u autu). Silikonirao sam ta dva rama ispod stopki a ujedno i pojacao dihtunge na samim stop svjetlima, cisto da se osiguram. nakon ovog vode u autu vise nema. Nadam se da ce ovo jos nekome pomoci... pozdrav
Ovi su korisnici zahvalili autoru nidjam za post (ukupno 4):
IgorRadovanovicliaarAviciisaban071
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”