Cudan zvuk!? Injektori?

Odgovori
Aethaercyn
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 21. lis 2016, 00:51
Lokacija: Lukavac
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79 kW
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Cudan zvuk!? Injektori?

Post Postao/la Aethaercyn »

Pozdrav raja.
Već duzi vremenski period nisam pisao :84: :D Nakon zamjene dih. glave nisam imao problema sve do sada.
U zadnji mjesec dana PUG mi cudno radi (bolje rečeno ko IMT :D ). Bio kod mehaničara, spojio ga na dijagnostiku - 2 i 3 injektori "bacaju" preko 3.0 (te brojeve sam samo vidio- ne razumijem se u to sta znace) dok 1 i 4 od 0.2 do -0.2 na leru. Reče mi da su 2 i 3 spremni za reparacije.
E sada, da li je neko imao problem sa injektorima? Da li je to neko kao "čekićanje" simptom loših injektora? Auto ima dobru vuču, ne osciliraju mi obrtaji. Osjetim samo po nekada na volanu kao da mi ga malo zatrese kada radi na leru.

Ima li neko preporuke za domaćina sto se tice reparacije injektora (Tuzlanski kanton - Lukavac - Zivinice -Tuzla - Gračanica - Banovići)? Od prilike koliko se krecu cijene reparacije?
Avatar
PUG3006
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 09. tra 2019, 10:34
Lokacija: Mostar
Vozim: Renault
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Cudan zvuk!? Injektori?

Post Postao/la PUG3006 »

Ne znam sada uopće kakvi injektori idu u novija auta. Nekada sam čistio na starim BMW mašinama (BOSCH i Siemens), pa sa pretpostavkom da mogu tako i dalje, predlažem ti da posjetiš neki najbliži BOSCH servis koji radi čišćenje.

Injektori se čiste u ultrazvučnim kadicama, pa se protok mjeri na stroju i gleda se poravnati što je mogueće bolje. Mislim da je oko 100KM zahvat a 4 injektora.
Nimren87
Početnik
Postovi: 36
Pridružen/a: 14. sij 2018, 17:55
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Cudan zvuk!? Injektori?

Post Postao/la Nimren87 »

Aethaercyn je napisao/la: 26. kol 2018, 03:03 Pozdrav raja.
Već duzi vremenski period nisam pisao :84: :D Nakon zamjene dih. glave nisam imao problema sve do sada.
U zadnji mjesec dana PUG mi cudno radi (bolje rečeno ko IMT :D ). Bio kod mehaničara, spojio ga na dijagnostiku - 2 i 3 injektori "bacaju" preko 3.0 (te brojeve sam samo vidio- ne razumijem se u to sta znace) dok 1 i 4 od 0.2 do -0.2 na leru. Reče mi da su 2 i 3 spremni za reparacije.
E sada, da li je neko imao problem sa injektorima? Da li je to neko kao "čekićanje" simptom loših injektora? Auto ima dobru vuču, ne osciliraju mi obrtaji. Osjetim samo po nekada na volanu kao da mi ga malo zatrese kada radi na leru.

Ima li neko preporuke za domaćina sto se tice reparacije injektora (Tuzlanski kanton - Lukavac - Zivinice -Tuzla - Gračanica - Banovići)? Od prilike koliko se krecu cijene reparacije?
Imaš na šićkom kod onog kružnog toka.
Kažu da je na kantonu najbolji za reparaciju.
https://www.olx.ba/artikal/11796089/diz ... injektora/
:D
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”