407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Odgovori
Avatar
Francuz
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 08. ožu 2019, 18:24
Lokacija: Fazlibegović
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la Francuz »

Pozdrav, u ogromnoj sam dilemi u vezi automatika u 407-ice sa 2.0 HDi motorom. Našao sam primjerak u svom gradu sa 187.000km kilometraza je ispravna, vidi se po servisnoj knjižici. 2006. godina. Dajte mi iskustva recite, pomagajte, sviđa mi se auto baš, vozio sam manuelce, a automatik mi se sviđa jer puno vozim. Probao sam ga i po mom mišljenu je sve okej. Imao sam nekog iskustva sa peugeotima pa otprilike znam na šta se trwba obraditi pažnja... Zamajac (u ovom slučaju ne), dizne, fap, provjeriti turbinu i trap... Iskustva sa automatikom???? Hvala
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: 407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la karabajastart »

ja sam vozio istog,karavan s 2.0 hdi motorom, nije loše, lijepo se vozi, neka ultrabrza saltanja ne ocekuj ali je sasvim ok za normalnu upotrebu. Dosad nisam cuo da su imali problema, evo i ovaj od komsijeje vvec godinu i nes, nema problema...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Avatar
Francuz
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 08. ožu 2019, 18:24
Lokacija: Fazlibegović
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la Francuz »

Ma ne očekujem. Želim normalnu vožnju. Bitmo mi je da ga mogu voziti 5 godina
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: 407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la Avicii »

Ne znam jesi upratio, neko je pisao na forumu vec da su ti mjenjaci sa 4 brzine ako se dobro sjecam. Nisam siguran, nadam se da ce ti potvrditi neko ko je vozio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
Francuz
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 08. ožu 2019, 18:24
Lokacija: Fazlibegović
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la Francuz »

Ima verzija sa 4 i sa 6 brzina. Mene zanima samo 6-brzinac
Avatar
Krstin
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 07. tra 2019, 09:31
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 407 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 407 sa automatskim mjenjačem 2.0 HDi

Post Postao/la Krstin »

Ja ga imam i vozim skoro pola godine. Zadovoljan sam radom 6-o-brzinca, jedino što zameram jeste prevelika potrošnja, posebno ako se "koristi turbina"..! ;) Ako imaš malo teže stopalo desne noge, može se lako desiti da dotakneš 13 litara potrošnje na 100 pređenih kilometara, u gradskim uslovima vožnje, dok sa isto tako teškom nogom na autoputu, potrošnja može biti između 8 i 10 litara.

Čim se malo primiriš i ne guraš ga mnogo preko 2000 rpm po gradu će se zadovoljiti sa 8, a na otvorenom 5,5 l/100 km.

Sam menjač perfektno radi uz onaj poznati nonsens automatskih menjača kod turbo dizela, da kickdown završi u nekorisno visokim obrtajima, pa je često dovoljno sam malo oštrije pritisnuti pspučicu gasa i ne gurati je baš do daske, ne bi li brzine koristio u najoptimalnijem opsegu obrtaja.
Odgovori

Natrag na “Općenito”