Tablet u auto DIY - how to

Napravili ste ili uradili nesto, podijelite to sa nama ( nešto što nije vezano za Vaš automobil)
Odgovori
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la CoL3 »

Neki su pitali, a i ja sam mislio postaviti slike,odnosno postupak stavljanja Tableta u auto umjesto DVD-a.

Ja cu vam sada postaviti 2 primjera jer sam to radio na 2 svoja auta. Prvi primjer je ako za vase auto postoji blenda za 2din odnosno DVD,a drugi je da vi blendu napravite sami !


PRIMJER 1.
Postupak je u principu jednostavan, meni i jednostavniji nego da sam stavio DVD, koji sam vec imao i prodao za 400KM i uradio ovo.
Prvo je bitno kupiti blendu 2DIN za vas auto, za veliku vecinu vozila ima kupiti ta blenda. Za E46 izgleda ovako:
slika

Zatim sam na toj blendi izrezao dio na koji se fixira "din dvd jer njega svakako necu stavljati,a u ovom slucaju mi smeta, taj dio je ovaj obiljezen crvenom bojom.
slika

Na dio gdje plava boja lijepim traku koju cete vidjeti u nadolazecim slikama. S njom fixiram tablet za ovu blendu. Inace je siva ona jaka traka,neznam kako je zovu, sto u reklami ljepe usta krokodilu hahaha :D
To onda izgleda ovako:
slika

Ovo zuto je krep traka, odnosno papirna. Nju sam tu zaljepio iz razloga sto cu ovaj tablet vaditi dok mi ne stigne drugi koji sam narucio, pa ne zelim da ostane od ove sive trake po njemu ljepila, nego samo normalno odljepim :)

Zatim na sljedecoj slici vidite gdje isjecen taj dio, da se tu sada poravna tablet, i naravno gdje spojen AUX i usb napajanje:
slika

Napajanje sam trenutno proveo ovdje ispod klime, to je privremeno, inace ce ici sakriveno iza na zicu eurojack-a da se pali s kontaktom. Naravno sada ovdje ima jos jednu svrhu. Ja sam sve bio uradio, ali sam zaboravio da tablet moram otkljucati na tipku, a to je prosto nemoguce kada se iza fixira jer se taj dio tableta ne vidi. Sada to radim tako da samo iskopcam i ukopcam ovdje USB u upaljacu, jer kada se oduzme/dobije napon on se otkljuca. Ovaj sadasnji tablet nema nekih funkcija da bih mogao staviti da se otkljucava na dodir pa to radim ovako.
slika



zatim player sam sakrio u pretinac suvozaca. On je tu privremeno,inace ce ici ovdje gdje pepeljara i upaljac, pa ce auto odmah dobiti ljepsi izgled, i biti ce prakticnije. Mada i sada ja player i ne diram,spojen je na aux,pojacan je do kraja, kada se auto upali automatski se pali i on,ostalo sve pojacavate i radite preko tableta. Jos jedan fazon je da je player bez CD-a, sto je prednost jer je ovaj iznimno kratak i lagan,pa ga mozete bilo gdje staviti. Ovaj u mene ima Bluetooth, pa cu sljedeci tablet spojiti preko BT,a ne AUX-a jer je prakticnije i nema zica. Trenutno je problem sto ovaj tablet uopce nema BT
slika



Inace tablet sam davno narucio,ali me lik iz Srebrenika zajebo pa je poslao polovan s pokvarenim WIFI-om ,umjesto nov tablet.
Tablet koji sam narucio inace ima 2 SIM kartice, tako da u autu imate stalno pritup internetu, ja uz to ubacim npr. RH karticu pa kada predjem granicu imam i tamo internet. Naravno svaki ima GPS pa automatski imate i GPS i sve moguce u autu.
Zavrseno to izgleda ovako. Naravno premjerite blendu i tablet koji uzimate da je na mjeru,ovaj drugi sto sam bio narucio legne mnogo ljepse,bolje popuni prostor,iako se uzivo i ne primjeti toliko.
slika
slika

U mraku to izgleda ovako :)

slika


Inace sve me to kostalo 200KM. Tablet 150KM nov (ovaj sa 2x SIM, GPS i svim) + player polovan sam platio 50km. A uzmimo u obzir da polovan DVD sa funkciom GPS-a, wifi i sl, kao sto sam imao u volvu polovan kosta 400km, barem sam ga ja toliko neki dan prodao, i ostao sam dobar 200KM, a sada imam cak i vise opcija. Problem u E46 kod 2DIN playera je da se unutra moraju pilati plastike jer je namjenjen samo za 1DIN.
Nadam se da je nekome od pomoci, postupak je stvarno lagan,a toliko znaci. Zvuk naspram originalnog playera je cudo :)



PRIMJER 2.

Blenda za dvd za moj auto kosta previse,sto je smijesno,pa mi pade na pamet da odem u bivsu firmu i na CNC-u fino nacrtam i izbusim sebi blendu od medijapana. Sam svoj majstor :)
Prvo je to bio veliki komad medijapana :
slika

zatim sam ga skratio na potrebnu vanjsku dimenziju. Onda je slijedilo mjerenje tableta ( za oko 1mm vecu dimenziju ) te urezivanje s unutrasnje strane. Odmah sam usjekao i kanal za aux kabal, kao i za napajanje:
slika

Tablet ulegne unutra samo tako,nema trunke mrdanja :)
slika

Naknadno sam tu jos zabusio 2 metala sa strane da drze tablet priljubljen uz blendu.
Zatim slijedi player. Ja sam koristio sony koji nema CD kao u proslom autu jer je dosta kratak,samo sam ga ovaj put stavio iza tableta,na mjesto gdje bi inace bio player samo ga gurnuo unutra,jer ionako nema potrebe da se vadi. Pojacate i namjestite postavke,kada se auto pali odmah je na AUX prebacen te sve radite preko tableta :)
slika

Zatim kada je sve isprobano blendu ofarbate u zeljenu boju i to je to. Ja jos moram rubove malo isturpijati da bas bude za 5 :)
slika

Evo i video kako to funkcionira :)



Ja preporucujem neki brendirani tablet. Prvi put sam koristio 2look smeće,sada uzeo samsung galaxy tab 3, koji nije skup,a predobar za ovoga :)
:bravo:
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la Phantom »

Svaka cast Cole :handclap: uvijek me iznenadis sa svojim radovima. Mislim da ce mnogima pomoci ovaj DIY
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la Avicii »

Odlican DIY, super ispalo, ko fabrika :super:
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la ArminM »

Ajde da se i ja malo ukljucim, posto je markov diy napravljen oba puta na bmw ja cu malo pokrenut raspravu vezanu za pugove. Naime ja kao i svi vi vjerovatno gledamo na komande, zadrzali bismo ih. Stoga sam ja i upao u sranje, uspio sam izvuci aux sa fabrickog playera, zvuk je potpuno ok. Sranje nastaje kada spojim tablet na punjenje, tada preko zvucnika cujem i rad auta i svaki drugi djavo. Ovo vam pisem da ne gubite vrijeme pokusavajuci zadrzat fabricki pkayer, bacajte smece van. Ja sam probao na dva, clarion i rd3-01 vdo verziji, na oba isto. Marko mi je sam rekao da je do playera, i upravu je, probao sam sa drugim ne fabrickim da se tako izrazim i sve je ok. Player je bio sony, sad imam alpine i isto je ok
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la CoL3 »

Tako je. Ja nisam ni probao na originalni player, ali ovaj hoce.
Ako bas zelite da zadrzite komande volana i sl. kao sto imate na originalnom mozete kupiti ovo:
http://www.ebay.com/itm/PEUGEOT-206-307 ... xydlFSuHtW

Ja planiram uzeti za bmw dok budem pri novcima. Sa njim imate sve funkcije kao na originalnom. Kolega je ovo imao i probao sebi, cak lista pjesme na tabletu.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Tablet u auto DIY - how to

Post Postao/la kula »

Bravo za DIY Col3 , svaka cast :good:
Odgovori

Natrag na “Moj DIY”