Servis na Peugeot 106 - sport !

Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la Kenwood »

Evo, nakanih se i ove dijelove da izmjenjam .... a uzeo sam ih malo posle kupovine auta ! :zvizd:
Neznam šta bi rekao što se tiče ove teme - u suštini sve što sam kupio (onako što sam mislio da je pri kraju) - SVE je riknulo ! :D
Vodena pumpa kad sam je skinuo i zavrzio u ruci - zvrčiiiii ... UŽAS ! :yes:
Zubčasti remen (vidjet ćete na slici) - da prostite :citanje: ukenjao sam se kad sam ga skinuo i vidio kolika je pukotina na njemu ! :shlag:
Mislim da je mogao ubrzo da mi napravi havariju - ali hvala bogu, preduhitrio sam ga ! :good:
Mislio dam da nesmijem početi servis bez Torex nastavaka, ali vjerujte ... nijedan za ove dijelove nije bio ! :slin:
Morao sam i semering bregaste da zamjenim - to sam vidio odmah pri kupovini, da bali prije dihtunga glave i sve išlo na remenje. :neznam:
Ako bude kakvih pitanja i ako mogu nešto da pomognem - tu sam ! :beer:
Pozdrav za vas i evo "malo" sličica ................. :D

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
(A, ovo vam šaljem sliku silikona koji je najbolji od svih - ja ga uvijek koristim na autu. Probao sam i crveni, crni,bijeli ... nijedan nije ni prismrditi ovom sivom, jeste da je 9 km. ali i valja) :good:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la Avicii »

Bravo majstore, radi se uvijek nesto, svaka cast :handclap:
Sto bi se reklo, uhvatio si last minute sto se servisa tice :D Sad samo gazi :good:

Dobar je taj, imam ga i ja, al i ovaj pici samo tako:
slika

E da, sad fino uzmi onu tecnost za pranje motora, naprskaj i speri wapom.. da se sve cakli :coolg:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast, što reče ime de sad motor fino operi da se sve sija! :bravos: :bravos: :bravos:
Clapton is God!
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la Kenwood »

Hvala braćo ! thanks
Ma vidio sam ja kad sam ga kupio da on jadničak nije vidio servisa - pitaj boga od kada !? :shlag:
Ja sam prvo kupio 106-icu, pa posle prodao Mazdu ... i kad sam tušnuo Mazdu - pravac auto dijelovi i pokupovao sve što sam mislio da treba ! :neznam:
Najgore je što sam se kanio kad da uradim servis, danas-sutra i sve odugovlačio !
Sreća sama pa nije zakovala vodena pumpa i pukao zubčasti remen - to dvoje je bilo u najgorem stanju ! :yes:
Avicii, dobar ti ovaj silikon - ovo nisam vidio nigdje u prodaji - ili nisam zagledao !? :zvizd:
Koliko je love ovaj !?
Kad ste mi već ti i kolega komadant rekli da operem motor, sad mi bar recite kako se zove ta tečnost i koji je postupak rada, pa da i to odradim dok je lijepih dana !?? :D :good:

Danas sam ugrabio vremena da zamjenim i onaj stabilizator balans štangle - na ovom starom bilo lufta ... strašno !
Iz zgloba kroz puknutu mandžetnicu izlazi prašina - dotrajalo skroz brate ! :joj:
Da ne povjerujete - ovaj stabilizator košta čitavih 15 km. lol

slika

slika

slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la Avicii »

Imas ovako nesto po auto dijelovima.. uglavnom pitaj samo, tecnost za pranje motora. Ja to uzimam na neko vece pakovanje pa onda ne znam kako se tacno zove.

slika

Naprskaj citav motorni prostor i motor (hladan, naravno), dobro natopi, ako je vise prljavo onda uzmi neku staru cetku pa utrljaj sa njom. Sacekaj 10tak min i onda speri wapom ako imas najbolje, ako ne onda samo slaufom.

A za ovaj hermetik ti ne znam koliko kosta, mogu starog pitat, ali znam da on kaze da je dobar. Pitaj u auto dijelovima kad zatreba ;)
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Servis na Peugeot 106 - sport !

Post Postao/la Kenwood »

Avicii brate - thanks za ovu sliku i objašnjenje ! :good:
Potražit cu ovu zajebanciju, pa polako da se bacim na trljanje motora ! :yes:
Ja lično nevolim kada otvoriš haubu, a ono HAOS u motornom prostoru - ako mi je već auto pedantno, usisano i čisto - valjda je red da i pokretač svega toga bude bar koliko-toliko u dobrom stanju !
Onaj Semering bregaste je napravio haos kod remenja... sve je curilo i balilo - sada je zamjenjen i ne curi, tako da mogu to da sredim :slin:
Pozdrav za tebe !
:beer:
Odgovori

Natrag na “DIY”