Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

Vjerovatno je dosta vas bilo u poziciji da nabavi sportski filter ili K&N filter, a od cijevi i potrebnih priključaka ni traga ni glasa !
Može se sve to nabaviti, ali to zadovoljstvo izađe duplo skuplje od samog filtera i onda vas nema nigdje ! :joj:
U ovom slučaju ja sam se poslužio cijevima od odvoda koji koštaju 2x 0,70 km. jednoj mufni za alkatan koja je koštala 4,70 km. i jedan mali crni priključak (neznam za šta je ali znam da je za vodu) koji košta 0,50 km.i sve to zakamuflirao sa jednom crnom rebrastom cijevi - koju sam nabavio ..... po sistemu "Lijeva ruka - desni džep" ! :D lol
Bilo je dosta guljenja plastike da bi se ta cijev mogla ugurati u taj dio Mufne, jer je odgovarajućeg prečnika za sport-filter !
Sve sam to fino pospajao i zadihtovao jer ako motor uzima "Falš" zrak mimo filtera - onda ste džabe sve radili ! :neznam:
Uglavnom najbitnije je da je funkcionalnost kako treba, a estetika - manje-više ... to kasnije odradite. :yes:
S obzirom da je na mojoj 106-ici komplet izduv u sport paketu od grane do lonca ... i mislim da sa ovim filterom nisam ništa dobio, jer ga nečujem ni na 5.000 rpm. :D al' šta da se radi !
Danas sam sve testirao, cepao ga malo i vidim da mi EXTRA vuče - bolje nego što je vukao, a što se tiče zvuka filtera, možda se on i čuje napolju, ja ga u kabini nečujem !? :neznam:
Doduše kabina dihtuje perfektno, to vidim kad zatvaram vrata - jedva ih zatvorim od vakuma :joj:
Vidjet ću, par dana ću vozati ovako, pratiti potrošnju i da vidim kako se ponaša - da ne ispadne da sam džabe dao 50 km. :shlag:
Sve sam napravio da mogu da vratim fabričko kućište i filter bez problema - ništa nisam kvario i sjeckao crijeva ... u tome je i poenta napraviti sve a da ne kvariš fabričko stanje (bar kod mene) :green:
Da nebi ja više ovdje trabunjao, evo vam malo sličica pa da vidite od čega je to napravljeno i kako je ispalo.
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Avicii »

Bravo majstore :bravos:
Vidi se da ce DIY u seriji 1 biti pravo posjecen :ok:
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

Hvala kolega Avicii ! :good:
Ma ja i privatno radim svakakve budževine oko auta - klinci svašta hoće, dođu mi sa idejom, a ja gledam da je realizujem ! :joj:
Skoro sam imao zahtjev da pravim momku tablicu da se okreće i uvuče u prednju masku (radi takmičenja) - rekao sam da mogu napraviti, ali će ga i koštati ! Vidjevši ja da on nije spremam platiti ni 1/3 cijene, a sav materijal je moj ..... odustao sam ! :green:
Ljeti ne dižem glavu od "budženja" mušterijama... a zimi nema nikoga. :zvizd:
Nadam se da ću svoju 106-icu uspjeti na ljeto da odradim što sam zamislio... jbg. biće svega, a ja "Fanatic" lol
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la kula »

Samo naprijed :bravos:
Nastavis li ovako ides u VIP.
:respect: za trud i ideje
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

Eeeee .... Kula brate moj - 10 godina sam bio na forumu "Mazda club" i svi su se oduševljavali mojim temama i idejama, a nikad mi niko nije dao neku titulu na forumu ! Pomogao sam svima,svi mi hvalili teme kako ih pedantno spremim i niko ništa ! :neznam:
Hvala ti na predlogu - iskren - neiskren .. lijepo od tebe, ali samo znam da ću vam biti od neke koristi ovdje na forumu ! :yes:
Pošto su Peugeotovi motori veoma slični, mislim da će svako naći nešto za sebe u mojim temama violina
Obećavam vam na ljeto dosta slika i tema... jer imam dosta planova, a ovu 106-icu planiram da vozim bar 10-tak godina... jer nevolim da često mijenjam auta - nabudžim ga i sredim za sebe i prodam zbog truleži i starosti ! :tuga:
To se odnosi na moje zadnje 3 Mazde - za prvu me ubila kubikaža, za drugu - sva se raspadala i nisam mogao da stignem sve pokrpiti koliko se brzo raspadala, a treća - kod nje me ubila korozija i trulež ! :shlag:
Mislim da je ova 106-ica u relativno lijepom stanju i potrudit ću se da sve odradim što treba i što sam naumio !
Na proljeće ide zaštita i sve ću podijeliti sa vama ovdje na forumu - a, sa kim bi ako ne sa vama .... sa suprugom - nedao bog ! :joj: lol
Ja sam sebi radim mehaniku, elektroniku, muziku i padaju mi na pamet razne ideje - što nebi malom djetetu pale na pamet ... i posle ispadne sve kako treba !
He, he, heee ... zamisli - kome bi palo na pamet da napravi "Tempomat" na Mazdi 323F !??
Ja sam ga napravio ... toliko jednostavno, a funkcionalno - gledat ću da ga i na ovoj 106-ici nabudžim ! lol
:beer:
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la anel007 »

pa bola' ako te toliko muci trulez i raspadanje predji na ove modele sto vecina s foruma koristi, evo na mojoj 307-ici nema sta istruhnut, sve sama plastika :green: :green:
slika ¦ slika
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la zulleee »

Sve pohvale za trud,rad i slike :)
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

He, he, heeee ... Anele - nije mi sad zanimljivo ako nema truleži ! lol
Navikao sam da šlajfam, šmirglam, mažem antirosom, farbam temeljnom i posle Katranom - NE Bitulitom ! :good:
nabavio sam 15 kg. katrana - ima da izmažem 106-icu ... sve da pršti ! :yes:
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

Hvala Zullee ! thanks
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la ElComandante91 »

Bravo za DIY! :bravos:
Clapton is God!
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja sportskog filtera - (Gljive)

Post Postao/la Kenwood »

Hvala ElComandante91 ! thanks
Biće toga još... samo me ubi' ovo vrijeme - ništa nemogu da radim, em' mi je skučena garaža, pa još i hladno ! :shlag: :joj:
Evo trenutno provlačim kabal od (+) za pojačalo... JEDVA sam našao kud da ga provučem iz prostora motora u kabinu, pa do gepeka !? Nemogu da vjerujem koliko je "stisnuta" ova 106-ica... da nemaš mjesta ni kabal da proguraš !? lol
:tipka
:green:
Odgovori

Natrag na “DIY”