Stabilizatori...pitanje za majstore ako ih ima.

Odgovori
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Stabilizatori...pitanje za majstore ako ih ima.

Post Postao/la Avduka »

Poz ukratko....auto mi je bilo ok...207sw. Malo se cuo jedan stabilizator...odvucem majstoru da zamjeni...kad sam krekk kuci..vidim nije nesto u redu...kada motam..nesto drobi....majstor pogleda...kaze ma balans stangla...kao tteba je nesto popistit....dodjem kuci...sagnem se pogledam...desni stabilizator naopako postavili konji ...sutra dan odem kazem im...okrenu stabilizator...ja kuci....nesto opet lomi...opet odem majstoru kaze pukla ti opruga...ljeti opruga da pukne cudno....jel de....na kraju se ispostavi kad je skinuo 3 dan dok je dosla opruga....otiso i amortizer..aksijalni lezaj....crijevo od kocnica......
Poslije opet nije bilo ok...konji ovaj put nisu kugle uopste zategli...a ja iso na put....200njak km....
Pogledam ja sad te stabilizatore....kako su uspjeli naopako namontirat....morali su nategnut amortizer i balans stangu....i kontam zbog toga je i opruga pukla....i kazem mu ja to danas...kaze nema sanse....da je opruga pukla zbog naopako postavljenog stabilizatora...
Eh haj imal ko bas strucan da poznaje trap na pezou 207 sw bilo je nekih momaka i iz servisa pezo cini mi se?
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Stabilizatori...pitanje za majstore ako ih ima.

Post Postao/la Avicii »

Ko zna sta je tu sve uradjeno i zbog cega je puklo. Prvo sto bih uradio da sam na tvom mjestu je promjena majstora. Da mu ti riktas kako da ti stavi stabilizator, ne ide. Ne znam sad napamet kako je na 207 ali negdje je zaista potrebno nategnuti bal.stangu da bi se stabilizator stavio suprotno, a negdje ga je i nemoguce staviti suprotno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Kvarovi”