Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Odgovori
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

poz dali iko zna protumaciti gresku tj dali je u kavru senzor

P0113 Senzor temperature usisnog zraka
Prekid/spoj na plus

pobremeno se javlja greska ,dali je senzor los hvala na odgovorima
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la Philby »

Provjeri prvo kontakte da nema neki prekid ili da stopice na konektoru nisu labave. Takođe, ako je protokomjer čišćen da nije pokrivljen pa da su izvodi kratko spojeni.
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

Provjerio kontakte cistii ga samo sprejom za ciscenje kad upalim auto iskopcam ukopcam djek nikakve razlike dali to znaci da je los nemjeri dobro hvala na pomoci

i jos daje.mi elektronika pojacanju smjesu na dizne da nije od njega
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

imam jos jedno misljenje jeli moguve da senzor kada je noc i ujutro poprimi vlage ili zarosi zbog pada temp jer je film na njemu istrosen od rada pa kada upalim auto javi privremenu gresku netacnog ocitavanja ili spoja pa mi dodje 2-3 min jacu smjesu dok se ne zagrije ispari vlaga pa radi normalno a nestane greska . To je samo teorija i dali je mogoce .Kontam prije prvog paljenja izvaditi senzor femom osusiti pa vratiti da vidim sta ce biti .
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la Philby »

Senzor temperature je izolovan lakom koliko me sjećanje služi, a i da nije nema šanse da se tu stvori rosa (između filtera vazduha i usisne grane).
Šta kaže dijagnostika, koliko očitava temperaturu usisanog vazduha? Imaš li mogućnost da uzmeš na probu drugi protokomjer od nekog čisto da provjeriš je li do njega?
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

Nemam kopio sam bio neki polovan pa ista greska samo me cudi kad ga iskopcam i ukopcam u radu motora nema nikakve promjene a trebala bi biti kao jaci zvuk .Dijagnostika samo izbaci povremena greska da je ta p0113 pa trebalo bi biti da se to javlja ujutro na prvom paljenju a kasnije izbrise gresku jer ovo spoj na plusu nemora znaciti da je bukvalno spoj vec zna biti do njega ne ocitava u odredjenom trenutku vrijednosti .Pa sam pitao dali je iko imao takvu gresku i dali je bila do senzora posto imam dr problem ujutrk izbaci bijel dim vadio dizne sve 4 ok na preljev kada baca bijel dim jednake erg nov .ostala ta greska pa kontam da nije do mafa posto on regulise smjesu a meni pokazuje na dijagnostici jacu.Auto ima potrosnju oko 6l grad spusti min 3.5 na otvorenom ulje i vodu isto netrosi.Neki mi kazu kompresija kribe klipnjace ali ja u voznji ne osjetim on ide uzbrdo u trecoj super.Samo ostaje Maf sto mi javlja .

zaboravi npr kada je vani +35 nakon stajanja od 8do 9 sati auto upali normalno a kada je+25 i nize ima taj problem krenem 300m nema nepravilan rad motor

 ! Poruka od: Avicii
Nemoj pisati postove jedan ispod drugog, imas opciju 'uredi' pa mozes tako nastaviti da pises na postojeci post.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la Philby »

Kad spojiš na dijagnostiku, kakve vrijednosti temperature očitava? Trebalo bi odma da daje neku vrijednost prije nego se upali motor, a i kasnije da bude približno onoj koju očitava senzor na retrovizoru (koji stepen više).

Što se tiče nepravilnog rada, kakav je akumulator, jesi li pratio napon prije paljenja, dok vergla i koliko treba da skoči preko 14V? Meni od kupovine auta brljavi da nemirno radi par sekundi, kad je hladnije nakon paljenja se uplali lampica od abs (provjerava ispravnost sistema) i onda se dovede u red. Akumulator je prosto loš, ujutro nikad nije preko 12.3, ali tako radi godinama pa ga ne mijenjam do zime.

Probao sam sa čičćenjem senzora radilice, protokomjera, egr i ostalo, ali se ispostavilo da ga samo aku zeza.
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

Dali stbarno moze biti do aku jer je vjerovatno star

a to mogu lako provjerit posto je otac kupio nov aku

al eto meni uz nepravilan rad baci bjelog dima na paljenju majstor kaze nesagorijava smjesa ,moze biti do dizni a dijgnostika kaze ovu gresku al povremeno da se javlja nije stalna i korekcija dizni bacaju 5.3 a max bi trebalo do 3.7 dizne vadio gledo mi bosista na masini negube kompresiju fino bacaju sve 4

sve ide na taj senzor jer kako kazu po njemu elektronika refulise smjesu tj koliki protok i temp tolika smjesa a bijeli dim pojacana smesa znaci nemjeri dobro na prvom paljenju onda prestane nepravilno radit i nema dima kada je plus 35 napolju normalno upali i radi

Izvini sto zamaram a dali su to dva razlicita senzora MAF i ovan temperature usisne grane jel ja kontam da je na protokomjeru sve
Avatar
dmxdrug
Početnik
Postovi: 32
Pridružen/a: 07. ožu 2019, 22:57
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 207
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la dmxdrug »

Dali je to ovaj senzor na klapni sto pude
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 207 senzor temperature usisnog zraka

Post Postao/la Avicii »

[mention]dmxdrug[/mention] Nemoj pisati postove jedan ispod drugog. Imas opciju 'uredi' pa dodaj na postojeci post sta zelis dodati.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”