Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la dino »

Najčešći je problem mikroprekidača koji su postavljeni u bravi kod svih vrata i prate stanje otvorenosti/zatvorenosti vrata.
Drugi problem može biti motorić u bravi vrata.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
arnes_sa
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 20. sij 2018, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 1.6 eHDI 82kW 2013.god.
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la arnes_sa »

Dino je li se taj mikroprekidac moze popraviti nekako ili se mora mijenjati?? Ima li kakav tutorijal ili neka slika gdje se on tacno nalazi?

Poslano sa mog MI MAX 2 koristeći Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la anel007 »

dino je napisao/la:Najčešći je problem mikroprekidača koji su postavljeni u bravi kod svih vrata i prate stanje otvorenosti/zatvorenosti vrata.
Drugi problem može biti motorić u bravi vrata.
ja mislim da je kod mene crkao taj motoric i to na bravi koju sam kupio da zamijenim onu smrskanu u udesu

uglavnom simptomi su da se uredno "zakljuca" auto na daljinski kao i na kljuc ali se suvozaceva vrata ne zakljucaju uopce i s vanjske strane se uvijek mogu otvotriti i onda se automatski otkljuca i sve ostalo, za vrijeme sam samo skinuo polugu da se s vana ne mogu otvoriti dok ne kupim drugu bravu koja srecom nije plaho puno skupa
slika ¦ slika
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la dino »

Imam problem sa postavljanjem slika sa Postimage, pa sada ne mogu postaviti sliku. Motorić i mikroprekidač se nalaze u samoj bravi na vratima.
Mikroprekidač je zatvorenog tipa, cijena na eBay-u je bagatelna, ne može se praviti samo promijeniti, ima slika u temi "signal otvorena vrata", pa ko je sposoban može probati popraviti.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Kod mene je situacija bas specificna. Zasto?
Cudno je to da vrata vozaca uredno rade, mislim brava. Znaci, svaki put otkljuca/zakljuca uredno. Brava k’o brava. S tim da nekad pokaze da vrata nisu zatvorena (a jesu). No, specificno je to da kada zakljucam auto, i otvorim sa unutrasnje strane suvozaceva vrata, ona se otvore ali uopste ne daje signal da i ostala otvara, u tome je kvaka. A toga sam mislio da je problem u suvozacevoj bravi, pa kupim novu bravu (polovnu), ubacim i apsolutno se isto desava (kontam, nije u bravi, nisam valjda toliko peh). Znaci, brave mehanicki rade, zakljucaju/otkljucaju. Imam svoju staru bravu, kontam da sjednem za sto, uzmem alat, i da je otvorim, ko je... šiša. :-)
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

arnes_sa je napisao/la:Prvo si napisao da ti javlja da su vozaceva vrata otkljucana a ti si mijenjao bravu na suvozacevim. Da probas i s bravom na vozacevim vratima.

Ja sam imao isti problem na mom pezou 206 i prodao sam ga takvog. Kada hocu da zakljucam zatvorim sva vrata osim zadnjih iza vozaca i onda rukom zakljucam iznutra vozaceva vrata, aktivira se centralna brava i sve mi zakljuca. Onda zatvorim i zadnja vrata i to je to, bude sve zakljucano.

Na sadasnjem 307 imam skoro pa isti problem (ocito me hoce to s bravama) i planiram kad se malo vrijeme popravi da cackam oko brave i vidim sta je problem. Ako do tad rijesis problem javi sta je bilo da ne "lutam".

Poslano sa mog MI MAX 2 koristeći Tapatalk
Kolega, ja mislim da je kod tebe samo problem u bravu, bilo mehanicki ili do mikroprekidaca, ali kao sto napisah, kod mene je bas specificno, koliko ste me mogli shvatiti. Moja suvozaceva brava nista ne salji sto se tice signala (zamjenska je brava, moja se stara isto ponasa). Zakljucano auto, i ona je s vanjske strane OK. No, iznutra kada otvorim, ona samo sebe otkljuca i to je to, ne otkljucava ostale niti pali signalno svjetlo unutarnje. A opet, racunar pokazuje kao gresku na vozacevoj strani, hmm.
Avatar
arnes_sa
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 20. sij 2018, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 1.6 eHDI 82kW 2013.god.
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la arnes_sa »

Kod mene je u pocetku znalo da sve poludi, otkljuca se i zakljuca u 10 sekundi najmanje 5 puta. Sada se to desava nego isto kao kod tebe, kada je auto zakljucano i iznutra otvorim vrata, samo se ona otvore i to je to. Ne ukljucuje svjetlo unutra niti se otkljuca centralna brava. Zakljucavanje i otkljucavanje radi ispravno...

Je li moze neko da posalje link od mikroprekidaca?

Poslano sa mog MI MAX 2 koristeći Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru arnes_sa za post:
Mirko
Odgovori

Natrag na “Općenito”