CLARION RD3, AUX!!!

Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

Ok,izvinjavam se nisam znao,predstavio sam se ... :cool:
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la dino »

Možda ti je bolje da prvo probaš popraviti CD. Ako ne može, tada bi trebao neko ko zna lemiti i ko je sposoban to uraditi, prema ovom DIY-u. Može i na tvoj radio isti su to tipovi. Gledajući šemu, koju imam kod sebe, ovog radija, imam primjedbu pa bi volio da se javi kolega TarSar da potvrdi ili ispravi. Ulazi BRI i BLI u ovo kolo TEA688OH, koje je on koristio su na kondenzatorima C228 i C229 kapaciteta 0,22 mikroF. Ako uspijem ubaciti slike zaštićen je dokument, pa sam slikao.

slika

slika
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

dino je napisao/la:Možda ti je bolje da prvo probaš popraviti CD. Ako ne može, tada bi trebao neko ko zna lemiti i ko je sposoban to uraditi, prema ovom DIY-u. Može i na tvoj radio isti su to tipovi. Gledajući šemu, koju imam kod sebe, ovog radija, imam primjedbu pa bi volio da se javi kolega TarSar da potvrdi ili ispravi. Ulazi BRI i BLI u ovo kolo TEA688OH, koje je on koristio su na kondenzatorima C228 i C229 kapaciteta 0,22 mikroF. Ako uspijem ubaciti slike zaštićen je dokument, pa sam slikao.

slika

slika
Upravu si i ja sam primetio da je napravio gresku u tekstu nije C226 nego C228...
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

Kao sto rekoh ne radi mi CD ali sam primetio da mi je izgleda izgoreo ovaj tranzistor pa me zanima za sta sluzi on posto mi radio stanice rade normalno,da li je on za CD...?

slika

Ova slika nije iz mog uredjaja skinuta je sa neta da ne bih otvarao moj CD player...
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la dino »

Upravu si, on napaja kompletan CD plejer. To je Japanac tranzistor 2SC3420 NPN tipa, na kolektor dolazi 13,4V koje obara i stabilizuje na 8,3V . Otkači flat kabal prema CD i provjeri instrumentom ove napone i na bazi treba biti 8,9V. Ako je to uredu onda ti na CD plejeru nešto nevalja. Ili ga odlemi i omski ispitaj ispravnost.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

Ok,hvala.probacu ....
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

Ne mogu da nadjem deo nigde u srbije tj. ne znam gde da trazim,nasao sam ove modele ali nema bas ovaj.Da li moze jedan od ova dva da zameni ovaj moj...?
http://www.belielektronik.rs/Elektronsk ... or/2SC3421
http://www.belielektronik.rs/Elektronsk ... or/2SC3419
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la dino »

Moguća zamjena je ovaj ugrađeni je 2SC3421, može izdržati malo veći napon, a ostale karakteristike su u granicama. Ako nemaš njega, može poslužiti i BD139, lakše ga je naći. Nadam se da ćeš riješiti ili nosi u RTV servis.
Evo ti tehn. kar. za 2SC3420

slika
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

OK,hvala .
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la MizaLO »

Evo mene opet,ko je pratio ovu temu otprilike zna koji sam problem imao pa sam hteo da podelim utiske sa svima vama u vezi CD mehanizma i AUX izlaza..
Deo koji mi je izgoreo sam zamenio ali opet nisam uspeo da osposobim CD mehanizam tj.uopste nece da radi (nece da primi CD) pa sam resio da probam sa Aux izlazom kao sto je prikazano gore na slikama.Povezao sam zice kao na slici ali sam probao da li ce raditi bez one zice koja spaja masu sa 9tim pinom i sa i bez CD mehanizma tako da sam zakljucio da radi samo sa tom zicom i 9tim pinom a CD mehanizam nije bitan moze i sa i bez njega (probao sam obadve varijante)...Zvuk na AUX izlazu je savrsen i sve radi perfektno.
Zahvalio bih se svima koji su pokusali da mi pomognu u resavanju problema,pozdrav ........... ;)
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la kula »

I sada tebi ovo radi bez silent cd-a puzz

I da li ovako nesto moze na blaupunkt
http://www.aliexpress.com/item/Blaupunk ... 29910.html
Avatar
bojan2906
Iskusan član
Postovi: 406
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Lokacija: I. Sarajevo
Vozim: Peugeot 307sw 1,6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la bojan2906 »

Kod mene je Blaupunkt RD4 i ovakav sam kabl sebi napravio i radi.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la ArminM »

Ljudi pomagajte, poludio sam. Jeboga i francuz, i aux i ko ga izmisli. Ja sam prije nego sam nasao ovu temu zalemio aux na plocu. Prije nego sam to uradio mehanizam od cd-a mi je radio, ali nije citao cd. Nakon sto sam zalemio kabal mehanizam ni da cuje. Napominjem da nisam zalemio ovaj dio sa devetog pina sto ste i vi radili. Aux signal imam, ali u isto vrijeme i on i radio rade. Jel problem samo u ovom sto nisam povezao ovaj deveti pin sa ovom masom
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la dino »

Ne znam Armine, evo gledam šemu i nije mi jasno. Na pin 9 dolazi nekakav BUS 0 koji ima napon 4,9V i on ga uzemlji odnosno utuši, svede na 0V brikovanjem sa masom. Uradi i ti ovako, valjda će proraditi, ako je on uradio.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: CLARION RD3, AUX!!!

Post Postao/la ArminM »

I kod mene je ista situacija,cd nece, znaci mehanizam ne reaguje. Ne znam kako je ovaj gore kolega mogao probat sa silent cdom kad ne radi mehanizam. Ja sam sad spojio ovako, i kad prebacim na cd na bordu mi prikazuje da ga uzitava, ali aux nece. Evo upravo trazim gdje sam pogrijesio

Evo kako sam ja spojio, ispravite me ako sam pogrijesio. Ovu crnu zicu sam sad otkinuo, ona je sa 9og pinaslika
Odgovori

Natrag na “DIY”