Pedala gasa 307hdi

Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la kole_kolak »

Zna li netko više. Jel se tu ima šta popraviti, ili se mora kupiti??
Auto vuče normalno, ali Gas mi previše jako reaguje, nekad u medjušaltanjima hoće "cimnuti naprijed nekontrolirano.
Dijagnostika kaže:,
"kratki spoj na masi senzor pedale gasa, povremeno".
307hdi 2.0 100kw 2005g Siemens elektronika

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la kole_kolak »

kole_kolak je napisao/la:Zna li netko više. Jel se tu ima šta popraviti, ili se mora kupiti??
Auto vuče normalno, ali Gas mi previše jako reaguje, nekad u medjušaltanjima hoće "cimnuti naprijed slika nekontrolirano.
Dijagnostika kaže:,
"kratki spoj na masi senzor pedale gasa, povremeno".
307hdi 2.0 100kw 2005g Siemens elektronika

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Riješeno, popravio samostalno.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la Avicii »

Sta i kako bi? Kako si popravio, jesi rastavljao mehanizam pedale?
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la krajo »

kole_kolak je napisao/la: 28. kol 2019, 09:30
kole_kolak je napisao/la:Zna li netko više. Jel se tu ima šta popraviti, ili se mora kupiti??
Auto vuče normalno, ali Gas mi previše jako reaguje, nekad u medjušaltanjima hoće "cimnuti naprijed slika nekontrolirano.
Dijagnostika kaže:,
"kratki spoj na masi senzor pedale gasa, povremeno".
307hdi 2.0 100kw 2005g Siemens elektronika

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Riješeno, popravio samostalno.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Pojasni šta i kako si radio, može biti nekome od koristi.
Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la kole_kolak »

Postavio pitanje ima deset dana, od hiljada članova niko ni da zucne slova. Razumijem ove kojima to nije fah početnike , al majstori i znalci samozadovoljno šute, il jednostavno neće da potroše minutu vremena. slika.
Žao mi je što moram ovo reći, ali susjedi (Cro,Srb) pratim i na njihove forume su daleko društveniji i susretljiviji. slikaslika
Naime vozio sam ovako haman čitavo ljeto, tu vam muku nemogu opisati, auto nenormalno, vrtljiv gas, teže međušaltanje, ko traktor, povećanja potrošnja, bučniji rad, itd
Da stvar bude smiješnija, prije kojih mjesec dana sam radio Dpf-off, (ionako sam imao namjeru, jer je malo preko 200k na satu, još samo 100gr aditiva i visoka začeljenost, senzor čepa rezervoara u prekidu, nije mi se dalo to sve praviti) i promišljajući da će možda da će smiriti, il da će majstor pregledom ustanoviti uzrok, logično da će prije mape pregled stanja kodova i greška.
Ma kakvi, ladno instalirao mapu od trećeg dobavljača, naplatio 250km, i cao. Majstori su otišli u EU, ovo što je ostalo rade ko ludi bolje nego ikad do sad, i neće da se posvete.
Prije izvjesnog vremena sam sebi kupio dijagnostiku pp2000 ,skenirao auto povremeno, u jednom trenutku se pojavila greška "senzor papučice gasa kratki spoj na masi" Povremeno", To "povremeno" je i komplikovalo stvar, elektronika (ecu) je svaki put iznova moralo resetovati ažurirati položaj papuče gasa, usklađivanje broja obrtaja, zato nije bilo obavijesti na bordu niti lampica itd.. Iz jedne greške se generiralo par drugih itd.
Dakle logično je zamjena papučice sa senzorom slika,raspitao po trgovinama, imaju je samo kod ovlaštenih zastupnika, i prilično je nova skupa. Po otpadima je do 100km, ali je Siemens elektronika puno rijetka (100kw Rhr).
Onaj pojam "povremeno" me je ponukao da pogledam svojiu papučicu (prije kupnje). Jednostavno sam malo izgnjavio kabel i konektor na papuči gasa, i "auto se doslovno preporodilo".
Naime pročitao sam uočio simptome na stranim forumima, i da je papuča sa senzorom predviđena maltene cijeli vijek vozila, ali uzrok ovakve situacije su valjda povremeno zimi unošenje snijega vode na nogama, i kad se raspali grijanje, ta isparavanja zezaju instalaciju.
Sorry za "roman., prikačit ću niže link o simptomima sa stranog foruma, pa valjda nekom pomogne.
Pretpostavljam da to nije toliko primjetno na nejačim motorima, osim veće potrošnje., al na preko 100kw je auto brutalan do 3 brzine, trga zamajac, nosače motora., ko traktor.

https://www.autoblog.com/2016/01/19/sym ... -position/


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la mara- »

Druže, da je neko imao ideju ovdje, sigurno bi napisao. Ne znam je li iko od nas ovdje majstor na forumu, svi smo mi ovdje vlasnici i ljubitelji Peugeot marke i ako nismo imali iskustva sa pomenutim problemom, ne možemo ni znati šta bi moglo biti.

Tebi svakako hvala što si napisao do čega je bilo.
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la krajo »

I ja čisto sumnjam da je neko imao isti ili sličan problem a da nije htio da napiše.Ako jeste onda njemu ide na obraz.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la Avicii »

kole_kolak je napisao/la: 28. kol 2019, 18:52 Postavio pitanje ima deset dana, od hiljada članova niko ni da zucne slova. Razumijem ove kojima to nije fah početnike , al majstori i znalci samozadovoljno šute, il jednostavno neće da potroše minutu vremena. slika.
Žao mi je što moram ovo reći, ali susjedi (Cro,Srb) pratim i na njihove forume su daleko društveniji i susretljiviji. slikaslika
Zao je i meni sto ovako razmisljas, jer da malo duze vremena provodis na ovom forumu znao bi da nije tako i da bi dobio odgovor ili barem neku smijernicu da rijesis svoj problem. Kao sto ti je mara rekao, ovdje nema majstora koji se svaki dan bave ovakvim stvarima, pa da dobijes ekspresan odgovor, a i ako ih ima mozda nisu svakodnevno aktivni. Pratim i ja pomenute forume, pa najvise odgovora dobijes kad zatamnis stakla i nabacis nove felge na auto!
U svakom slucaju svaka cast na detaljnom opisu kako si rijesio problem, sigurno ce nekad nekom valjati. Svako dobro!
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la liaar »

Forumi navedeni nisu forumi, nego Facebook grupe, gdje ima 5k+ ljudi, kojima dođe notifikacija za objavu. Ovo je pravi forum, gdje moraš ući da vidiš šta se dešava.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Nimren87
Početnik
Postovi: 36
Pridružen/a: 14. sij 2018, 17:55
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la Nimren87 »

kole_kolak je napisao/la: 28. kol 2019, 18:52 Postavio pitanje ima deset dana, od hiljada članova niko ni da zucne slova. Razumijem ove kojima to nije fah početnike , al majstori i znalci samozadovoljno šute, il jednostavno neće da potroše minutu vremena. slika.
Žao mi je što moram ovo reći, ali susjedi (Cro,Srb) pratim i na njihove forume su daleko društveniji i susretljiviji. slikaslika
Naime vozio sam ovako haman čitavo ljeto, tu vam muku nemogu opisati, auto nenormalno, vrtljiv gas, teže međušaltanje, ko traktor, povećanja potrošnja, bučniji rad, itd
Da stvar bude smiješnija, prije kojih mjesec dana sam radio Dpf-off, (ionako sam imao namjeru, jer je malo preko 200k na satu, još samo 100gr aditiva i visoka začeljenost, senzor čepa rezervoara u prekidu, nije mi se dalo to sve praviti) i promišljajući da će možda da će smiriti, il da će majstor pregledom ustanoviti uzrok, logično da će prije mape pregled stanja kodova i greška.
Ma kakvi, ladno instalirao mapu od trećeg dobavljača, naplatio 250km, i cao. Majstori su otišli u EU, ovo što je ostalo rade ko ludi bolje nego ikad do sad, i neće da se posvete.
Prije izvjesnog vremena sam sebi kupio dijagnostiku pp2000 ,skenirao auto povremeno, u jednom trenutku se pojavila greška "senzor papučice gasa kratki spoj na masi" Povremeno", To "povremeno" je i komplikovalo stvar, elektronika (ecu) je svaki put iznova moralo resetovati ažurirati položaj papuče gasa, usklađivanje broja obrtaja, zato nije bilo obavijesti na bordu niti lampica itd.. Iz jedne greške se generiralo par drugih itd.
Dakle logično je zamjena papučice sa senzorom slika,raspitao po trgovinama, imaju je samo kod ovlaštenih zastupnika, i prilično je nova skupa. Po otpadima je do 100km, ali je Siemens elektronika puno rijetka (100kw Rhr).
Onaj pojam "povremeno" me je ponukao da pogledam svojiu papučicu (prije kupnje). Jednostavno sam malo izgnjavio kabel i konektor na papuči gasa, i "auto se doslovno preporodilo".
Naime pročitao sam uočio simptome na stranim forumima, i da je papuča sa senzorom predviđena maltene cijeli vijek vozila, ali uzrok ovakve situacije su valjda povremeno zimi unošenje snijega vode na nogama, i kad se raspali grijanje, ta isparavanja zezaju instalaciju.
Sorry za "roman., prikačit ću niže link o simptomima sa stranog foruma, pa valjda nekom pomogne.
Pretpostavljam da to nije toliko primjetno na nejačim motorima, osim veće potrošnje., al na preko 100kw je auto brutalan do 3 brzine, trga zamajac, nosače motora., ko traktor.

https://www.autoblog.com/2016/01/19/sym ... -position/


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
I ja sam skontao da je ovaj forum za grupicu ljudi koji se međusobno dopisuju i rješavaju međusobne probleme, nas nove članove stavljaju na ignore. Imao sam problem i objavio, za dvije sedmice se niko nije ni javio sa bilo kakvom idejom.
:D
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la sheky »

Eh drug najlakše je batalit i ovo malo foruma..
Pitaju i VIP članovi pa nekad nema odg.
A najbolje će administratori znati..
Meni je forum OK,taj post je stigo 1. Januara-mozda i to ina veze..
wicked red
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la StefanMD »

Najbolji su novi clanovi koji dodju, predstave se, postave pitanje o problemu, dobiju odgovor i vise se nikad i ne pojave, do sledeceg problema. Takvih je valjda 95%.

Ne ocekujete valjda da se neko lomi i da izvinete je*e sa vasim problemima a sve sto ste vi sami uradili je postavili pitanje na forumu.

Idi na FB i zali se, tamo svi sve znaju, i sve sami majstori pisu...

Ljudi, budimo realni, majstor koji i zna rjesenje nekog (mozda glupog) problema sigurno ne sjedi na FB ili nekom tamo Forumu i pise kako da to rijesite sami nego ceka da ga nadjete i dovezete auto da vam se popravi, i naravno da se to dobrano naplati.

Ovdje, ko god vam sta napise treba da budete zahvalni jer je sve ovo necija dobra volja, trosenje novca, slobodnog vremena i zivaca, a za koga, za sta?
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post (ukupno 5):
shekyAviciinvramAdnan_Sliaar
slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la kula »

Ne znam cemu grmlje i kamenje po forumu i clanovima foruma ako se nekome nesto ne odgovori. Da li je iko razmisljao da je usamljen sa problemom koji ima tj da niko nije slican problem imao te da mu niko ne moze dati konkretan prijedlog sta da uradi. Bolje je da se na pitanje i ne odgovori vec da se lupaju kojekakve gluposti i da se navede na pogresan trag. Imajte to na umu a isto tako imajte na umu da ima ljudi koji danonocno rade na odrzavanju foruma i da trose svoje vrijeme a i novac da bi sam forum opstao. Meni kao osnivacu ovog foruma je posebno zao zbog slabije aktivnosti clanova ali sta ces ne moze se niko ni na sto natjerati. Za sve ove koji misle da im se nece odgovoriti zato sto su se tek uclanili ili da se stariji clanovi na neki nacin dopisuju medjusobno bez da drugi vide , grijese i to jako... Ja osobno cu vrlo rado svima pomoci naravno ako znam , a isto tako i drugi clanovi bilo stariji bilo mladji. Sve ovo pisem jer me je jako pogodilo ovo sto su napisala ova dvojica gore iznad ... A isto tako ovo pisem kako bih dao do znanja da na forumu nema niko neke posebne privilegije a neko nema nikakve... Svi clanovi su jednaki i to zapamtite....

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Nimren87
Početnik
Postovi: 36
Pridružen/a: 14. sij 2018, 17:55
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la Nimren87 »

Mene je baš otjerao sa foruma, taj ignore.
Ako je ovo Peugeot forum i ima podforum vezano za probleme, onda se očekuje da neko da neki odgovor, a citirat cu par postova na koje niko nije odgovorio. Evo ja sam imam 35 postova, i bio sam zaintersovan da budem aktivan član. Ali vidim da se sav chat vrti oko par članova.
:D
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Pedala gasa 307hdi

Post Postao/la nvram »

Mislim da je problem sto neko rece da dosta ljudi dodje,pita nesto,rijesi i ne pojavljuje se dok opet ne iskrsne neki problem.
A da je samo nekolicina aktivna jeste.
Ja licno odgovorim kad god nesto znam a ono sto ne znam necu bezveze da palamudim (i to je neko vec rekao).

PS:@kula, kaze se drvlje i kamenje :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru nvram za post (ukupno 3):
shekyAviciiStefanMD
Odgovori

Natrag na “Općenito”