Mali servis

Odgovori
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Mali servis

Post Postao/la mara- »

@ sonnyblack

Imaš Ikić servis i prodavnicu dijelova kada ideš cestom pored aerodroma prema granici sa RS, čim pređeš granicu sa desne strane. Ja kod njega kupim sve filtere i ulje, ruke mi do sada naplaćivao 10km. Samo za francuze drži dijelove.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Mali servis

Post Postao/la dejca »

I ja trebam raditi na 307 HDI drugi mali servis i odlučio sam da odradim sam jer tad sam siguran šta sam sipao i ugradio. Zameniću ulje, filter ula, filter nafte i filter vazduha. Otprilike znam šta i kako se treba uraditi, ali pitao bih kojim ključem se odvrće šraf na karteru da bih ispustio ulje?
Kanal nemam a 307 je nizak napred i ako je neko tako menjao dali se može podvući pod vozilo i doći do kartera ili se mora malo dizalicom ručnom podići auto.
I ako se ima neki video mali servis za 307 HDI na youtube bilo bi korisno pogledati.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Mali servis

Post Postao/la anel007 »

haman da je gedora 24-oka u pitanju za karter, bar na benzinskom modelu

i medju te filtere ubaci i filter klime obavezno, 11 KM nista ne kosta a ipak dises zrak koji kroz njega prolazi
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post:
dejca
slika ¦ slika
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Mali servis

Post Postao/la Philby »

Teško je doći do šarafa na karteru jer je praktično sa zadnje strane. Ako imaš mogućnost, zgodno je da navezeš na neku improvizovanu platformu od ivičnjaka recimo. Kako god, i ako budeš radio sa dizalicom obavezno koristi klocne da se dodatno osiguraš.
možda bi se moglo prići sa desne strane kad se skine točak, provjeti i tu mogućnost.

Što kaže Anel, obavezno i filter kabine, toliko je jeftin da i dva puta godišnje nije previše da se zamijeni.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Philby za post:
dejca
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Mali servis

Post Postao/la dejca »

Hvala drugari na brzim odgovorima, naravno klocna je obavezna ako ga podižem na dizalicu ili da iskoristim neku neravninu na terenu pa da se podvučem.

Poslato sa jugoistoka

Odgovori

Natrag na “Općenito”