Reset elektronike airbaga

Odgovori
hamza
Napredan član
Postovi: 347
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Kladanj
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 30 puta
garage

Reset elektronike airbaga

Post Postao/la hamza »

Jel se moze resetovati ili sta vec elektronika airbaga na 307. Iskocio airbag volana i naspanovali se kajsevi.
Sve je ovo sada zamijenjeno ali i dalje lampice rade kao da nije u funkciji jer je elektronika aktivirana. Jel se mora nova uzeti ili se ova elektronika moze programirati opet
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Reset elektronike airbaga

Post Postao/la dino »

Elektronika za Airbag se nalazi, nisam siguran, pored mjenjača ili pod nogama suvozača i ona se može resetovati diagnostikom, pod uslovom da se zamijeni original Airbag na kom su senzori.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Reset elektronike airbaga

Post Postao/la micija »

Moras diagnostikom napraviti da si zamjenio airbage da bi radili ti novi.
Avatar
casper
Početnik
Postovi: 36
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307 sw
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 3 puta
garage

airbag zadnja zavjesa konektor

Post Postao/la casper »

Na dijagnostici mi očitava problem sa airbagom zadnja desna zavjesa,da ne skidam onaj tapacirung iznad vrata pošto ne vjerujem da je konektor problem,čupao sam onaj modul od telefona u autu i mislim da sam tu negdje poremetio i neki konektor pa ako neko ima sliku ili šemu gdje bi odprilike bila ta centrala airbaga
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Reset elektronike airbaga

Post Postao/la Philby »

Centrala je na grebenu, između poluge ručne i ručice mjenjača. Otprilike kad izvadiš ono postolje za čaše vidi se ispod.

Mada, nema mi logike da je do nje. Ja bi ipak pogledao konektore do vazdušnog jastuka jer na centrali imaš samo jedan veliki za sve.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Philby za post:
casper
Avatar
casper
Početnik
Postovi: 36
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307 sw
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Reset elektronike airbaga

Post Postao/la casper »

Ma sad sam bio kod jednog majstora,nema baš previše vremena da skida tapacirung,pogotovo kad sam mu rekao da sam čupao telefon kod suvozačevih nogu,pa da sam probam pronaći kvar kad bude malo ljepše vrijeme,krenut ću od modula pa do stuba i zavjese,bar je tako pokazalo na dijagnostici da je zadnja zavjesa u pitanju
Edit
šejtan mi nije dao mira dok nisam sve raskopao,priključak i konektor,koji je nekim čudom bio iščupan se nalaze u prtljažniku ali ja sam krenuo od prednjih vrata do kraja :) nikad ništa nije dirano u ovod dijelu,bar u ovih zadnjih pet godina mada se vidi neka izolir traka koja nije fabrička,jedino mi ostaje mogućnost da je pokretni krov na neki način krivac za ovo
slika
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”