Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la Tom »

Sto znači "gasovi vrate u normalu", da sistem proradi Ureu i samo od sebe ce nestati?

Poslato s Jadrana

204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
mrakaa
Početnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 21. sij 2020, 16:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 bluehdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mrakaa »

Pa i mene to buni ne znam pisao sam i Slovencima pa cu vidjeti hoce li oni sta odg.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mara- »

Imaju taj poznati problem sa tom crnom ureom. Strada ta pumpa i mijenja se kako su ti rekli u Bloku. Ako znaš engleski, imaš na tu temu dosta na UK forumu.
Avatar
mrakaa
Početnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 21. sij 2020, 16:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 bluehdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mrakaa »

Evo i nakon 5 dana sve ok ne izbacuje gresku pisao sam slovencima i slao im slike oni kazu da ne mogu putem poste nista i da se obratim Bloku.Prijatelj na 3008 ci mi kaze da se njemu kad treba dosuti tecnost upali urrea i greska motora.Uglavnom 3 mjeseca je proslo od prvog paljena lampica i da je pumpa stradala mislim da se ne bih ovoliko na vozao.Da li je u pitanju samo dosipanje tecnosti ili stvaranje vakuma u rezervoaru pokazat ce vrijeme.Auto ide sve uredno 2x je iso za sjever Njemacke ove god, abd planiram opet takodjer isto sumnjam i da mozda nije do nekog zagusenja doslo jer i mama vozi al eto vidjet cemo ako rijesim definitivno problem ,pisem.
Avatar
darko888
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 21. kol 2017, 11:55
Lokacija: bijeljina
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 BlueHDI 88kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la darko888 »

mrakaa je napisao/la: 14. ruj 2020, 11:50 Pozdrav
Da li je neko imao iskustva sa greskom urrea
Radi se o 308 bluehdi 2016
Desava mi se vec 2 put da mi se pali lampica urrea +greska motora
Prvi put sam isao kod majstora i on je kao izbrisao gresku medjutim nakon 10tak KM se vec upalila
Zatim sam isao u Blok i oni su nesta izbrisali i rekli da treba zamjena rezervara koja kosta oko 1500km preuzimam auto greske nema odem kod autokuce gdje sam uzeo Peugeot oni me posalju kod svog majstora i on mi probusi cep kao da ima odusak (i ako je vec bio cep sa oduskom) i on mi je ponudio one opcije ukidanje ili zamjena rezervara.
Medjutim da skratim nakon uzimanja vozila iz Bloka greske nije bilo i evo navozao sam se dobrih 2 mjeseca dok se ponovo nije upalila.
Na aplikaciji pise da se radi id zapucenju gasova i da je rijesenje kada se gasovi vrate u normalu.
Zato me ovo sve i buni jer u rijesenju ne pise da se mira posjetiti majstor ni da se mora dosuti tecnost jer lampica ne treperi (urrea) a nema ni odredjene dozvoljene kilometraze da pise.
Jednostavno me buni da je stradala pumpa kako sam mogao vozati 2 mjeseca normalno bez upozorenja kao kod ostalih.
Mislim da znam da je do pumpe otisao bih i ukinuo sistem skroz jer iskreno ne daje mi se 1500km
I meni se danas pojavila slična situacija u vožnji. Prvo se upalila greška motora a nakon minut UREA i SERVICE. Zaustavim auto i ugasim te ponovo upalim i opet iste greske. Nastavim voziti i nakon 10 tak km se ugasi UREA I SERVICE u voznji. Opet stanem ugasim pa upalim i sad samo gori lampica greske motora. Provjerio sam AD BLUE i ima ga u rezervoaru i čep mi je onaj sa oduškom. Auto sam kupio prije 3 mjeseca, 2014, 1.6 BlueHDI prešao 165.000.
Mrakaa, da li si riješio problem ?
U svakom slučaju ja ću javiti šta kaže majstor.
Pozdrav
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la Tom »

Možda ti hvali aditiv ispod točka, njegov nivo ne možeš vidjeti bez skidanja posude. PowerFlex slika

Poslato s Jadrana

204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
darko888
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 21. kol 2017, 11:55
Lokacija: bijeljina
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 BlueHDI 88kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la darko888 »

Jutros kad sam upalio auto nema ni jedne greške. Vozio sam 40 km i nista se nije upalilo. Nisam stigao da odem do majstora da provjeri sta je u pitanju. Valjda nije nista ozbiljno dok su se lampice ugasile.
Avatar
mrakaa
Početnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 21. sij 2020, 16:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 bluehdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mrakaa »

E ovako bit ce malo duzi post izvinite al da prenesem svoje iskustvo mozda nekome pomogne.
U oktobru treba da odem kod supruge u Njemacku i odvucem auto kod majstora skine rezervar ocisti vrati nakon nekog perioda greska se upali prodje par dana ona se ugasi kontam ja odo pa sta bude.Tako ja krenem kad na pola puta piii greska samo ovaj put jos 1100km kao imam da predjem.
Tako da me je zezala u par navrata ja stanem odmorim ona se ugasi opet malo prodje ona se upali.haj reko dobro je ako ce ovako stalno izbacivati 1100km navozat cu se ja.kad sam krenuo nazad nekih 300km ne pali se nista reko evo ga dobro je , ahaa malo sutra piiii opet greska opet 1100km samo sto je sad odbrojavalo dosla do 900km meni pukne gumaa posto nemam rezervnu vec samo onaj kompresor zovnem Bihamk.Stanem u zaustavnu traku imam Bihamk Plus stupim u kontakt oni me spoje sa ADAC uglavnom dok su dosli po mene proslo je 3.5h posto sam bio sa djetetom zbog grijanja auto je radilo citavo vrijeme i tu primjetim da se lampica od URREA-e ugasila.Kad su dosli po mene haj u hotel auto pred vulkanizersku radnju.Ujutro rano ljudi u servisu zamijene gumu i kad sam krenuo primjetim da nema nikakve greske i do kuce nista se nije palilo.Sad u Decembru ja opet lagano za Njemacku nikakvih problema ni gresaka sve ok.Sad je li sto je majstor ocistio rezervar ili je sto sam negdje cuo kao da ovi modeli imaju neku regeneraciju kao potrebno je samo da se to nesto odradi al kao treba imati pola rezervara ( urrea ili goriva ne znam tacno😂).Ja sam eto imao srecu u nesreci da mi auto radi 3.5h i da se te greske same poniste.ja bih preporucio ukoliko vam radi pumpa u rezervaru da se ne zalijecete i ne bacate 1500km bezveze jer su i meni u bloku prvi put rekli mora se zamijeniti rezervar, a ja eto 2x od tad mijenjao ulje i navozao se drama.Preporucio bih majstora na kobiljoj glavi koji je detaljno ocistio rezervari provjerio da pumpa radi i mozda nekome pomogne ovo da umjestu auto odradi koji sat jer nije malo 1500km za zamjenu rezervara a pumpa vam mozda radi.I da kazem za Bihamk Plus karticu ko ide dalje pravo je dobra stvar ja je imam duze al eto tek sam je iskoristio tad ,meni su recimo bez problema refundirali troskove hotela nekih 160km.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mrakaa za post:
Zijama
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la karabajastart »

Ja vas stvarno ne razumijem, pogotovo za nas u Bosni, brate sve off i gas, ja se lud nr bih zamarao s tim lampicama,odbrojavanjima, sikiracijom

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru karabajastart za post:
mrakaa
Avatar
mrakaa
Početnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 21. sij 2020, 16:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 bluehdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mrakaa »

Ma 100% brate 300km i rijesio prob. al nije moje auto vec od mame ja samo ovo do DE i nazad u ovoj godini ustvari 2020 je Peugeot bio vec 4x gore pa znas kako je zena nece nista da iskljuci zao joj gdje cu to itd...spremna je i da zamijeni rezervar a ja je odgovaram jer pumpa radi a sve dok ona fercera nema potrebe da se mijenja i da se baca 1500km. Ja sam na svom auto sve zivo po iskljucivao eno ga sad ce 400 hiljada na satu 😂😂 al eto podijelio sam svoje iskustvo mozda nekome pomogne sve dok pumpa u rezervaru radi ne treba davati 1500km za novi rezervar.samo iskrenom majstoru koji ce pregledati i reci istinu.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la mara- »

Ne slažem se sa tobom karabaja. Kod nas je zagađenje katastrofa, pa ne treba nikako dodatno odmagati ako se može. A druga stvar, ko putuje vani, kao kolega, može itekako nadrljati ako skontaju da su ti sistemi ekologije ukinuti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mara- za post:
mrakaa
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la karabajastart »

Ma ej svi imamo različita mišljena i ja to poštujem. U takvom sam okruženju i poslu da se svaki dan susrećem s tim i na kraju, prije ili kasnije, ljudi se odluče za taj korak.
Dnevno minimalno 5 ljudi odradi gašenje/ bušenje dpfa, svi sretni i mušterije i majstori, izbuši 3 rupe, ugasi soft i gas. Nit šta čadi, nit ima nuspojava, ljudi hladno prolaze tehničke, voze po stranim zemljama itd itd...
Zato, s moje strane gledišta, smatram da je to ispravna stvar za uraditi.
U zagađenja ne bih ulazio, sva je država nakaradna s milion problema tako da je to jedna mala kap ako neko izbuši dpf hehe
Pozz

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru karabajastart za post (ukupno 2):
mrakaasheky
Avatar
nace
Aktivan član
Postovi: 118
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:30
Lokacija: Tesanj
Vozim: Peugeot 308 1,6 HDI
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la nace »

Pozzz. Stagod bude sa aditivma ,samo jedno mogu konstatovati. Pazite ljudi gdje sipate i gorivo. Od loseg goriva ce se sigurno i češće paliti greske oko izduva. U ovim slucajevima nije na odmet ,ako imate dobrog servisera i ocistiti EGR ventil.
Avatar
niblerimostar
Početnik
Postovi: 13
Pridružen/a: 12. ruj 2017, 03:49
Lokacija: Mostar
Vozim: 3008 (T84E; 2008–2016)
Motor: 1.6 BlueHDI 88KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la niblerimostar »

Ima li još ko pozitivno iskustvo sa čišćenjem injektora adblua?

Gledajući ovaj video nije ni čudo što pumpe štopaju sa ovolikim kristalima
Ovde vidim da su i sa čepovima koji imaju odzraku nastali problemi
Pročitala sam da je jedan kolega vozio izvjesno vrijeme bez čepa i da su se sva upozorenja pobrisala

E sad se ne mogu sjetiti prije nepune 2 godine kada nam je nestalo aditiva za fap filter jel samo bilo greška motora svijetlila?
Sad mi se opet pojavila greška motora a ponekad se upali i upozorenje urea
Dosuli smo 8 litara adblua a uzećemo i aditiva za fap filter dok se muž nakani jer je malo teže skinut rezervoar ali nije preteško
Radi se o 3008 iz 12og mjeseca 2014 sa pređenih 193000 km

Na 178 000 radili smo servis u mostarskom pežou i kažu oni meni zapušen ti fap filter mora se mijenjati ne znam kolko hiljada
Ja reko daj mi auto i odem u unitrade uzmem litar aditiva oko 100 maraka jer mi je momak vidio na dijagnostici problem ko i ovi u pežou ali je on skonto da fali aditiva a ovi u pežou odma otišao fap filter
Avatar
enibej
Početnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 24. vel 2020, 23:29
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 3008 (T84E; 2008–2016)
Motor: 1.6 BlueHDi 88KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 308 1.6 BlueHDI DPF/FAP/SCR problem

Post Postao/la enibej »

niblerimostar je napisao/la: 19. svi 2021, 01:20 Ima li još ko pozitivno iskustvo sa čišćenjem injektora adblua?

Gledajući ovaj video nije ni čudo što pumpe štopaju sa ovolikim kristalima
Ovde vidim da su i sa čepovima koji imaju odzraku nastali problemi
Pročitala sam da je jedan kolega vozio izvjesno vrijeme bez čepa i da su se sva upozorenja pobrisala

E sad se ne mogu sjetiti prije nepune 2 godine kada nam je nestalo aditiva za fap filter jel samo bilo greška motora svijetlila?
Sad mi se opet pojavila greška motora a ponekad se upali i upozorenje urea
Dosuli smo 8 litara adblua a uzećemo i aditiva za fap filter dok se muž nakani jer je malo teže skinut rezervoar ali nije preteško
Radi se o 3008 iz 12og mjeseca 2014 sa pređenih 193000 km

Na 178 000 radili smo servis u mostarskom pežou i kažu oni meni zapušen ti fap filter mora se mijenjati ne znam kolko hiljada
Ja reko daj mi auto i odem u unitrade uzmem litar aditiva oko 100 maraka jer mi je momak vidio na dijagnostici problem ko i ovi u pežou ali je on skonto da fali aditiva a ovi u pežou odma otišao fap filter
Koji je aditiv u unitrade i gdje se sipa?
Koju grešku vam izbacuje i da li konstantno gori?
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”