Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la anel007 »

koliko ja vidim na onom videu o kodiranju kljuca preko pp2000 za daljinski se radi samo standardna sinhronizacija koja se radi i pri promjeni baterije npr sto sam ti vec naveo, e sad moza u pozadini pri kodiranju transpondera odradi nesto i vezano za daljinsko kljucanje ali to ne pise nigdje da radi do samog kraja kad je uputa o resinhronizaciji i sta treba odraditi

veca je vjerovatnoca da je ploca na tom kljucu losa nego da se nesto zeznulo pri kodiranju
slika ¦ slika
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la dino »

Daj nam link ili uslikaj ključ, vjerovatno ti elektronika ne valja, transpoder je u redu.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la mara- »

Evo ovaj sam kupio: http://www.ebay.com/itm/121721983347?_t ... EBIDX%3AIT
hamza
Napredan član
Postovi: 352
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Kladanj
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 33 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la hamza »

Ja jos nisam probao nista. Trebam narezati makar.
Eh sad jel dovoljno to sinhronizacija kao kod zamjene baterije ili treba dijagnostika u svakom slucaju
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la dino »

@Anele: transpoder se kodira na osnovu brojeva pin-a, a daljinsko ključanje se sinhronizira, odnosno nađe se i upari frekvencija novog ključa sa frekvencijom auta. Imam jednog prijatelja koji izrađuje ključeve i kaže da bi se mogla uraditi sinhronizacija i kodiranje na osnovu starog daljinskog ključa ako je ispravan bez kartice. Postavi se na jedan uređaj tzv. čitač kodova i kasnije se na osnovu toga uradi novi ključ. Kolika je cijena ne znam nisam pitao, ali tvrdi da se mogu svi ključevi uraditi.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la mara- »

Čekaj sada Dino, da li onda po tome ispada da nema veze ovo što sam ja išao da kodiram sa daljinskim? Da li po tome ispada da sam ja nov daljinski trebao moći sinhronizovati bez servisa?
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la mara- »

Hamza, da bi palio auto, moraš otići u servis da ti kodiraju ključ, ali nažalost, to ne možeš uraditi bez onog koda, bar ne u ovlaštenom. A opet nažalost, da naručiš karticu za svoj auto ti košta 107km. A što se tiče daljinskog, ni meni sada nije jasno nakon ovoga što je Dino napisao, da li onda ne treba dijagnostika za sami rad daljinskog.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la ArminM »

Moze se napraviti i bez te kartice s kodom. Znam i ja za ovaj uredjaj o kojem dino govori, na osnovu originalnog kljuca se skine kod. Ja sam to radio davno jos dok sam golfa imao, imao neko daljinsko i jedan kljuc, i na osnovu njega smo dosli do koda, i uparili ga sa centralnom upravljackom jedinicom alarma i eto ga
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la dino »

mara- je napisao/la:Čekaj sada Dino, da li onda po tome ispada da nema veze ovo što sam ja išao da kodiram sa daljinskim? Da li po tome ispada da sam ja nov daljinski trebao moći sinhronizovati bez servisa?
Ne znam tačno, ali u servisu su morali da urade sinhronizaciju. Probaj da vidiš u Barama u prijašnjem servisu ili sa ključarima, a ako ni oni ne budu mogli reklamiraj ključ. Možda oni u servisu i nisu htjeli iz inata uraditi zbog kopije ključa, samo pretpostavljam, ne mogu vjerovati da nisu mogli zbog neznanja.
Uradi sam sebi, na osnovu onog uputstva sa ključem sinhronizaciju, pa ako ne mogne tada ovo gore.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la anel007 »

dino mozda nisi procitao ili ti je promaklo, mara je radio sinhrnizaciju za daljinsko kljucanje i nije moglo isto kao sto su mu u servisu rekli da su kljuc kodirali da moze paliti ali nisu mogli sinhronizovati da radi kljucanje

elem i gore sto si meni rekao ja to isto pricam ovdje od kako je momak kodirao kljuc

nema veze kodiranje transpondera kojem je svrha samo da ga brava prepozna i auto ukine elektronsku blokadu da bi moglo upaliti (transponder nema napajanja (zato je na starijim verzijama kljuca skroz odvojeno od ploce sa kontrolama daljinskog kljucanja), napaja se preko radio valova koje dobije iz brave i posalje signal za ukidanje blokade i to su mu u servisu kodirali da bi auto moglo paliti) sa kontrolama daljinskog kljucanja koja radi skroz na lijevom principu i mora se sinhronizovati pri svakoj zamjeni baterije da bi mogla slati odgovarajuci signal i zakljucavati/otkljucavati auto

nego mara je li ti se javio prodavac, 99% je problem u kljucu koji ima neki defekt :good:
slika ¦ slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la mara- »

Nije se još javio, možda neće namjerno, poslao sam mu ponovo poruku i zaprijetio negativnim feedbackom. Najlakše bi bilo ići na foru da mi nije stigao ključ, ali ima tracking broj po kojem se vidi da mi je stigao, a sada bilo koja druga opcija zahtjeva da šaljem ključ nazad u Kinu što mi se čini neisplatnim.
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la dino »

Znam sve Anele, upratio sam, pola posla su mu uradili, a pola ostavili. Zato mu i predlažem da još proba na drugim mjestima i završi početi posao, ili neka se informiše kod tih osoba, prije eventualnog vraćanja ključa. Možda nisu troškovi toliki.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la anel007 »

vracanje putem nase poste ce ga kostati ~10 KM sa tracking brojem i svim u kompletu, znam to licno jer sam morao nesto slati, narano sve ide u obicnu kovertu
slika ¦ slika
hamza
Napredan član
Postovi: 352
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Kladanj
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 33 puta
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la hamza »

Bio sam danas u Servis Pasic u Tuzli. Bave se tim dekodiranjima i kljucevima. i preciznom elektronikom. Kaze da mi moze na ovaj kljuc samo uraditi paljenje a ne moze daljinski. Stavio ga na masinu i skenirao code neki i kaze cini mi se 4071 a na mome originalnom je neki drugi slican ovome. Mozda odgovara ne neki drugi model 207 kaze.
Treba mu kaze dva sata posla na autu da to odradi za 80 km. Znaci narezivanje, nabavka sifre sa kartice i paljenje auta. Bez daljinskog. Et jbg.
Al oticu makar to da imam u rezervi. Jbg.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zamjena kljuca(Molim pomoc)

Post Postao/la mara- »

A je li ti rekao što ne može daljinski, koji je razlog?
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”