Mali hladnjak

Odgovori
Avatar
Chocka
Početnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 06. stu 2017, 09:57
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la Chocka »

Za one sa podrucja Tuzla-Bijeljina, u Ugljeviku ima lik koji pravi sve vrste gumica. Prije 15ak dana na svom Pugu mijenjao te gumice na malom hladnjaku, izasle me 4km...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chocka za post:
sheky
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la dino »

U trgovinama vodomaterijala i grijanja ih ima po 1KM/kom. Ja sam sebi naručio na ebayu set raznih O ringi, 225 kom. cijena oko 10KM.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la Philby »

Mene došlo oko 1.5 KM deset komada.

www.selena.ba

Inače, najpovoljniji su što se tiče gumica, ležajeva, semeringa, kaiša i ostale robe, a imaju svakog đavla na stanju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Philby za post:
sheky
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la nvram »

Prosle zime pomalo pustalo na gumicama,preko ljeta nista i sad opet pusta.
Bas sam pratio,po par dana zna da bude suv spoj a onda nekad nadjem da je vlazno.
Primijetio sam da ima samo jedan saraf u sredini koji drzi cijevi i mali hladnjak spojene a vidim i drugi to spominju.
Jel neko skontao da li je to tako izvedeno fabricki ili je neko skidao prije pa nije vratio ostala 2 sarafa?
Neki dan sam uzeo u autodijelovima neke crne gumice dimenzija koje su navedene ovde (20x3mm) iz nekog seta gumica pa me zanima mogu li te gumice ili idu neke specijalne,ne bih bas da mijenjam to svake godine?
I jos jedno pitanje za ove koji su radili ovu zamjenu,da li je moguce razdvojiti cijevi od malog hladnjaka a da se ne diraju crijeva iz motornog prostora koja ulaze prema malom hladnjaku,tecnost bi ispustio na velikom hladnjaku svakako da ne curi previse kad se cijevi razdvoje?
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la Philby »

Fabrički ide jedan, ja sam ubacio i ostale da drži kako treba. Ne mora se ništa skidati u motornom prostoru od cijevi, a unutra čini mi se da ima neki šaraf koji drži cijevi pa ga treba otpustiti. Malo se napne polugom i ide bez problema.

Ja sam vadio mali hladnjak čisto da se pregleda da ne curi i dezinfikuje, ali i ne mora. Iscuri nešto skroz malo tečnosti i mislim da sam ispod stavljao neku tepsiju, ali je bilo dovoljno podbaciti par starih krpa da pokupe sve.
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la nvram »

E hvala drug, pitam ovo zato sto sam gledao da ljudi otkace crijeva iz motornog prostora da oslobode hod plasticnih cijevi a za to treba skinuti filter zraka mozda i akumulator a ne bih to sve da raskopavam ako bas ne mora.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Mali hladnjak

Post Postao/la Philby »

Lakše je ako se skine sve, ali i ovako se može pa ne treba praviti dodatni posao bez potrebe.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”