P 407 Gubitak snage

Odgovori
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

P 407 Gubitak snage

Post Postao/la 407ftw »

Preuzeo auto od skoro i primjetim, turbina se pali ali auto ne ide kao da vozim vjecito na 1500 obrtaja, cuje se turbina da se upali ali ne ide, pustim gas par sekundi, opet dam ko krene da vuce i onda opet nece, par sati kasnije opet sjednem u auto vuce i ide normalno bez ikakvih problema ili sto mi se desilo neki dan navukao sam ga do 3000 i onda tek dobih boost turbine a citavo vrijeme je cujem kako radi ali ne vuce, jel se neko susretao? Receno mi je da je turbina zrela za repariranja ali opet prije nego sto otjeram majstoru i dok mi ne krene "nabrajati" da li neko zna ili je imao iskustva sa slicnim problemom?
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la cdusan »

Proveri crevo od turbine da nije spalo ili puklo
Ovi su korisnici zahvalili autoru cdusan za post:
407ftw
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la milos_je »

Provjeri i protokomjer vazduha, senzor se zna zaprljati pa onda počne da brka. Najbolje ćeš znati ako skineš džek sa protokomjera i onda provozaš auto i ako sve dobro ide i radi onda je do senzora. On se lako čisti poslije..
Meni se to desilo na autoputu od Splita, u sred nedodjije ostao bez vuče. Skinuo džek sa protokomjera i dogurao bez problema do CG. Kad sam stigao kontakt sprejom ga očistio i radi odlično

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk



Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post:
407ftw
wagon life
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la karabajastart »

Prvo i osnovno, dijagnostika i dobar majstor.

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru karabajastart za post (ukupno 2):
DmrPhilip407ftw
Avatar
mightyGunner11
Početnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 07. sij 2020, 21:50
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: 1.05.06
Motor: 2.2 HDI 120KW
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la mightyGunner11 »

Meni se dešavalo da auto skroz izgubi snagu odjednom a da je minutu prije išlo normalno. Problem je bila klapna gasa, plastični zupčanici unutra se pokidali.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mightyGunner11 za post:
407ftw
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la 407ftw »

Moram vidit sad kad se ovo malo u normalilo nisam ni vozio auto ovih dana, ali vec sam jednom spominjao majstoru on kaze stani ugasi i upali i bice dobro :D Kod njega vise nisam ni otisao :D Ma meni se cuje turbina da radi al auto neide, tipa nekad upalim klimu nije npr vukao odjednom pocne da vuce kako i treba kad klima duva haha ili u zimus isto neide upalim grijanje on krene da vuce cim ugasim nece da ide, a nekad ga mozes patosirat nista jedva ide, nezz moram ovih dana vidit sta kako
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Zdravo ljudi, ne znam ima li smisla pisat novu temu pa ću probat ovdje. (riječ je o P406 2.0HDI 110ks, automatik)

Naime, što se dogodilo...
Vozim se lagano uzbrdo, odjednom KAABUUUM! Mislim si kamen izletio ispod gume, ali više prasak kao petarda.
Nikakvu grešku motora ne pokazuje, lampica miruje.
Samo odjednom nema snage, kao da se turbina iskopčala.
I pod punim gasom dimi crno iz auspuha.
Šupao sam ispod haube i ugledam malu lokvicu ulja, ne znam vidi li se na slici, pokazao sam odakle je curilo.
Čisto da napomenem da se nakon toga zvuka auto vozilo još 50-ak kilometara.
Kako okretaji tj motor ne daje svoj standardni potisak tako se i mjenjač gubi. Lagane vožnje po ravnici šalta sve ok, čim se gas malo jače pritisne okretaji se ili sporo dižu ili naglo odu na cca 4000, a mjenjač ne šalta.

Serviser mi je ili na godišnjem ili zatrpan poslom pa dok se ne čujem s njim vi sigurno znate sve ove dijelove oko motora na pamet. Hvala!
slika

slika
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la karabajastart »

Više djeluje kao crijevo neko da je spalo ili puklo, druga opcija je da je vrisnuo turbo, intetkuler, pregledaj detaljnije crijeva i ostatak oko motora, malo je to ulja, ne mora značiti da je od tog kvara...

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: P 407 Gubitak snage

Post Postao/la StefanMD »

Stari vozi 406 sa istim motorom, mijenjao je crijevo od turbine do interkulera to sto ide preko motora.
To je relativno cest problem kod njih, a djeluje mi da se kod tebe ponasa kao da je to u pitanju. Kada se daje lagan gas auto ubrzava normalno, kad se malo pritisne, turbina nabije pritisak i crijevo pocne pustati, te tada gubi snagu. Trebalo bi da mozes cuti sistanje zraka na jacem gasu ako je to u pitanju.
slika
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”