Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Sasa D
VIP Član
Postovi: 818
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la Sasa D »

Hvala ti, ali ventilator samo od 407 odgovara. Pronašao sam ventilator, ali nije do njega.
Sasa D
VIP Član
Postovi: 818
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la Sasa D »

Ipak moj problem sa ventilatorom nije riješen. Probao sam drugi ventilator i isto se ponaša. Čim dam kontakt pali se ventilator i vrti se 10sekundi i nakon gašenja auta. Pošto sam bio kod električara probali smo da nadjemo kvar. Krenuli smo od senzora temperature motora.Kod svih auta kad se raskači džek na tom senzoru pali se ventilator u najbrzoj brzini, ali se kod mene dešava suprotno, ventilator se ugasi.Probali smo drugi senzor, ali sve isto. Onda smo raspertlali sve kablove od ventilatora do ecu-a i Bsi-a i ispratili žice i sve rade, takodje i od senzora temperature motora do Ecu-a. Raskačio sam džek na presostatu klime na hladnjaku klime i nije bilo promjene ventilator i dalje vrti.
Uradio sam test ventilatora preko dijagnostike i test prve brzine nije ništa pokazao, jer je stalno vrtio kao i do sad, ali kod testa druge brzine je stao ventilator pa je nakon par sekundi ponovo počeo vrtiti kao i ranije.
Postaviću par slika sa greškama sa dijagnostike i slike poslije testa ventilatora.
slika
slika
slika
slika
Došao sam do broja telefona jednog odličnog majstora za francuze, ali mi je kako daleko objasnio sam mu situaciju i rekao mi je da je imao takav slučaj i da je bio problem u fizičkom oštećenju Ecu-a (motornog računara) koji nije bio vidan okom pa su morali zamjeniti ECU i kvar je popravljen.
Je li imao neko ovakav kvar i kako ga je riješio?
Sasa D
VIP Član
Postovi: 818
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la Sasa D »

Izgleda sam napokon riješio problem sa ventilatorom. Ponovo sam imao pomoć iz Zenice, ali ovog puta od majstora Alena Kahrimana. Momak mi je odma rekao da nije do Ecu-a zato što ventilator odreaguje na testu. Pitao me je da mu pošaljem konfiguraciju ECU-a i prva stavka je bila tip ventilatora. Kod mene je pisalo ventilator sa dvije brzine, a on mi je rekao da mora pisati ventilator sa promjenljivom brzinom(čoper). Telekodiranjem sam prebacio na tu drugu opciju ventilatora i on je proradio kako treba.Ništa bez pomoći dobrih ljudi!
slika
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la Avicii »

Svaka cast majstoru na pomoci i tebi sto si napisao kako rijesiti problem, sigurno ce nekom biti od pomoci. :respect:
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la dino »

I meni je drago da si uspješno riješio problem, a što kaže Vlado, svaka čast pravom majstoru. Mnogi mi ne pogledamo osnovne podatke nego odlutamo daleko, nismo ko policija koja traži lične dokumente, nego odmah hoćemo biti stručni. :ok: :ok: :ok:
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Ventilator stalno radi u drugoj brzini.

Post Postao/la micija »

Pa brate kakva sitna glupost i samo klik jedan a toliko lupanja glave. Hvala majstoru dubokiii naklon.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”