Peugeot 407SW 2.0, stucanje, crn dim iz auspuha i ABS greska.

Odgovori
Avatar
Никола.Лапчевић
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 08. ruj 2018, 19:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 0
garage

Peugeot 407SW 2.0, stucanje, crn dim iz auspuha i ABS greska.

Post Postao/la Никола.Лапчевић »

Pozdrav imam problem sa svojim peugeotom, dakle nakon sipanja goriva ili malo brzeg vozenja npr 90-140kmh kad se spusti brzina auto krene da stuca i da izbaca crn dim iz auspuha, na dijagnostici kaze da je greska u 4-toj dizni, tj poslednja sa strane suvozaca. U par servisa su rekli da je to prljav regulator pritiska goriva tj niskog i visokog probali smo da ocistimo to kod majstora, posle 50km od majstora ponovo ista prica. Takodje auto mi izbacuje gresku za ABS i ESP sistem da ne radi, paknovi su menjani skoro i imaju dosta na sebi razmisljam da zamenim ABS senzore ali majstor mi je rekao da jedan lik menja te senzore na svaka 3 meseca i da nikako ne moze da se resi tog problema, neka pomoc oko ova 2 kvara, hvala unapred. 😀

NAPOMENA : Auto je pre kupovine bio u garazi 2god i paljen je s vremena na vreme.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Peugeot 407SW 2.0, stucanje, crn dim iz auspuha i ABS greska.

Post Postao/la kula »

Bez originalne dijagnostike tesko je reci sta je u pitanju sto se oba problema tice. Po meni uzrok prvog problema bi mogao biti egr ventil da zeza bas zbog crnog dima. A sto se drugoga problema tice bez dijagnostike ces samo lutati , ona ce ti reci tacno gdje je problem i tu se fokusiriaj , prije kupovine senzora prvo ga ispitaj unimerom i provjeri instalacije istoga , pa tek onda u kupovinu.
Avatar
Никола.Лапчевић
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 08. ruj 2018, 19:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 407SW 2.0, stucanje, crn dim iz auspuha i ABS greska.

Post Postao/la Никола.Лапчевић »

Majstor je ispitao egr i kaze da je super.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Peugeot 407SW 2.0, stucanje, crn dim iz auspuha i ABS greska.

Post Postao/la saraf74 »

Ja sam prije kupovine novog auta vozao 407 i imao dosta problema imedju ostalog i taj ali meni je recimo taj problem bio zbog nestrucnog skidanja dpf filtera i onda su se bas palile lampice esp i abs.Jedan mi je majstor rekao da moram uci u orginalni softver i to ponovo odraditi kako treba,bukvalno auto je non stop imalo probleme,lampica motora je non stop gorila a ove dvije povremeno.Druga stvar ako nije egr ventil onda mora biti dizna ali nemoj da ti bude tesko vidi i crijeva i prelive dizni da nije negdje neko osteceno i vidi sve oko turbine i sve oko egr-a,reci mi kako se turbina ponasa kad krene stucanje i dali ti pri stucanju kasni gas kad pritisnes tacnije ubrzavanje.Probaj sve ja sam na svom sve promijenio tako da sam posteno nadrljao a kad sam ga prodao pita kupac jeli sve ok rekoh ako bude potrebe samo brisace promijeni,pozz i sretno.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”