Gasi se...

Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

kula je napisao/la:Vidi sa Phantonom ima on regulator samo je pitanje da li ti pase ?
Phantom javi se :D cuo sam da je nov il 105 il je 150 Km,moram jos malo da se raspitam.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Phantom »

Senzor pritiska goriva ja imam... Nov 500 KM :zvizd:
Motion & Emotion
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la daki30 »

Zuleee jesi riješio ovaj problem,je li bilo do senzora ili...Kod mene se javlja nešto slično,ne gasi se ali ponekad gubi snagu kao što si ti opisao. Mjenjao sam filter goriva i čistio kućište filtera, u kućištu je bilo vrlo malo tih famoznih metalnih opiljaka što vjerojatno asocira na pumpu visokog pritiska.Na dijagnostici imam neke greške slabog protoka goriva,niskog pritiska... P0087(fuel rail/system pressur to low),P1198,P1351. Ako je do pumpe znaš li da li itko radi reparaciju pumpe(siemens sistem) ili je bolje naći dobru polovnu pošto je nova vjerojatno preskupa. :omg:
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Phantom »

Nebi bilo lose i da ti elektricar pogleda...
Motion & Emotion
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la daki30 »

Phantom je napisao/la:Nebi bilo lose i da ti elektricar pogleda...
Misliš da pogleda strujne konekcije na pumpi ili ...?
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Daki ja nisam imao vise problema,nakon jednog gasenja mi se vise nikada problem nije vratio tako da nisam ni mijenjao nista...

Ima neki lik u gradacu radi sve zivo za peugeot auta a nije skup,nazovi njega i vidi sta ce ti rec.
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la daki30 »

zulleee je napisao/la:Daki ja nisam imao vise problema,nakon jednog gasenja mi se vise nikada problem nije vratio tako da nisam ni mijenjao nista...

Ima neki lik u gradacu radi sve zivo za peugeot auta a nije skup,nazovi njega i vidi sta ce ti rec.
Primjetio sam i da mi se to češće događa kad je kišno i vlažno vrijeme,da nije do neke konekcije?
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Phantom »

daki30 je napisao/la:
Phantom je napisao/la:Nebi bilo lose i da ti elektricar pogleda...
Misliš da pogleda strujne konekcije na pumpi ili ...?
Moze biti da je pumpa, a mozda elekronika za pumpu. npr. meni kada je trzao sve slutilo na pumpu i senzor pritiska goriva a ono elektronika koja je prebacivala gorivo
Motion & Emotion
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la daki30 »

Ok pogledat ću,iako me brinu ti metalni opiljci u filteru.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Ako se gasi kada je kisno vrijeme onda je prije elektronika u pitanju,provjeri nju,vjerovatno nije neki tezi kvar oko nje i javi kako je proslo :)
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la daki30 »

zulleee je napisao/la:Ako se gasi kada je kisno vrijeme onda je prije elektronika u pitanju,provjeri nju,vjerovatno nije neki tezi kvar oko nje i javi kako je proslo :)
Ne gasi se nikad samo ponekad slabije vuče i kao malo zatrza.
Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

Pozdrav raja, da ne bih otvarao novu temu i pravio zbrku a cini mi se da sam na pravom mjestu i da bi mozda i vama mogle ove informacije pomoci jer koliko sam vidio isti nas problemi muce. Naime, meni se unazad nekih mjesec dana desavaju slicni problemi koje je zulle opisao, jedina razlika sto bih ja ove svoje opisao "blazima" bar sto se tice "simptoma". Tokom voznje bi poceo cukati/trazti i primijetio sam da vecinom pri nekoj duzoj relaciji, odprilike oko predjenih 100-tinjak km. Bez obzira na kojim obrtajima radio trza i da bi se na kraju upalila Check engine lampica i greska Depolution system faulty. Sve zajedno potraje nekih 10 minuta, poslije toga sve se vrati u normalu, nema trzanja niti bilo cega drugog osim sto lampica ostane upaljena sve dok auto ne ugasim, odstoji par sati i pri ponovnom paljenju je sve opet ok (ni lampica nije vise upaljena). Do sada mi se niej ni gasio. Prvo sto sam poduze jeste da sam otisao u Novoprom u Modrici, ispricao sta mi se desava, odradili dijagnostiku i ustanovili da ima problem sa senzorom pritiska na visokotlacnoj pumpi (nezz jel tacno tako receno ali znam da je bilo vezano za senzor pritiska). Predlozili su zamjenu istog, uz konstataciju da je lako moguce da nije do njega samog nego da pumpa kompletno predstavlja problem. Stvar je u tome sto oni jednostavno pri odradjenoj dijagnostici krenu od dijeal na kojem je greska pokazana, sto cesto zna rezultitati dzaba bacenim parama jer cesto uzrok problema bude nesto trece. (ovo govorim iz iskustva). Zamjenu senzora sam odbio i otisao sam kod jos jednom majstora koji se iskljuivo bavi dijagnostikom svih vozila, istu gresku je ocitao, mejdutim nista detaljniej mi niej mogao reci. Savjetovao me da nista ne radim da pratim kako ce se auto ponasati. Danas sam na prijedlog oca isao u Gradacac kod majstora za kojem mislim da ga je neko vec pomenuo u nekom od predhodnih komentara, covjek radi iskljucivo Peugeot/Citroen vozila, inace stari ga poznaje pa sam odlucio da i ti probam. Dijagnostickim pregledom je za 5 minuta utvrdio kvar. Uzrok svega toga jeste problem sa diznama, 2. i 3. dizna ne obavljauju posao kako bi trebale, problem se javlja periodicno. Kvar je otkrio tako sto je pratio "zive" parametre, sto ovi majstori prije njega nisu. Pratio je rad motora i ubrizgavanje gdje je pokazalo odstupanje u pritisku na diznama pojedinacno. Uglavnom, predlaze zamjenu dizni. Cijena polovnih se krece oko 150 KM/kom dok su nove 250 €/kom. Nezz koliko ce i vama ostalima biti od pomoci, ali u svakom slucaju ako imate slicne probleme nije s goreg provjeriti i ovo. Zanima me ima li neko vec iskustva sa ovime i koliko je pametno staviti polovne dizne? Razlika u parama je vise nego ocigledna ali...I takodje sam cuo za reparaciju dizni, cuo neko nesto, zna vise o tome i da li uopste vrijedi? Bio bih zahvalan za koju informaciju
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la micija »

Vjerovatno ti je taj u gradaccu (koga sam ja ovdje reklamirao) pogledao i pritisak kiji pumpa daje,ima li razlike izmedju zadanog i ostvarenog ako nema onda te dizne imaju velik povrat pa ti pali lampicu i uzmi reparirane nema problema i za njih dobijes garanciju ili skines posaljes svoje na reparacinu ima covjek u tuzli radi.
Imam i ja diagnostiku ako ti kad potreba javi se,nije problem.
Pozz srecno.
Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

Da pregledavao je pritisak pumpe, i kaze da je s pumpom sve uredu, i da inace rijetko strada pumpa. E to me je najvise zanimalo da li vrijedi repariranje, i cuo sam da ima u Tz, jel znate mozda naziv servisa/firme koja se bavi time? A ako sam majstora dobro shvatio, dizne nemaju dovoljan protok, tj. manji pritisak od predvidjenog, koji potom ocitava senzor pritiska, zbog cega je na prve dvije dijagnostike i pokazalo gresku na njemu...zatim se ubacuje dodatno goriva koje mi je uzrokovalo blago povisenu potrosnju. Jos jednu stvar koju mi je rekao jeste da sipam i ATF ulje sa gorivom. 1 litar na pun rezervar. I hvala micija mnogo thanks :ok: Ako sta bude trebalo tu smo u gradu ;)
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

A vjerovatno je i kod mene bilo do toga,jer sam se u tom periodu zalio na visoku potrosnju,bukvalno predjem ispod 70 km za 10 l dizela. Bukvalno sam gledao kako kazaljka pada svako malo vremena.... Ugl problem mi se nije javio,ako bude problema idem tom liku u Gradacac,a reparacija nije losa solucija,mislim da neces imati problema nakon toga,a nove su skupe :tuga:
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”