Gasi se...

Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la anel007 »

dok ga ne spojis na dijagnostiku niko ti nista reci ne moze, ta andipolution greska je haman najcesce vidjena greska na pezoima i moze znaciti milion nekih djavola :green:
slika ¦ slika
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino »

Malo sam zakasnio, ali danas ću kod jednog starog i iskusnog majstora u komšiluku, za bosch pumpe i dizne. Ultrazvučno čišćenje se radi u maloj komori, kada se skinu sve četiri (4) dizne i očiste ultrazvukom, a poslije se provjere na ispitnom stolu. To za Gračanicu i tog majstora ti ne znam. Ovaj majstor mi je rekao da se može i privremeno očistiti i ATF. Ako je koja oštećena tada se mora mijenjati. Poslije čišćenja ću napisati šta je bilo, pošto sam pratio stanje dizni i dijagnostikom.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Ajde sve javi i cijenu toga sto si odradio da znam ako zatreba.
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la micija »

Ako krenes na ovu stranu javi se da spojimo diagbox.
Imao sam slicnih prl na citroenu ranije,sami su nestali kad sam oprao motor vd-om i flasom vrele vode a senzor radilice je bio u pitanju los kontakt.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Javim Micija,morat cu i oprat motor,sve je moguce puzz
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la mara- »

Samo dobro pazi, nemoj da pokvasiš elektroniku, imaš na njoj i upozorenje.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Znam,znam mara ali neka si spomenuo,fino cu da ocistim tako da je mozda i do toga,mada mi gresku vise ne ponavlja.
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Sasa D »

Evo prave teme u kojoj cu iznijeti svoj skorasnji rijeseni problem.Od kad sam se vratio iz Grcke s mora i sipao gorivo u Makedoniji ,nastali su problemi(sredina jula ove godine).Problemi su bili te prirode da auto nece da upali poslije normalne voznje i nakon 10-ak minuta upali bez problema.Pocelo je auto da trza i da se gasi u voznji.Sipam aditiv u gorivo i nekoliko dana nemam problema,da bi se opet auto pocelo gasiti u voznji.Promijenim filter goriva,jedva upalim sipam ATF u rezervoar i kao malo bolje.Vozio sam tako nekoliko dana ,bilo je trzanja,ali nije se gasilo auto.Onda naspem gorivo do cepa na jednoj pumpi i opet nastanu problemi,trzanje,gasenje.Odma uspem aditiv u gorivo i nakon toga su prosla 2 mjeseca i auto mi se nije ugasilo.Bilo je po malo trzanja ali nije nikako stao.Unazad 15 dana pocelo je auto da trza,gubi snagu da bi prije 7 dana pocelo da se gasi.Na kljuc odma upali,ali se odma i ugasi.Kad se ohladi upali bez problema i moze da se vozi dok se ne ugrije,onda odma trza i gasi se.Odvezem ga kod majstora, prikopca na dijagnostiku i ustanovi odstupanje 1 i 3 dizne i pritisak pumpe padne prilikom paljenja,nakon gasenja(sa 251 padne na 100).Predlozi mi majstor da skinemo dizne i posaljemo na pregled i eventualnu reparaciju.Bosch majstor pregleda dizne i istestira i kaze da su sve 4 bile zalijepljene i da je na mjerenju dobio vrijednosti 1.2-1,7,a treba da bude 3(ne znam koje su to vrijednosti i cega,ali tako majstor kaze).Nakon reparacije na testiranju sve dizne su bile u okviru cifre 3(3-3,4) sto je po njemu odlicno.Vratimo dizne sa novim podloskama upalimo auto,kad ono auto prede u odnosu na raniji rad.Probam auto,medjutim ponovo trza i kad se ugrijalo ugasi se.Posto mi auto ne pokazuje greske,majstor je krenuo sa daljim uzrocima kvara.U medjuvremenu sam se ja konsultovao sa nekoliko majstora i dosao do zakljucka da bi moguci problem bio regulator pumpe visokog pritiska ili senzor pritiska goriva.Kupim ja oba polovna dijela i prvo ugradimo regulator i nista,ali kad smo ugradili senzor auto se vratilo u normalu.
Bosch majstor koji mi je radio dizne je iz Ugljevika(Mikan),i skoro svi iz ovog kraja nose dizne kod njega i hvale ga.On ne priznaje mjerenja dizna koje pokazuju dijagnostike,vec da je pravo mjerilo mjerenje preliva dizni uz pomoc menzura.
Rekao mi je da na pun rezervoar sipa 1l Optima Dvotaktola i da ce to produziti vijek dizna i pumpe,jer nam je gorivo katastrofa.Toliko od mene za ovaj put.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Avicii »

:goop:
Avatar
Safet
Početnik
Postovi: 33
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Safet »

Problem sa gašenjem auta, gubljenjem vuče i ako se ustanovi da je problem npr gorivo to mogu biti problem dizne, pumpa goriva, sonda, regulator gasa, ler gas, onda može bit problema sa klapnom gasa, sa protokomjerom zraka itd filter goriva, bez dijagnostike teško je riješit takav problem...
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Phantom »

I elektronikom kod prenosa goriva. :)
Motion & Emotion
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la sheky »

Pozdrav Sasa
Sasa D je napisao/la: 17. stu 2015, 23:01 Evo prave teme u kojoj cu iznijeti svoj skorasnji rijeseni problem.Od kad sam se vratio iz Grcke s mora i sipao gorivo u Makedoniji ,nastali su problemi(sredina jula ove godine).Problemi su bili te prirode da auto nece da upali poslije normalne voznje i nakon 10-ak minuta upali bez problema.Pocelo je auto da trza i da se gasi u voznji.Sipam aditiv u gorivo i nekoliko dana nemam problema,da bi se opet auto pocelo gasiti u voznji.Promijenim filter goriva,jedva upalim sipam ATF u rezervoar i kao malo bolje.Vozio sam tako nekoliko dana ,bilo je trzanja,ali nije se gasilo auto.Onda naspem gorivo do cepa na jednoj pumpi i opet nastanu problemi,trzanje,gasenje.Odma uspem aditiv u gorivo i nakon toga su prosla 2 mjeseca i auto mi se nije ugasilo.Bilo je po malo trzanja ali nije nikako stao.Unazad 15 dana pocelo je auto da trza,gubi snagu da bi prije 7 dana pocelo da se gasi.Na kljuc odma upali,ali se odma i ugasi.Kad se ohladi upali bez problema i moze da se vozi dok se ne ugrije,onda odma trza i gasi se.Odvezem ga kod majstora, prikopca na dijagnostiku i ustanovi odstupanje 1 i 3 dizne i pritisak pumpe padne prilikom paljenja,nakon gasenja(sa 251 padne na 100).Predlozi mi majstor da skinemo dizne i posaljemo na pregled i eventualnu reparaciju.Bosch majstor pregleda dizne i istestira i kaze da su sve 4 bile zalijepljene i da je na mjerenju dobio vrijednosti 1.2-1,7,a treba da bude 3(ne znam koje su to vrijednosti i cega,ali tako majstor kaze).Nakon reparacije na testiranju sve dizne su bile u okviru cifre 3(3-3,4) sto je po njemu odlicno.Vratimo dizne sa novim podloskama upalimo auto,kad ono auto prede u odnosu na raniji rad.Probam auto,medjutim ponovo trza i kad se ugrijalo ugasi se.Posto mi auto ne pokazuje greske,majstor je krenuo sa daljim uzrocima kvara.U medjuvremenu sam se ja konsultovao sa nekoliko majstora i dosao do zakljucka da bi moguci problem bio regulator pumpe visokog pritiska ili senzor pritiska goriva.Kupim ja oba polovna dijela i prvo ugradimo regulator i nista,ali kad smo ugradili senzor auto se vratilo u normalu.
Bosch majstor koji mi je radio dizne je iz Ugljevika(Mikan),i skoro svi iz ovog kraja nose dizne kod njega i hvale ga.On ne priznaje mjerenja dizna koje pokazuju dijagnostike,vec da je pravo mjerilo mjerenje preliva dizni uz pomoc menzura.
Rekao mi je da na pun rezervoar sipa 1l Optima Dvotaktola i da ce to produziti vijek dizna i pumpe,jer nam je gorivo katastrofa.Toliko od mene za ovaj put.
Pozdrav Sasa D.gdje u Brckom sioas gorivo i koji aditiv-imam isti kvar a bio sam na brzinu kod Jovicica sumnja na senzor radilice..probao bih sa drugim dizelom,dvotaktolom i novim filterom goriva.motor je 16 hdi 16v 80kw..
Ovi su korisnici zahvalili autoru sheky za post:
muhamed.Šišić
wicked red
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Sasa D »

Sipam na Gazprom pumpi d5. Aditiv koji sam sipao par puta je od proizvodjača Wurth i zadovoljan sam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sasa D za post:
sheky
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la micija »

Ma i taj aditiv ocisti rezervoar i cijevi i nabijd kroz los filter u dizne. Sam ne znam da li ga sipati. Ranije sam atf ulje povremeno sipao.

TAXI Mičić Tel:065521620.

Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la sheky »

Slijedeca sumnja gašenja motora u voznji /nakon delphi dijagnostike/je senzor pritiska goriva.na moje nagovaranje prvo cemo promijenit filter goriva i provjerit stanje fap-a i aditiva za fapsta mislite o ovom redoslijedu?
wicked red
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”