System depolution faulty

Odgovori
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Poslije godine i nešto i pređenih 30 tkm prvi problem. Do sada samo gorivo i ulje. Pođem s posla kući, izvlačim se kroz gradsku gužvu i na rotoru mi odjednom ne prihvaća gas i gubi snagu. Odmah se parkirao i izgasio. Upalim ga i sve normalno (u gužvi nisam primjetio dali mi gori neka lampica) te krenem i poslije 5 minuta na izlasku iz grada ponovo isto. Parkirao se ...vidim gori žuta lampica i na ekranu System depolution faulty. Poslije par minuta upalim i vozim 30 km otvorene ceste do kuće bez ikakvih problema ali lampica čitavo vrijeme gori. Vozio sam 60-100 kmh zbog gužve. Ujutro krenem ponovo na posao ... žarulja i dalje gori do kraja puta ...ja ga gonim do 130-140 kmh i sve ok. Potrošnja normalna.
Popodne ga upalim i žarulja NE gori. U ovih nekoliko dana sve ok a prešao sam oko 400 km.
Uoči incidenta iscjedak sam rezervoar jer sam htio do svoje benzinske. Računalo je pokazivali da mogu još samo 20 km. To je razlog zašto sam zadnjih 100 km vozio na niskim obrtajima. Usuo sam čak 67,3 l.
Da li je netko iskusio nešto slično i slažete li se da je izuzetno spora vožnja i(li) prljavština na dnu rezervoara uzrok?
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la anel007 »

moze biti da je do goriva, antipolution greska ti je genericka greska koju salje bilo koji senzor na izduvnoj grani (vecinom) i moze znaciti milion stvari, nebi trebalo da je nesto ozbiljno cim je u pitanju privremena greska koju je racunar sam ponistio nakon nekog vremena voznje bez iste

ako hoces da si miran mozes ga odvesti da vidis koji je tacno senzor bacio gresku i da se posavjetujes sa majstorom jer si pomenuo da nije primao gas ali ako se ne ponovi ja se ne bih pretjerano brinuo :good:
slika ¦ slika
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la zulleee »

Ako se ne ponovi ne brini se,kod mene je tako jednom i nakon sipanja ATF ulja u gorivo greska nestala...
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la Phantom »

Ako ga gusis, ne bi bilo lose koji put ba magistralni put, prva, druga, traca na 5000 obrtaja presaltat. Malo izduvati. Kolegi se desavalo slicno na Audiju i majstor na put i to uradi i kaze gradska voznja, gusi se auto, valja nekada i produvati...
Motion & Emotion
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Ma ovo mi se prvi put dogodilo. Ubuduće čim pola ili 1/3 rezervoara punim do vrha.
Drugo, imam povoljnu cestu do posla ali bile su gužve zbog mora i ...
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la kula »

Kada ti bude zgodno otidji na dijagnostiku , ovako se moze samo nagadjati,
I meni se znalo desavati da mi izbaci gresku i baci u safe mode. Nakon paljenja i gasenja ne ide u safe mod a lampica i dalje gori , da bi se nakon sljedecega gasenja i paljenja i lampica ugasila.
Kod kolege Dine je dijagnostika javila da je fap zacepljen , sto je rijeseno i za sada nemam problema
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Odlučio sam voziti do prvog slijedećeg paljenja lampice. Pojavili se - odmah dijagnostika.
Avatar
domuz86
Aktivan član
Postovi: 71
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la domuz86 »

Kod mene je stalno upaljena ta lampica od motora i tu mi gresku uvjek javlja. Al kod mene je benzinac na plin i nevidi na plinu da mu radi pumpa za benzin i za to mi javlja tu gresku. Bar tako mi je rekao majstor.. :)
Avatar
boki_bl11
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 29. lip 2016, 19:25
Lokacija: Banja Luka
Vozim: Peuget 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la boki_bl11 »

Pozdrav svima, i ja sam imao isti problem. U pitanju je 2.0 HDI (100kW) motor. Auto najviše vozim po gradu, a i gorivo nam je prilično loše.

Meni su u servisu rekli da je gore navedeno uzrok, jer su provjerili nivo aditiva u FAP filtru, bilo je 3/4 u posudi. Na kraju su bili pošteni i rekli mi da uspem EURO 6 dizel i "ispucam" auto na auto-putu.

Tako sam i uradio, usuo EURO 6 i vozio od BL do Gradiške i nazad. Dođem kući, ugasim auto i opet upalim - nema više greške. Nakon toga sam prešao već 5000 km i nije se ponovo javljala, pa preporučujem malo bolje gorivo i auto-put prije posjete servisu. :)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la Avicii »

Sta gorivo radi od auta ljudi je li realno. Svako 2 dana cujem istu pricu

Sent from my LG G2 using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Prođe jedna godina od ovog paljenja lampice pa da se pohvalim ... prošao sam od tada punih 27 tkm i niti najmanja greška...

Poslano sa mog SM-G920F
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la saraf74 »

Meni takodje gori vec godinu i bilo bi mi neobicno da se ugasi.Nemam nikakvih simptoma,auto ide kao ludo.
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Evo mene opet. Pohvalih se prije mjesec dana i ugrizoh za jezik. Prije 3 dana primjetim gori mi opet ista lampica kao prije godinu i nešto i na bordu "System depollution faulty". Namjeravam što prije na dijagnostiku. Auto radi potpuno normalno bez trzanja. Potrošnja kao i prije. Lampica gori stalno znači ne blinka. Ima li neko iskustva što mogu očekivati? Fali li možda aditiva za FAP obzirom da je kod mene već 60 tkm a nisam dolijevao?

Poslano sa mog SM-G920F
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la kula »

Javilo bi ti za aditiv . Dijagnostika pa onda dalje .
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: System depolution faulty

Post Postao/la neretva 1 »

Hvala Kula sutra sam naumio. Javim rezultat.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”