Kvar na automatskom mjenjacu

Odgovori
Avatar
Djetko
Aktivan član
Postovi: 116
Pridružen/a: 09. lip 2016, 10:26
Lokacija: PODGORICA
Vozim: 508 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Djetko »

Moze, samo kad nije robotizovani :D

što kaže moj drug, prije bih manual vozio nego ovaj robotizovani slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la amel989 »

Ostavio sam auto prije par dana u Bloku. Trebace mu se zamijeniti komplet set kvacila, druk lezaj i zamajac. I ako ni u jednom trenutku nisam osjetio da je zamajac otisao, ubjedjuju me da se i on mora mijenjati... Evo sad cekam da im dodje zamajac jer ga nosu imali na stanju i da ga pocnu raditi...

Izdali su mi predracun i sve ukupno ce me izaci oko 1700 KM. Vjerovatno sam na drugom mjestu mogao dosta jeftinije proci, al opet kontam ako je u pitanju taj robotizovani mjenjac, ne bi volio dati nekom ko se nije susretao s tim pa da se uci na mom autu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la amel989 »

Struja je napisao/la:Kao sto sam vec ranije negdje pisao meni su iz ovlastenog rekli da izbjegavam taj mjenjac,da je zivo sranje i da pravi trzaje koji nerviraju prilikom promjene brzina i sl.
A sto se tice Dalmija kod njih sam htio kupiti vozilo i razgovarao sam sa deckom koji tamo radi i sve super,tvrdili su da je vozilo 2011_to kupljen od prvog vlasnika u Njemackoj godiste i uzeo sam broj sasije i vidio da je vozilo kupljeno u 2010_toj u Belgiji,pa tek nedavno uvezeno u Njemacku,servisni intervali se takodjer nisu poklapali,jer sam vidio da su na vozilu u dvije godine kupljena dva seta ljetnih guma i dva seta zimskih guma,a na satu je stajalo 80 000km,tako da sam odustao i otisao u Kramar ...

1921
I meni su iz Dalmija dosta toga slagali, ali nazalost tek sam naknadno otkrio prevaru. I meni su rekli da je auto iz Njemacke, medjutim kasnije sam vidio da je auto ustvari iz Holandije. Rekli mi da je uradjen veliki servis, al ono promijenjen samo mikroremen... Onda da je auto pod garancijom, da sta god da se desi da im samo dovucem auto, jer njima taj lizing od koga su uzeli auto daje tu garanciju... Medjutim sve je ispalo na kraju netacno, a ako nista meni je dobra skola sve ovo bilo.

Radi se o obicnim seoskim varalicama i moj ke savjet da ih se zaobilazi u sirokom luku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Avicii »

Auf, golema cifra u pm, ali bar ces biti miran po tom pitanju duzi period.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Struja »

Ako je 5008 u pitanju,vjerovatno dobar dio ide na sate za ruke,jer se cijeli most i sve naprijed skida da bi se mjenjac skinuo,a kad tu dodas ulje za mjenjac,semeringe na poluosovinama,semering na radilici strana mjenjaca...aA bolje da se i zamajac zamjeni kad se vec skida mjenjac i da je sve novo u kompletu,a za taj robotizirani mjenjac ide i neki specifican lezaj,uglavnom ima tu finog posla,a sat je oko 46KM :)

1921
Avatar
sonnyblack
VIP Član
Postovi: 440
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 PH2 1.6 e-HDI 112KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la sonnyblack »

Struja, ruke mu nece naplatiti onoliko koliko budu zaista radili na autu vec kolika je propisana norma za zamjenu tih dijelova. Npr. ako popravak bude trajao 8h, cijena ruku nece bit 8x46KM vec broj sati propisan za zamjenu x 46KM bez obzira ako rad bude trajao duze. Info iz prve ruke, meni su u BL u Veranu mijenjali dio na autu oko 5h a norma bila ako se dobro sjecam 1.4h i rad servisa sam trrbao platiti 1.4 x cijena po satu. Na kraju se ispostavilo da su mi mijenjali ispravan dio jer se njihov majstor malo zeznuo i presao oko procjene, pa mi ljudi nisu uopste naplatili. Ali na fakturi je bilo ovo norma x cijena po satu.

Sto se tice Dalmija, ja sam kod njih kupio svoj P308. Evo godinu i 4 mjeseca kod mene, nisam imao niti jedan kvar na njemu. Ali sam ja uzeo relativno nov i 4-5 mjeseci nakon isteka garancije. S tim da su ga dobro usminkali kad sam kupovao, nije imao packe na sebi. Par mjeseci nakon kupovine, ukazali su se svi 'svirlovi' od nestrucnog poliranja te neke sitne ogrebotinice pa sam ga morao dati komplet na poliranje. Auto crno :(

Cak sam se i posvadjao s vlasnikom, obzirom da je auto imalo relativno malenu kilometrazu, rekao mu da ako mi u kratkom roku krisne mjenjac, zamajac ili turbina, da cu mu nabit auto u ulaz od kuce i ocrnit ga na svim mogucim portalima, forumima i oglasima. Jer je bila prica da je auto tek s lizinga, da nije nikad udareno itd. Ja sam mrtva picajzla oko auta, i kad sam ga ispitivao, lik me hladno pitao je li ja prvi put u zivotu vidim i kupujem auto. Kasnije ga nisam htio da gledam ocima pa sam posao zavrsavao s njegovim sinom.
Ono sto mi je sumnjivo je to sto za svako auto imaju kao neku servisnu listu koja je na isti kalup za svako auto :/
Sto se tice prednje strane i sa bocnih strana, tu sigurno nije udaren nikad, ali se smijem kladit da je bio malo kucnut sazada u zadnju karambolku. Jer P308, barem ovaj PH2 ima kao dva difuzora zraka skroz ispod karambolke, a meni je jedan falio. Moglo je samo ispast ako je citava karambolka spala. I mislim da mi je senzor nivoa ulja zastekao u karteru.
Ostalo je sve ok. Ne ureklo se. Nisam imao niti jedan problem s autom. Unutrasnjost bez packe, pogotovo zadnja klupa. Kao da nikad niko nije bio nazad u autu. Volan, rukohvati, mjenjac i skoro sve ostalo kao da nikad nije koristeno. Na dijagnostici cist, kao i na mehanickom pregledu. Isao kod Haruna 2x, oba puta je pokazivao perfektne parametre.

Jedino me nervira naslanjac za ruku, neki dan ga skidao i rasklopio, popustila plastika ilitiga celjust koja cuva naslanjac u polozaju. A nema se nigdje narucit original dio.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la StefanMD »

Struja je napisao/la: A sto se tice Dalmija kod njih sam htio kupiti vozilo i razgovarao sam sa deckom koji tamo radi i sve super,tvrdili su da je vozilo 2011_to kupljen od prvog vlasnika u Njemackoj godiste i uzeo sam broj sasije i vidio da je vozilo kupljeno u 2010_toj u Belgiji,pa tek nedavno uvezeno u Njemacku,servisni intervali se takodjer nisu poklapali,jer sam vidio da su na vozilu u dvije godine kupljena dva seta ljetnih guma i dva seta zimskih guma,a na satu je stajalo 80 000km,tako da sam odustao i otisao u Kramar ...
I meni su svašta napričali preko telefona i ja budala zapucam 370km do Ljubuškog da pogledam auto, žali bože vremena (cijeli dan bukvalno) koje sam izgubio, nije mi žao uopšte 100+ KM za putne troškove... :ljut:
Neću reći da su u Kramaru auta savršena, vjerovatno se i njima potkrade neka greška, ali su ljudi iskreni, veoma poslovni i korektni. Meni su rekli šta je rađeno na autu (branik farban, šajba mijenjana) i to je to, a ne kao ovi ?=#!"#?* iz Dalmija koji su rekli da auto nije udarano i farbano a ono k'o da se dijete igralo i gitovalo, pa četkicom za tempere ofarbano...
Šta me je posebno (negativno) iznenadilo kod Dalmija, došao sam da pogledam auto od 16.500KM, najavio se 5-6 sati ranije, a oni se nisu udostojili barem da ga operu i usisaju, auto prašnjavo, prljavo unutra... Takođe, ja nisam došao da sjedim na stepenicama ispred kuće sa njima i pregovaram o kupovini auta. :facepalm:
amel989 je napisao/la:I meni su iz Dalmija dosta toga slagali, ali nazalost tek sam naknadno otkrio prevaru. I meni su rekli da je auto iz Njemacke, medjutim kasnije sam vidio da je auto ustvari iz Holandije. Rekli mi da je uradjen veliki servis, al ono promijenjen samo mikroremen... Onda da je auto pod garancijom, da sta god da se desi da im samo dovucem auto, jer njima taj lizing od koga su uzeli auto daje tu garanciju... Medjutim sve je ispalo na kraju netacno, a ako nista meni je dobra skola sve ovo bilo.

Radi se o obicnim seoskim varalicama i moj je savjet da ih se zaobilazi u sirokom luku.
Ovo zadnje si odlično rekao, kad posle njih odeš u Kramar koji je 20km bliže (ako si išao kao ja u Ljubuški) bude kad da porediš auto salon i seosku buvlju pijacu u svakom aspektu...
Žao mi je što ti se desilo da ti je stradao mjenjač ali što kažeš dobra škola i pomalo skupa nažalost, ali tako ide. Meni je sreća što se na autu koje sam ja gledao kod njih pokazalo dosta nedostataka i izvana i to što klima nije radila jer sam ja bio zagrijan da kupim.
sonnyblack je napisao/la:Struja, ruke mu nece naplatiti onoliko koliko budu zaista radili na autu vec kolika je propisana norma za zamjenu tih dijelova. Npr. ako popravak bude trajao 8h, cijena ruku nece bit 8x46KM vec broj sati propisan za zamjenu x 46KM bez obzira ako rad bude trajao duze. Info iz prve ruke, meni su u BL u Veranu mijenjali dio na autu oko 5h a norma bila ako se dobro sjecam 1.4h i rad servisa sam trrbao platiti 1.4 x cijena po satu. Na kraju se ispostavilo da su mi mijenjali ispravan dio jer se njihov majstor malo zeznuo i presao oko procjene, pa mi ljudi nisu uopste naplatili. Ali na fakturi je bilo ovo norma x cijena po satu.

Sto se tice Dalmija, ja sam kod njih kupio svoj P308. Evo godinu i 4 mjeseca kod mene, nisam imao niti jedan kvar na njemu. Ali sam ja uzeo relativno nov i 4-5 mjeseci nakon isteka garancije. S tim da su ga dobro usminkali kad sam kupovao, nije imao packe na sebi. Par mjeseci nakon kupovine, ukazali su se svi 'svirlovi' od nestrucnog poliranja te neke sitne ogrebotinice pa sam ga morao dati komplet na poliranje. Auto crno :(

Cak sam se i posvadjao s vlasnikom, obzirom da je auto imalo relativno malenu kilometrazu, rekao mu da ako mi u kratkom roku krisne mjenjac, zamajac ili turbina, da cu mu nabit auto u ulaz od kuce i ocrnit ga na svim mogucim portalima, forumima i oglasima. Jer je bila prica da je auto tek s lizinga, da nije nikad udareno itd. Ja sam mrtva picajzla oko auta, i kad sam ga ispitivao, lik me hladno pitao je li ja prvi put u zivotu vidim i kupujem auto. Kasnije ga nisam htio da gledam ocima pa sam posao zavrsavao s njegovim sinom.
Ono sto mi je sumnjivo je to sto za svako auto imaju kao neku servisnu listu koja je na isti kalup za svako auto :/
Sto se tice prednje strane i sa bocnih strana, tu sigurno nije udaren nikad, ali se smijem kladit da je bio malo kucnut sazada u zadnju karambolku. Jer P308, barem ovaj PH2 ima kao dva difuzora zraka skroz ispod karambolke, a meni je jedan falio. Moglo je samo ispast ako je citava karambolka spala. I mislim da mi je senzor nivoa ulja zastekao u karteru.
Ostalo je sve ok. Ne ureklo se. Nisam imao niti jedan problem s autom. Unutrasnjost bez packe, pogotovo zadnja klupa. Kao da nikad niko nije bio nazad u autu. Volan, rukohvati, mjenjac i skoro sve ostalo kao da nikad nije koristeno. Na dijagnostici cist, kao i na mehanickom pregledu. Isao kod Haruna 2x, oba puta je pokazivao perfektne parametre.
Za ruke je tačno tako, iako se može desiti i obrnuto, da završe ranije a naplate po normi... :D

Ti si dobro prošao sa svojim, ali kao što kažeš auto je sa tek isteklom garancijom bilo, ja sam svog kupio kada je bio star 3g i nepuna 2 mjeseca i isto nikakvih problema nisam imao do sada što je i donekle normalno.

Kad spomenu to da si se posvađao sa njim, nisam ni ja bio puno bolji, meni je rekao otprilike: "Jesi li ti gdje vidio auto staro 3 godine i prešlo 150.000 a da nije udarano i farbano?!" a ja mu uperim prst na 406 od starog, star 15 godina i sa 330.000 na satu! :245:
I koju god manu da sam ja na brzinu našao (nismo se dugo zadržavali) on je rekao: "Ma to je sitnica!" :omg:
Takođe, donio je tih nekih papira koje može odštampati ko god hoće jer nema ništa na njima što bi ih učinilo vjerodostojnim i rekao kako je taj 308 koji sam ja gledao koštao oko 40.000€ nov sa tom opremom! lol
slika
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Tom »

Bože kakvih budala ima, trebalo bi da čujete priče naših prodavaca i fraze:
- "vozila žena pomorca"
- "vozila baba s kracom nogom, gas nikad nije stisla do kraja"
- "full fullova, sve sem kože (a oprema pištolj, osnovna)"
- "vozila časna sestra, nikad mudo nije sjelo u ova RIKARDO sjedišta!"

Sa sve tipskom kilometrazom od 147 000km!

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Struja »

Pokusao sam reci sljedece:Naplatit ce ti posao od 150km duplo,jer ide po normi ;)

Vrlo dobro poznajem norme i kako rade,6 godina sam vozilo odrzavao u ovlastenom servisu...
Mali servis zavrse za pola sata,a koliko je norma za naplatu???
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la amel989 »

Evo ga, gotovo :)

slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Tom »

Ovo je u eure ili marke?
Tačno Strujina priča, 8 sati norma, realno ovo se zavrsava za 3-4, mjenjač dolje 1h, zamjenit sve 1h, mjenjač gore 1h, ulje sipate , kafu popit s kolegom, i to je 4h rada! Oni fakturisu 8h!

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Struja »

I to su mu dali popust 15% na ruke i skuplje dijelove i 10% na ostale,ali eto opet covjek je dobro prosao,bolje 1600 nego 1800,a eto moze i za 1200 :)

1921
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la sheky »

:handclap:
Tom je napisao/la:Bože kakvih budala ima, trebalo bi da čujete priče naših prodavaca i fraze:
- "vozila žena pomorca"
- "vozila baba s kracom nogom, gas nikad nije stisla do kraja"
- "full fullova, sve sem kože (a oprema pištolj, osnovna)"
- "vozila časna sestra, nikad mudo nije sjelo u ova RIKARDO sjedišta!"

Sa sve tipskom kilometrazom od 147 000km!

poslato s Jadrana
wicked red
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Kvar na automatskom mjenjacu

Post Postao/la Miki 307 »

Nije izašlo ni nešto pretjerano za komplet sklopku robota. Dobro da si uopšte rješijo, moglo je biti puno skuplje.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”