Modul Podizaca stakala

Odgovori
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Jucer slucajno primjetim da ne mogu otvarati prozore sa vozacevog modula,osim samo vozacevog,probao sam sve ostal prozore,na svojim prekidacima rade s tim da je zadnji prozor(vozaceva strana) tek malo kasnije reagovao,ne znam zasto...
Moj mehanicar kaze da je vjerovatno do modula,interesuje me da li slucajno neko zna ili ima iskustva,da li se moze napraviti ili da se trazi polovan...
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la mara- »

Kod mene, doduše na 307, su bili prljavi kontakti i sredilo se sve nakon čišćenja istih. E sad, kod mene je bilo neke reakcije prozora, nije da nisu nikako radili ali nije funkcionisalo kako treba. Ne škodi u svakom slučaju da se probaju prvo očistiti kontakti na ploči prekidača.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Gledao sam bas na you tube da to ciste sa nekom tecnoscu,vjerovatno alkohol i stapici za usi...
Samo mogu moj prozor otvarati,ostala tri nista...Prozor nazad isto na svome prekidacu nije htio,ali je proradio,konto sam da nije vlaga nekako uletila,jer stvarno se ne sjecam kad sam ih otvarao,s tim da sam primjetio da prilikom zakljucavanja ne mogu prozore zatvoriti kao prije drzanjem duze tipke za zakljucavanje na daljinskom
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la dino »

Vjerovatno problem na konektoru pregledaj ako znas. Mislim da nije problem na sve tri prekidaca u isto vreme, vjerovatnoca je mala. U svakom slucaju otvori i pregledaj nije komplikovano, ja sam otvarao i mozes cistiti alkoholom jer on ispari i ne provodi struju.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Ja ako budem sam gledao vjerovarno crme nova vrata trebati
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Ustanem,vidim snijeg malo pao,eto drago mi fino raspolozen krenem prema autu,da mu obucu zamijenim,kad zadnji lijevi prozor otvoren...
Snijega vise na zadnjem sjedistu i vratima,nego vani,sjetim im svih mogucih Bogova,svetaca naravno u smirenom tonu,sjeba se raspolozenje,svi mi krivi,odmah gledam ima li neko u prolazu za sparing da naleti...
E sad nakon jutarnjeg nervnog sloma da sumiram...
100% zatvoren prozor bio,automobil zakljucan,jer sam ga uredno otkljucao,nazad se niko nije vozio,a i provjerim to uvijek...
U vozilu nista ne fali,sve ok...
Kako je moguce da se otvori prozor,opet je modul u centru paznje,da li je neki slus ili sta vec...
Uglavnom nastavak slijedi...
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Danas bila dobra i losa vijest na navedenu temu...
Prvo dobra:Vozam se danas i rekoh ajde da probam otvoriti suvozacev prozor sa vozacevih komandi,kad ono radi,rade i zadnji sve super,drago mi ko kad sam prvi put odnos sa zenskom imao...
Losa vijest: Probam navecer,kad ono ne radi,ali zato zadnji lijevi prozor prihvati komandu otvori se i ostane otvoren,a ono 19h,smrzo se ko neka stvar zenskog roda,odem do mehanicara,covjeka iz kuce dignem i onda ide show,modul ispravan,zadnje lijevo staklo ne reaguje i ide skidanje tapacirunga odvajanje zastite i vidimo da je pun vode,ciscenje sprejom susenje i nista,zatim otvaranje dijela motora i vidimo da radi otvaranje,ali ne reaguje na zatvaranje,struja je prije toga provjerena,sve ok,masa ok,probao direkt spojiti da ga zatvori ne ide,na kraju kad je sve rastavio i zatvorio prozor,vratio dio motora zatvorili do kraja i uklonili elektroniku,koju cu vam uslikati i sad idu rjesenja:prvo provjeriti cijenu novog u peugeotu u kompletu,vidjeti koliko je ozivljavanje postojeceg ili traziti polovan u kompletu...

Jedan divan divan dan u svakom sl.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la mara- »

E jebiga. Kako god, po meni opcija jedan otpada, takvi dijelovi su ko suvo zlato, al eto provjeri da ne bude da nisi pitao.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Modul Podizaca stakala

Post Postao/la Struja »

Nasao sam jedan 5008 u dijelovima i kontaktirat cu ih da sve kupim u kompletu motoric i elektroniku
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”