senzori pritiska guma

Odgovori
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

senzori pritiska guma

Post Postao/la saraf74 »

Trebam malu pomoc.Prije par dana mijenjao gume i prilikom montiranja tacnije kad se sve namontiralo majstor me zove i kaze upalila se greska senzora za pritisak guma.On vidi da pokazuje gresku na zadnjoj desnoj.Covjek skine preda mnom i vidimo obojica senzor je ok.Ponovo je stavi i ista stvar.Odem ja do drugog majstora sutradan i on ugasi gresku.Provozamo se nakon toga i opet se lampica upali.Nije mu dalo mira i on ispiri sve cetiri gume malo i pocne redom duvati i zove me i kaze gledaj.Covjek piri prednju desnu a dijagnostika pokazuje da se piri prednja lijeva.On promjeni gume i ugasi gresku.Opet se provozamo i nakon izvjesnog vremena opet se upali lampica.Nemogu biti pametan sta da radim.Ako je neko imao slican problem i rijesio bilo bi od pomoci,hvala.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la mara- »

Da li ti registruje sve 4 gume dijagnostika kad ih duva? Kontam da se nije ispraznila baterija. I da li si ih naduvao na pritisak koji piše na vratima? Da li imaš opciju da inicijalizuješ pritisak?
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la StefanMD »

Znaci da ti nisu vratili felge kako su bile nego su obrnuli, a svakako provjeri zadnje da niste gledali pogresan senzor, moje je misljenje da su ga ostetili ili nesto uradili pogresno pri montazi...
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post:
saraf74
slika
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la saraf74 »

Hvala druze na savjetu.Cekam ovog majstora sto je mijenjao da se javi sta ce njemu reci posto je poslao upit Peugeot servisu.Ako ne rijesimo nista onda cu sam do njih.
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la saraf74 »

Pokazuje sve cetiri gume,sad nisam bas u toku oko zamjene baterije i dali to svako moze ili moram u ovlasteni ili da mozda kupim novi senzor.Na piku ima i polovnih.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la mara- »

U ovlaštenom samo nov, nije predviđena zamjena baterije. Ja imam neke univerzalne što sam sebi htio zbog baterije, prije nego što sam prodao auto, pa ako ti bude trebalo, javi.
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la saraf74 »

Hvala Mara na savjetu.Najgore od svega je to sto svi tvrde da senzori rade samo treba da ih podesim.U ovlasteni samo da odem kosta 70 km a polovni senzori na piku su od 10 do 50 km a nov je preko ebay 25-30 eura.Najmanji problem je kupiti ali prvo bih da utvrdim sta je tacno,javim sta sam napravio tek iza praznika,sad niko ne radi,pozz.
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: senzori pritiska guma

Post Postao/la saraf74 »

Da se javim ponovo u vezi istoga.Naime pocetkom Augusta prije odmora uvidim sa majstorom sta je u pitanju.Senzor na prednjoj lijevoj gumi pukao na par dijelova.Sad sam nasao polovan i vidim po nekim objavama da je montaza veoma jednostavna jedino treba nakon iste programirati tj. upariti senzor,e sad neznam da li je to tako lako kao sto izgleda,hvala unaprijed na pomoci.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”