pezo 607 vergla nece da pali

Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la dino »

Sažem se i ja potpuno sa tobom Anele, jer naša auta nisu sa dijelovima ni tako jeftina, pa bacamo novac na njihove eksperimente, mijenjaju redom dok ne potrefe. Još bi preporučio, mada nije mjesto ovdje, kada krenete kvar rješavati kod jednog majstora tada idite do kraja, jer majstor nema povratnu informaciju je li to dobro uradio i treba li da vrati novac. On misli da je napravio i zadovoljan, a ti ljut ideš drugom, itd
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la anel007 »

bas zbog cijene dijelova i pricam, lako je na autima gdje to nije toliko skupo pa nije ni problem zamjeniti koji dio viska ali brate sto ja da mijenjam ispravan dio od pola hiljade zbog nekog senzorcica od 50 samo zato sto majstor misli da je ovaj skupi dio los

licno mi je covjek u bloku rekao prosle godine, kad sam mijenjao dio od pola hiljade i kad sam ga pitao sta ce biti ako ustvari ne bude do tog dijela da ce uredno vratiti taj moj ispravni dio nazad na auto i traziti dalje, ni marke necu platiti za to osim za sate rada a jbg po mojoj racunici se vise isplati platiti jos sat-dva za otkrivanje kvara nego dati jednu prosjecnu platu za dio koji nije potrebno mijenjati

mada dosta offtopica, uglavnom preporuka otvaracu teme ako ne zna u okolici nekog garaza majstora koji radi iskljucivo francuze, cisto sumnjam da ga u tuzli nema, nek auto dobaci do svjetlosti i siguran sam da ce rijesiti problem, jos haman mi sa foruma tu imamo neki ko popust ako se ne varam
slika ¦ slika
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la Phantom »

Ako pise ovlasteni ne mora znaciti da znaju sve. Eto ja sam vozio u OVLASTENI Peugeot u Doboj. Jesu popravili nisu, vec uzeli 3000 KM i meni k.... Neka pise da je ovlasteni, ali ako rade sup majstori i nekakvi balavci sta ti vrijedi.... Prvo se dobro raspitaj i fino reci neces platiti ako ne poprave i problem rijesen :D
Motion & Emotion
Avatar
digitalac1
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:37
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la digitalac1 »

ma slazem se sa tobom drug nemora da znaci da ce zavrist ako su ovlasteni servis ja ne vjerujem u to nego ovde gdje sam ja problem su stranci dosli su na godisnji pa ih sad nasi majstori perutaju i nece da se prihvate posla zato ih treba posle kad odu oni poslat za njima tamo nek rade bas mi danas jedan kaze nemogu te uzet zadugo ima stranaca dosta dobra su prilika ili ako kaze da te moze uzet odvuces auto ostavi na njemu dva tri dana i kaze nije do mene goni dalje ogulise me labudice heheh al havala vam svima na savjetima
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la micija »

Ja takodje vjerujem da bi on rijesio problem,momak je carobnjak.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la zulleee »

Samo znam da je nemoguce ne popraviti ga :D
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la anel007 »

naravno da ne mora da znaci ali shvati da sveki ozbiljan ovlasteni servis svoje majstore mora slati na obuke kad god izadje novi model vozila tog proizvodjaca, pa svakojaki seminari, pa kojesta, opet ni to ne znaci da su dobri majstori ali sigurno ce se sa nekim problemom oko peugeota prije susresti ovlasteni servis ili majstor koji radi samo ta vozila nego majstori koji rade sve

ne znam kako je u doboju, nikad prosao kroz doboj nisam a kamo li bio na servisu tu, ali znam kako je u sarajevu i znam da su isti ljudi koji su radili u servisu kad sam auto kupovao bili tu i 2 godine kasnije kad sam bio prinudjen ici tu da ga popravljam, sigurno nisu mulci koji su tu na praksi i kojima je posao samo da odvrcu i zavrcu sarafe :D

_________________
slika ¦ slika
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la micija »

Samo ima tu jedna kvaka na ovlastenom rade radnici i naravno tu nema budzenja,nego samo novi djelovi garancija ovo ono.
A ovaj pomenuti majstor radi za sebe i bitan mu je musterija a on kako umije sam da kaze,hoce od govana pitu da pravi a pouzdano znam da je resavao probleme i za ovlastene tj da su u servis uzeli auto koji nisu mogli da rijese pa njemu tjerali.
Nije dobro ici majstoru koji svastari,tj uzima sva moguca auta ovako kad se opredjeli za psa onda ima i alat a i znanje za te aute ako i malo hoce da odrzi posao.
Avatar
digitalac1
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:37
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la digitalac1 »

evo upravo dolazim od majstora kad je spoio na dijagnostiku verglo sam i onda mu pokazuje samo jednu gresku kako on men objasni da je preskocio zubcasti ili se remenica malo pomjerila kaze ne poklapa se nesto valjda bude to e sad ako mi neko zna objasnit gde se nalazi osigurac za radio i za hladenje grijanje posto mi ni to neradi odkako je auto stalo a dosad je radilo ako je uato ugaseno dam kontakt i radio radi sad nista samo se displej upali na 1 minutu i to je to
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la mara- »

Možda je ušao u economy mode, pa će proraditi kada upališ auto.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la Avicii »

Ne poklapaju ti se zarezi, tj. pomjerilo ti se paljenje.. e sad dal je prezubio ili je do remenice nesto (jer ne znam sad tacno kakva je na tvom motoru) ali 90% ti je to problem zasto ne baca gorivo sa CR pumpe.
Avatar
digitalac1
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:37
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la digitalac1 »

nadam se i ja da je to majstor neradi nedjeljom pa javim u ponedeljak sta je bilo ako neko zna semu osiguraca za 607 provjerio sam svaki radi ali radio mi neradi hvala svima
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la Phantom »

Kao sto Mara kaze, baceno ti je auto u Eco mode, cim upalis trebalo bi da radi
Motion & Emotion
Avatar
digitalac1
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:37
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la digitalac1 »

a sta je eco mode ja se ne razumim u to ma problem je drug da on upali
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: pezo 607 vergla nece da pali

Post Postao/la kula »

Eco mode ili economy mode actve ti je kada elektronika iskljuci sve potrosace u autu sve dok se auto ne upali , tako da sacekaj da rijesis problem sa paljenjem auta , do radia ti nije nista proradice on nakon paljenja ....
Sretno u popravci
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”