Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Odgovori
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la amel989 »

Zimus sam imao velikih problema sa prvim paljenjem, tj. hladnim startom, pri nizim temperaturama. Auto bi ujutru verglalo 10-tak sekundi i na kraju bi ili upalilo ili zbog verglanja izvuklo cijeli akumulator. To se uvijek desavalo pri prvom paljenju, kasnije u toku dana kad bi ga ugasio, palio bi na pola kljuca.

Nekad u februaru ove godine zamijenio sam sve 4 dizne i zamijenio sve grijace. Auto je normalno palilo 10-tak dana nakon toga, a poslije opet ista situaciju. Dolaskom vecih temperatura sve se normalizovalo, auto je sasvim normalno palilo cijelo proljece i ljeto.

Evo jutros opet da ga upalim, ista situacija... Cim je temperatura ispod 5 stepeni, belaj

Zimus sam ga bio vozio i u ovlasteni da vide sta je, oni tvrde da su dizne u pitanju, ma da po ocitanju rade u granicama i ako malo odstupaju jedna od druge... Nedavno sam imao jednog musteriju da mu prodam auto, vozio ga u ovlasteni da ga pregledaju i ja mu spomenuo ovaj problem... Oni mu ocitali i dizne i rekli da su u parametrima, kao nema nikakvih problema s njima :)

Da li je neko imao slicnih iskustava i imate li dobrog majstora za preporuku koji bi mogao rijesiti ovaj problem?

U pitanju je Peugeot 807, 2.0 hdi 80kw, 2006 godiste

Sent from my iPhone using Tapatalk
Zadnja izmjena: amel989, dana/u 27. ruj 2016, 11:20, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la StefanMD »

Možda nisam dobro shvatio, ali ako ti nakon 10 sekundi izvuče akumulator onda on definitivno nije u redu...
slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la kula »

A kakav ti je relej grijaca ?
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la amel989 »

kula je napisao/la:A kakav ti je relej grijaca ?
Majstor koji mi je zamijenio grijace mi je rekao da je vrlo moguce da je do toga, da se grijaci kada se pri kontaktu upale, nakon toga uopce ne gase i da je problem do releja. Al kasnije kad sam otisao u ovlasteni, oni su me ubijedili da su dizne u pitanju...

Ako u stvari problem bude u releju, jedan prijatelj mi je rekao da postoji nacin da se ugradi prekidac koji cu morati rucno paliti prije paljenja, kako bi se zaobisao relej... da li je to u praksi moguce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la amel989 »

StefanMD je napisao/la:Možda nisam dobro shvatio, ali ako ti nakon 10 sekundi izvuče akumulator onda on definitivno nije u redu...
Pa dobro nije bas tacno nakon 10 sekundi, u pocetku je verglao do 20-25 sec prije nego izvuce svu struju iz njega... vjerujem da je sad zbog stalnog verglanja dosta oslabio, pa sad krene da gubi snagu nakon 15-tak sec... uglavnom krace nego ranije


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la amel989 »

I ono sto sam zaboravio spomenuti, da pri prvom paljenju, bilo ljeti ili zimi, nakon sto motor upali kroz auspuh izadje oblak bijelog dima i obrtaji pocnu da plesu 5-10 sekundi i nakon toga se smire... i to se samo pri prvom paljenju desava


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la kula »

Dijagnostikom bi se trebala ocitati ne/ispravnost releja . Ukoliko dijag. pokaze da je u prekidu trebao bi ga zamijeniti ja sam svoj u ovlastenome platio oko 80 KM , doduse poodavno. Nakon kratkog vremena mi je i on otisao ali i pored toga nisam imao problema sa paljenjem pro niskim temperaturama.
E sada mi kod tebe nije jasno kazes da si stavio nove dizne a u ovlastenom tvrde da je do njih :neznam:
Avatar
amel989
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 20. srp 2016, 01:13
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 807
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la amel989 »

kula je napisao/la:Dijagnostikom bi se trebala ocitati ne/ispravnost releja . Ukoliko dijag. pokaze da je u prekidu trebao bi ga zamijeniti ja sam svoj u ovlastenome platio oko 80 KM , doduse poodavno. Nakon kratkog vremena mi je i on otisao ali i pored toga nisam imao problema sa paljenjem pro niskim temperaturama.
E sada mi kod tebe nije jasno kazes da si stavio nove dizne a u ovlastenom tvrde da je do njih :neznam:
Pogresno sam se izrazio kad sam napisao 'nove', mislio sam da sam sve cetiri promijenio i stavio druge koje su polovne :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
hrustana
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 26. lip 2016, 01:15
Lokacija: Zenica
Vozim: peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Problem sa prvim paljenjem, 807 2.0 hdi

Post Postao/la hrustana »

i ja često verglam na svom 407, ali kod mene ne navuće dovoljno goriva, pa moram napumpati pumpicu koja je blizu filtera goriva.
Kad god ne mogu upaliti navućem gorivo tom pumpicom i onda palim iz prve.
P.S.
i ja sam mijenjao grijače, ali opet isto, sve dok mi mastor nije rekao za tu famoznu pumpicu, sva sreca pa je na pristupaćnom mjestu ispod plasticne zastite na motoru, pa se da dohvatiti.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”