Zimske gume

Odgovori
Avatar
banelekic
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:40
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Zimske gume

Post Postao/la banelekic »

Jedna jako bitna stvr na pocetku, ne postoji najbolja guma za sve dimenzije, postoji "najbolji" brend, za svaku dimenziju prvo mesto po nekim ispitivanjima zauzima druga guma, pa se ne treba pri kupovini voditi time da je npr miselin najbolji kupicu njega, najbolje je gledati odnos cena kvalitet a ukolio cena nije bitna onda se za konkretnu dimenziju dobro raspitati I uzeti ono najbolje.

Zimske gume su mi goodyear ultragrip 8 u dimenziji 195/65/15 drugar je imao ultragrip7+ u ovoj dimenziji na mercedesu koji je zadnja vuca I ja sam zanemeo kad sam video kako se auto ponasao na snegu, odlucim se da uzmem I ja sledeci put ovu gumu I do tad izadje ultragrip 8, ne budem lenj izvrtim forume, ispitam ljude koji je imaju, odem na sajt sa uporedjivanjem I vidim da je medju prve 2 ili 3 na vrhu, kupim ja gume, pao sneg, bukvalno sam se smorio jer mi nije vise bilo zanimljivo da vozim po snegu jer bukvalno moras bas jako da uletis da bi se MAAAALO zaneo auto...fascinantno mi je bilo sto po snegu vozim najnormalnije kao da je suvo tako udjem u krivinu I apsoludno nista, probao malo ostriju voznju ma nista specijalan vozac ne moras da budes da bi smirio auto, sve pohvale...
pored ve gume mogu da pohvalim I Dunlop wintersport 4D, obema je cena bila negde oko 7 000 din po komadu, na drugim kolima imam sava eskimo s3+ I ta guma je sasvim zadovoljavajuca obzirom da joj je cena 20% jeftinija od GY I Dunlop-a...odnos cena-kvalitet pun pogodak!
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la Phantom »

Ja koristim Phoenix M+S 205/55 R 16 vec 3. godina :) Zimi sam se odusevio, nemam poteskoce u snijegu. Kada sam ih kupio otisao sam da ih probam uz nagib gdje nije procisceno :) i auto nije proklizalo, odusevile su me. Jos malo cu ih voziti i na zimu mijenjanje, odradili su svoje za 3 godine. :) Platio sam sve 4 gume 370 KM
Motion & Emotion
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la daki30 »

Ima li itko iskustva sa zimskim gumama marke Sava ,Hankock, Tracmax,dosta su povoljnije po cijeni,trebao bih u nabavku,pa se dvoumim??? :neznam:
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la vedran01 »

Ja svog vozim na Sava Eskimo s3 205/55/16. Placao sam ih po 155 km komad sa ugradnjom i nisam pogrijesio, naravno da ima i boljih ali meni za moje potrebe su sasvim ok.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la Avicii »

Mislim da ce ova tema u narednih mjesec dana najvise biti posjecena :D
E ovako.. i ja moram zimske kupovati, pa i mene zanimaju te malo jeftinije varijante. S obzirom da sam u Trebinju vecinu vremena, pa mi i nisu potrebne neke preskupe, a i nesto mi se ne daje 186KM/kom za Michelin Alpin 5 (za 205/55-16 u mom slucaju). Meni se 'svidjele' one Sava Eskimo HP, pa sam pitao nekog vulkanizera kakve su i kaze mi tip da su one obicne Eskimo S3+ bolje 6 puta od njih, a pri tom kostaju 111KM (cini mi se) sa ugradnjom i balansiranjem, tako da jos nista odlucio nisam.

Ako neko ima iskustva sa i ovim drugim markama sto je Daki naveo neka pise ;)
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la vedran01 »

Ako sam te dobro skontao kazes da Sava S3+ sa ugradnjom kosta 111 km
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la kula »

Na jednom od prijasnjih auta sam imao hankock W400,čini mi se da je oznaka bila, i bile su ok gume za moje potrebe.
Par izleta na Vlasic u toku zime je bilo nesto ekstremnije sto se snjega tice i dobro su vukle i po utabanom i neutabanom snjegu.
Kolega na a6 ima ove sava s3 i isli smo par puta i pokazale su se odlicno, jednostavno sam se ugodno iznenadio.
Evo sada na sluzbenom imam te s3 i za sada su po mokrome dobre fino drze mada ni u jednom trenutku nisam pretjeravao sa voznjom :D
Na pugu su goodyear ug7 i za njih imam samo rijeci hvale .
A zbog cijene tesko da ce opet na puga kada dodje vrijeme zamjene :D
Moj glas ide za eskimo s3 a nikako za eskimo HP jer sam cuo od par prijatelju da nisu cemu.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la Avicii »

vedran01 je napisao/la:Ako sam te dobro skontao kazes da Sava S3+ sa ugradnjom kosta 111 km
Dobro si skontao.. 111 ili 113 sa ugradnjom i balansiranjem, ne znam sad tacno. Toliko kostaju u TB, raspitivao sam se prije mjesec dana, a imas isto i na njihovom zvanicnom sajtu i kostaju cca 113,39 KM. Rece mi i ovaj vulkanizer da su prije toliko bile kao sto si ih i ti platio ali da su pojeftinile pravo.

Cjenovnik: http://sava.ba/cjeniksava.htm
kula je napisao/la:Na jednom od prijasnjih auta sam imao hankock W400,čini mi se da je oznaka bila, i bile su ok gume za moje potrebe.
Par izleta na Vlasic u toku zime je bilo nesto ekstremnije sto se snjega tice i dobro su vukle i po utabanom i neutabanom snjegu.
Kolega na a6 ima ove sava s3 i isli smo par puta i pokazale su se odlicno, jednostavno sam se ugodno iznenadio.
Evo sada na sluzbenom imam te s3 i za sada su po mokrome dobre fino drze mada ni u jednom trenutku nisam pretjeravao sa voznjom :D
Na pugu su goodyear ug7 i za njih imam samo rijeci hvale .
A zbog cijene tesko da ce opet na puga kada dodje vrijeme zamjene :D
Moj glas ide za eskimo s3 a nikako za eskimo HP jer sam cuo od par prijatelju da nisu cemu.
Znaci da je ovaj bio u pravu.. sve sam blize S3+, vidim ja to :D
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la kula »

daki30 je napisao/la:Ima li itko iskustva sa zimskim gumama marke Sava ,Hankock, Tracmax,dosta su povoljnije po cijeni,trebao bih u nabavku,pa se dvoumim??? :neznam:
Od svega sto si nabrojao uzmi Eskimo S3
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la daki30 »

Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la Avicii »

Ja nesto ne bih eksperimentisao sa ovim Trancmax, jer su relativno nepoznate.. meni bar. Hankook bi trebalo da su dobre, mada nemam iskustva sa njima.. a Savine su ti jeftinije na onom sajtu sto sam okacio. ;)
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la ElComandante91 »

Ja koristim kao zimski set Michelin Alpin A4, za dvije zimske sezone 10% trošenja, mislim da je cijena za dimenzije 175/65 R14 bila 400km sve četiri gume, bez problema na Jahorinu i Kopaonik se penju. Savu S3+ imam na Fiat Unu, brzo se troše bar kod mene.
Clapton is God!
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la ElComandante91 »

Zimske gume nisu samo za sneg
Veliki je broj vozača koji čekaju da ih “iznenadi” sneg da bi kupili zimske gume. Ipak, zimske gume nisu namenjene samo za vožnju po snežnom pokrivaču. One su dizajnirane da se na putu bore kada je ekstremno hladno, jer bi standardna guma u takvim uslovima pretrpela oštećenja.
Istraživanje u Velikoj Britaniji pokazalo je 66 odsto vozača nije imalo zimske gume prošle godine, a 46 odsto njih izjavilo je da su zimske gume preskupe.
Allianz Global Assistance, panevropska organizacija za saobraćaj, podseća vozače da za zimu treba da se pripreme pre prvog snega, jer zimske gume smanjuju rizik od saobraćajnih nesreća i kada je samo hladno, a putevi suvi. Rizik se povećava kada su putevi mokri ili zaleđeni.
Hladne, kišovite zime ostavljaju rupe na putevima, koje u kriznim situacijama mogu dovesti do fatalnog ishoda. Prava guma tu igra glavnu ulogu jer značajno smanjuje zaustavni put vozila.
Korišćenjem gume specijalnih zimskih šara, redukuje se rizik od akvaplaninga i poboljšavaju se performanse vozila na snegu i ledu.
“Iako nisu jeftina opcija, zimske gume su dugoročna investicija, a u sklopu specijalnog zimskog paketa cene su pristupačnije. Većina vozača u jednom momentu će morati da promeni ceo set guma, a montiranje zimskih guma na nekoliko meseci godišnje ne znači samo da će iste trajati duže, već i da će drugom setu, namenjenom za leto i druga godišnja doba, životni vek biti duži”, izjavila je Lee Taylor iz Allizanz Global Assistance organizacije.
Ona dodaje još da u vožnji ne treba stavljati trošak pre bezbednosti: “Kada temperature u Velikoj Britaniji, ali i celoj Evropi padnu, puteve zakrče vozila koja se ne mogu nositi sa ekstremnim zimskim uslovima, koja nisu opremljena za zimu. Montiranje zimskih guma može umanjiti gužve na putevima i pomoći vozačima da ostanu sigurni na putu”. Preuzeto sa: http://www.internet-prodaja-guma.com/
Ovi su korisnici zahvalili autoru ElComandante91 za post:
Cyber_mo
Clapton is God!
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la zulleee »

Komadante imas pohvale :beer:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Zimske gume

Post Postao/la ElComandante91 »

:beer: Hvala Zule.
Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “Gume”