Letnje gume

Odgovori
Avatar
banelekic
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:40
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Letnje gume

Post Postao/la banelekic »

Mislim da ce ovo biti jako korisna tema, mozemo da diskutujemo o gumama koje imamo ili smo imali prilike da probamo pa da ih preporucimo clanovima foruma...o tome gde imaju da se nabave po nizoj ceni, akcijske ponude I slicno...
Jedna jako bitna stvr na pocetku, ne postoji najbolja guma za sve dimenzije, postoji "najbolji" brend, za svaku dimenziju prvo mesto po nekim ispitivanjima zauzima druga guma, pa se ne treba pri kupovini voditi time da je npr miselin najbolji kupicu njega, najbolje je gledati odnos cena kvalitet a ukolio cena nije bitna onda se za konkretnu dimenziju dobro raspitati I uzeti ono najbolje.

Evo da pocnem ja, imam goodyear eagle f1 asymmetric 2 u dimenziji 225/45/17 cuo sam sve pohvale za ovu gumu, trazio po netu, video na nemackim sajtovima da je prvo mesto u ovoj dimenziji I odlucim se da je uzmem, komad je bio negde oko 100e I mogu vam reci vredi svaku paru, od mene ima svaku preporuku, letos sam isao na more kolima, guma nije zaskripala a brzina nije bila mala uopste, drzi auto na putu kao da je na sinama, cista 10ka ! Za nekih 7 000km se potrosila 1mm
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

Kod mene su Michelin Primacy HP 205/55/16.

slika

Bila na autu sve 4 skoro nove kad sam ga uzeo. Prezadovoljan sam za sada. Suvo, mokro.. sve situacije isprobane, sve pohvale.
Nisam siguran za cijenu, ali znam samo da bih opet iste kupio. Sto se guma tice i gdje ih kupiti, Autounion Trebinje najjeftinije i najbolji izbor ;)
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la neretva 1 »

Trenutno tražim povoljne ljetne gume. Veličina mojih preporučenih guma je 205-60-R16 H92... ovo 60 je malo rijeđe što otežava traženje a i znatno povećava cijenu.
Nebih uzimao 55 jer je prednji kraj ionako nizak na našim cestama a i volim da mi kilometraža ...sat pokazuje u bobu...
Svaki prijedlog o tipu gume a i dobroj cijeni po kojoj se može naći mislim da bi dobro došao ne samo meni...
vjerujem da ću ovu zimu provesti na njima pa i to imati na umu.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

neretva 1 je napisao/la:Trenutno tražim povoljne ljetne gume. Veličina mojih preporučenih guma je 205-60-R16 H92... ovo 60 je malo rijeđe što otežava traženje a i znatno povećava cijenu.
Nebih uzimao 55 jer je prednji kraj ionako nizak na našim cestama a i volim da mi kilometraža ...sat pokazuje u bobu...
Svaki prijedlog o tipu gume a i dobroj cijeni po kojoj se može naći mislim da bi dobro došao ne samo meni...
vjerujem da ću ovu zimu provesti na njima pa i to imati na umu.
Aha, sad skontah velicinu.. evo sutra cu nazvati da pitam sta imaju u toj velicini ;)
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la neretva 1 »

Avicii je napisao/la:
neretva 1 je napisao/la:Trenutno tražim povoljne ljetne gume. Veličina mojih preporučenih guma je 205-60-R16 H92... ovo 60 je malo rijeđe što otežava traženje a i znatno povećava cijenu.
Nebih uzimao 55 jer je prednji kraj ionako nizak na našim cestama a i volim da mi kilometraža ...sat pokazuje u bobu...
Svaki prijedlog o tipu gume a i dobroj cijeni po kojoj se može naći mislim da bi dobro došao ne samo meni...
vjerujem da ću ovu zimu provesti na njima pa i to imati na umu.
Aha, sad skontah velicinu.. evo sutra cu nazvati da pitam sta imaju u toj velicini ;)
zahvaljujem i pozz
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

E, da se malo zanovi tema, sad je vrijeme od toga :pop:

Kao sto sam vec pisao, imao sam sve cetiri Michelin Primacy HP na autu, sara dobra, malo stariji dot al sam opet bio zadovoljan. Medjutim, jednu rasjecem taman pred staljanje zimskih, tako da sad imam u planu dvije nove naprijed staviti. Miselinke ce biti oko 150KM komad, al bih ipak isao na malo jeftiniju varijantu, pa da cujem prijedloge.. pisite :tipka
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

ja mijenjam matador zimski set za matador ljetni set :green:
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la daki30 »

Kod mene cu ljetne Dayton D210, bile 75km komad. Meni su dobre, ja ih kupio po savjetu na jednom forumu i nisam se pokajao, djelovalo mi je da ce se trosit ko lude, jer imaju debelu saru i mekane su ali nisu, ja zadovoljan..
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

Ja ne znam ima li tih Matador i uzeti ovdje :think: Kako se ponasaju po mokrom?
Grga je napisao/la:Kod mene cu ljetne Dayton D210, bile 75km komad. Meni su dobre, ja ih kupio po savjetu na jednom forumu i nisam se pokajao, djelovalo mi je da ce se trosit ko lude, jer imaju debelu saru i mekane su ali nisu, ja zadovoljan..
Koja ti je velicina guma? Dobra cijena nema price..
Citam danas na nekom forumu da nisu za pohvalu po mokrom, pa sad ne znam.. mozda su mu bile stare. Imas li ti kakva iskustva sa tim?
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la anel007 »

ja sam ih u guma pro kupovao, a za ponasanje ti ne znam sta reci, svaka ce se ponasati dobro ako vozis prilagodjeno uslovima na cesti
slika ¦ slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la kula »

Svaka nova guma je bolja o stare i istrosene.
Kao sto rece anel007 ako normalno vozis svaka se dobro ponasa .
Avatar
Grga
Aktivan član
Postovi: 146
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Grga »

@Avicii dimenzija je 195/65 R15
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la Avicii »

kula je napisao/la:Svaka nova guma je bolja o stare i istrosene.
Kao sto rece anel007 ako normalno vozis svaka se dobro ponasa .
A to jeste, mada ima nekih guma tacno kao da su plasticne, pa ne bih volio na takve potrefiti.

Ok Grga, hvala za info.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la anel007 »

@Avicii: evo sta kazu za ove matadorke ljetne sto su kod mene: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Matad ... lite-3.htm

a ovo je za zimske: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Matad ... cca-MS.htm

uglavnom ja sam zadovoljan, a koliko znam matador je dio continentala pa et, mislim da im je cijena bila 95 KM komad, ali racunaj da sam zimske kupio pred zimu 2013. a ljetne na proljece 2014.
slika ¦ slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Letnje gume

Post Postao/la ElComandante91 »

Reklo bi se po testovima da nisu lose. Vidjecu jos za koju sedmicu kad pocnu ljetne dolaziti kakav je izbor..
Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “Gume”