"Veliki servis"

Odgovori
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la mara- »

Napiši o kojima se servisima radi, pogotovo me interesuju ti što daju 5 godina.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Avicii »

Jel u ovoj prvoj ponudi za 407 nema vodene pumpe ili se podrazumjeva pod ovim siframa iz 'kit ford..'

Dobro pogledaj koje ce ti dijelove dati. Imao sam iskustvo, sa jednim poznatim autodijelovima, trazio sam SNR set za Clio 3, rekli su da ima. Ja kupio set kad ono kutija SNR, zupcasti Dayco, Snr spaner, rolna ta i ta, pumpa treca marka, itd.. tako da i to se dobro raspitaj, nemoj da ti uvale nesto lijevo.

I da, preporucio bih ti da promjenis i remenicu alternatora i miran si sto se remenja tice 100K ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

mara- je napisao/la:Napiši o kojima se servisima radi, pogotovo me interesuju ti što daju 5 godina.
Nuić 5 g a drugi Unitrade ...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la karabajastart »

Ne razumijem te " firme" i servise,ko god ti daje više od 2 max 3 godine garancije te laže ili planira izigrati.Po ovlaštenim servisima je 2 godine ili 80.hiljada max,zavisno šta prvo nastupi tako da te priče 5 godina moš zaboraviti,kasnije za nedaj Bože će okriviti majstora ili tako neš.Ja sam prodavač u motorexu i da bi ostvario garanciju mora biti kompletan set kupljen,u suprotnom ako nešto ne uzmeš,uredno dobiješ pečat da nema garancije jer nije kupljen komplet set i to je jedino ispravno....

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Avicii je napisao/la:Jel u ovoj prvoj ponudi za 407 nema vodene pumpe ili se podrazumjeva pod ovim siframa iz 'kit ford..'

Dobro pogledaj koje ce ti dijelove dati. Imao sam iskustvo, sa jednim poznatim autodijelovima, trazio sam SNR set za Clio 3, rekli su da ima. Ja kupio set kad ono kutija SNR, zupcasti Dayco, Snr spaner, rolna ta i ta, pumpa treca marka, itd.. tako da i to se dobro raspitaj, nemoj da ti uvale nesto lijevo.

I da, preporucio bih ti da promjenis i remenicu alternatora i miran si sto se remenja tice 100K ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Guglao sam po ovim šiframa iz Kita i čini mi se da rolnica i španer su INA, remen Gates i pumpa Ruville...
Bar se meni tako čini...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

karabajastart je napisao/la:Ne razumijem te " firme" i servise,ko god ti daje više od 2 max 3 godine garancije te laže ili planira izigrati.Po ovlaštenim servisima je 2 godine ili 80.hiljada max,zavisno šta prvo nastupi tako da te priče 5 godina moš zaboraviti,kasnije za nedaj Bože će okriviti majstora ili tako neš.Ja sam prodavač u motorexu i da bi ostvario garanciju mora biti kompletan set kupljen,u suprotnom ako nešto ne uzmeš,uredno dobiješ pečat da nema garancije jer nije kupljen komplet set i to je jedino ispravno....

Sent from my E2303 using Tapatalk
Svi dijelovi i ugradnja su kod njih...dakle kompletan servis

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Tom »

U Contijev set za 207 ti dodje rolnica i spaner isto Ina, kais Conti, a za pumpu se ne sjećam...

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: RE: Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la karabajastart »

neretva 1 je napisao/la:
karabajastart je napisao/la:Ne razumijem te " firme" i servise,ko god ti daje više od 2 max 3 godine garancije te laže ili planira izigrati.Po ovlaštenim servisima je 2 godine ili 80.hiljada max,zavisno šta prvo nastupi tako da te priče 5 godina moš zaboraviti,kasnije za nedaj Bože će okriviti majstora ili tako neš.Ja sam prodavač u motorexu i da bi ostvario garanciju mora biti kompletan set kupljen,u suprotnom ako nešto ne uzmeš,uredno dobiješ pečat da nema garancije jer nije kupljen komplet set i to je jedino ispravno....

Sent from my E2303 using Tapatalk
Svi dijelovi i ugradnja su kod njih...dakle kompletan servis

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
To je sad do tebe za šta se odlučiš,još jedan savjet,vidim gore na predračunu nigdje ne vidim remenicu radilice,ona naravno nije uslov za garanciju ali je jako važna,ona se na " oko" nikad ne može provjeriti ali ja bih je uvijek promjenuo kad mjenjam mc remen i španere,guma od starosti u remenici ostari,izgubi svoje svojstvo i kad pukne džaba ti sve ove gore stavke,ti si ostao na putu tako da inzistiraj da ti i nju promjene...poz

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Remenicu radilice....ne znam? Nije mi toliko do novca ... želim zamjeniti sve što treba i solidne kvalitete ali bez pretjerivanja. Ne bih volio da me namagarče. Ponavljam novac nije ograničenje. Dakle što u ovim ponudama ne valja a što treba dodati.
Da znam ne bih pitao

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la karabajastart »

Ajd cim uhvatim vremena pogledacu detaljno pa ti javim...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

karabajastart je napisao/la:Ajd cim uhvatim vremena pogledacu detaljno pa ti javim...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Unaprijed se zahvaljujem jer ja ovo stvarno nedovoljno poznajem.
Pozz
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: RE: Re: RE: Re: "Veliki servis"

Post Postao/la karabajastart »

neretva 1 je napisao/la:
karabajastart je napisao/la:Ajd cim uhvatim vremena pogledacu detaljno pa ti javim...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Unaprijed se zahvaljujem jer ja ovo stvarno nedovoljno poznajem.
Pozz
Sto se tiče 407,uzmeš set zupčastog(2 španera,remen z i pumpa vode),set mc remena(španer,klizač,mc remen,remenica alternatora i remenica radilice ako želiš baš da sve zamjeniš u fullu).za 207 je isti vrag osim sto imas samo 1 španer na mc remenu,eto i gledaj da su ti malo kvalitetniji dijelovi,poznatije marke,sve je to ok...javi ako te još nešto bude zanimalo...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Avicii »

A sve je tu vec receno manje vise, samo gledaj da ti fino poslazu te dijelove, uzmi provjerene i to je to.
Karabaja, slazem se da je jedino u fullu kad se zamjeni i remenica radilice, sto naravno i kosta.. ali ne mozes ljude ubjediti ni da zamjene remenicu alternatora, za koju sam se par puta uvjerio kako iskida pk remen kad zablokira, a ne remenicu radilice, koja opet ima za posljedicu samo lupkanje i male vibracije pa se moze na vrijeme zamjeniti prije nego sto skroz pukne.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Koliko dođe remenica radilice i alternatora? Koje marke su prihvatljive?
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Sasa D »

Ja sam prije par dana uradio veliki servis na 407 1.6hdi.
Prošli sam radio 31.1.2015 godine i prešao do sad 98000km.Na satu imam 340000km.Svi dijelovi kada su skinuti bili su u dobrom stanju. U pitanju je Skf-ov set zupčastog i pk remena.
Opet sam stavio Skf set zupčastog i pk remen.
Prilikom pritezanja šarafa na radilici isti se slomio na pola, ali sam imao sreće da ga je majstor uspio izvaditi.,tako da bi svakome preporučio da prilikom velikog servisa zamjeni barem šaraf na radilici, ako ne želi mijenjati remenicu.
Iskreno nikada do sada nisam mijenjao remenicu ni na jednim autu i nisam imao problema.
Dijelovi su za divno čudo pojeftinili.
Set zupčastog sa vodenom pumpom je 152km i pk remen 26km.Drug mi ima popust na dijelove 20% pa su me dijelovi koštali 144km i ruke 80km.
Za ovakvo auto smiješna cijena.
Odgovori

Natrag na “Servis”