Novoprom Doboj - Jako lose iskustvo

Odgovori
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Novoprom Doboj - Jako lose iskustvo

Post Postao/la Phantom »

Jest bilo prije par godina, ali dan danas cujem vise i vise ljudi kako se zali pa da krenem lagano.

Naime eto prije 2-3 god na 307 se pojavio kvar trzanje u voznji. I naravno kako nisam se puno razumio skoro nikako u marku Peugeot, zapucam u OVLASTENI servis u Doboju (Novoprom). Naravno ljubazno osoblje me ubjedjivalo kako se ne trebam brinut oni su MAJSTORI i jedan majstor je izasao rekao ne boj imam ja 307 ja sam DOKTOR za to. I ajmo kuci PuG kod njih. Sledeci dan kao popravljeno satnica uracunata nove dizne naplacene. Dok sam dosao kuci kvar opet, i opet njima. I tako par puta (3 mjeseca) obisao Boga oca i niko ne zna sta je u Novoprom non stop govori doji mi cemo dodji mi cemo i malo po malo uzimaju pare ali imaju dobru pricu. I tako ja jednom dolazim moga puga nema, majstor testira. Cekam ja kad na magistrali proleti pugisa i vraca se lik iskezio se govori al ide al ide. Naravno jos koja para el. magnetni ventili, raznorazni aditivi, filteri, dozatori, protokomjeri, pumpe, p*cke materine :D Kvar nije otklonjen. Zadnji dan dolazim lik govori dizna zapekla (a "nove" dizne, oni naravno oderali) kao ne moze se skinuti glavu motor moram skidati bla bla, i naravno pukne mi film auto kuci i obicnom seoskom majstori popravi za 150 KM. Novoprom me oderao za 1500 Evrica sa satnicama i dijelovima i nista uradili nisu. Dakle vidjelo majstora nije a kamoli proslo kraj njega.
Mislio sam da sam jedini da su se popravili ali ne. Profesorica sa fakulteta mi pricala na 307 sw imala kvar s pumpom, momci iz MAJSTORKOG Novoproma joj naplatili 659 KM i naravno popravili nisu, posle mnogih svadja isla kod njih i naravno satnice racunali i popravili nisu. Majstoru obicnom i nisu ni mijenjali pumpu a NAPLATILI. Ima tu jos losih iskustava od mnogih drugih vlasnika, mogao bih knjigu pisati.
Tako ovo je samo savjet za ostale clanove da zaobilaze ovaj servis u sirokom luku
Motion & Emotion
Avatar
sonnyblack
VIP Član
Postovi: 440
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 PH2 1.6 e-HDI 112KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Novoprom Doboj - Jako lose iskustvo

Post Postao/la sonnyblack »

Ja sam imao loše iskustvo sa Novoprom Modriča. Napisao sam već post na svojoj temi gdje sam opisao neugodnosti sa Peugeot Duraković Gradačac, ali evo i ovdje c/p posta:

"A kad smo već kod Novoproma, mene su dobro zajebali prije 4 godine kad sam imao P307. Preko telefona dogovorio zamjenu ABS senzora i cijenu s rukama (70KM senzor i 40KM ruke). Dovezao auto, sačekao negdje na kafi i kad sam otišao po auto, naplatili dogovorenu cijenu a nisu uopšte zamijenili ABS senzor nego su ga samo očistili. Naravno, nakon par dana ponovo problem s ABS-om. Zvao i požalio se, jedini odgovor koji sam dobio od nekog "gospodina" jest da ga nije bilo potrebe zamijenit, te da "ne znaju" otkud se problem ponovo javio. A to što su naplatili dogovorenu cijenu za nov senzor, to im je bila tabu tema."
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Novoprom Doboj - Jako lose iskustvo

Post Postao/la Avicii »

Samo jedna u nizu od prica o strucnosti nasih ovlastenih servisa :kava:
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Novoprom Doboj - Jako lose iskustvo

Post Postao/la dino »

Problem je samo u majstorima koji nisu dovoljno stručni, nemaju obrazovanje da razumiju rad motora-auta i s druge strane bi trebali ići non stop na edukacije i obuke. Međutim vjerovatno i na tom prvom, možda i zadnjem, seminaru ne nauče dovoljno, jer je to mješavina senzora elektrike i mehanike. E onda krene sa naučenom metodom eliminacije i zataškivanja problema na autu. Pa se onda pojavi ona balkanska muljaža i hvalospjev, ne kontajući onu zapadnjačku "markica po markica sto i jedna markica".
Tako sam i ja otišao jednom iskusnom majstoru, koji se hvali, da poznaje comon rail motore i ima iskustvo automehaničara od 30 godina. On meni u vakum crijevo ubacio vijak i blindirao el. ventil za dozer zraka, kaže neki termostat otišao, koji je on riješio za 40KM. Ja zavirim u motor i ugledam vijak, odem njemu pitam "izvini da nisi ti slučajno,...nisam ja to stavio,.. koji si termostat promijenio,...neki je zakratio, ali kad ja budem ulje kod njega mijenjao on će to završiti, jest da je poskupo i posla ima,...e nećeš više majstore moje auto ni vidjeti u svojoj radnji.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Odgovori

Natrag na “Servis”