Poliranje farova

Odgovori
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

ArminM je napisao/la:Sjedi 5

Evo i od mene doprinos, auto sa 10k na satu :D
Hahah :goop: thanks

Cime si ispirao ili si morao rastavljati far? I na ovoj Astri je jedan bio malo vise prljav iznutra, ali nisam imao kad eksperimentisati.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la ArminM »

Nema ispiranja drug. Ukoliko isperes far ostanu tragovi od vode, ili prije ili poslije. Moze i sjenilo da strada. Ove sam farove rastavljao. Jedni su gotovi, imam jos jedan set koji radim. Samo dok uhvatim vremena da rijesim

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

Moram i u svoga 307 ovo odraditi, svjetla su baš žuta napred. Znači najbolje posle brušenja papirom, plastik prajmerom preči pa onda lakom. Kakav lak uzeti u spreyu, obični jednokomponentni ili 2K koji je dosta skuplji, imaju čak i razpon neki su do 80 st. do 120st.C
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la ArminM »

Zaboravi na farove koje lakiras. Posebno farovi od 307 i slicnih auta kod kojih su farovi veliki, i u takvom su polozaju da ih sunce doslovno ubije. Nagledao sam se lakiranih farova, u principu prije stradaju nego dobro ispolirani farovi. Ja se bavim tim poslom jako jako dugo, nikad ni jedne farove nisam lakirao, a spasavanje lakiranih farova naplacujem duplo od skoro

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Oparic »

ArminM je napisao/la:Zaboravi na farove koje lakiras. Posebno farovi od 307 i slicnih auta kod kojih su farovi veliki, i u takvom su polozaju da ih sunce doslovno ubije. Nagledao sam se lakiranih farova, u principu prije stradaju nego dobro ispolirani farovi. Ja se bavim tim poslom jako jako dugo, nikad ni jedne farove nisam lakirao, a spasavanje lakiranih farova naplacujem duplo od skoro

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Kolega, kad si već rekao da se baviš time, postavit ću jedan upit, ako mogu da dobijem odgovor, biću zahvalan. :p

Jučer sam odradio šmirglanje vodobrusnim papirom, bio mi je far prljav stvarno, "razljeva svjetlo". Krenuo od P800, pa P1200, P1500 P2000... Razlika je više nego uočljiva, čak sam odradio poliranje blago, nekom polir pastom, zadovoljavajuće (iz moje perspektive), Ali.... I dalje, kao da mi se svjetlo "razljeva", kako napisah.

Je l' moguće da još treba skinuti koji sloj, još jedanput preći ili je problem moožda sa unutrašnje strane? ;)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

ArminM je napisao/la:Zaboravi na farove koje lakiras. Posebno farovi od 307 i slicnih auta kod kojih su farovi veliki, i u takvom su polozaju da ih sunce doslovno ubije. Nagledao sam se lakiranih farova, u principu prije stradaju nego dobro ispolirani farovi. Ja se bavim tim poslom jako jako dugo, nikad ni jedne farove nisam lakirao, a spasavanje lakiranih farova naplacujem duplo od skoro

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Zavisi Armine od fara do fara, ne prihvata svaka plastika isto ni prajmer. Ja sam na mojoj bivsoj 307-ci odradio bezbojnim nakon brusenja i eno auto se i dan danas vozi a farovi nisu pozutili. Radio sam to na mom i na jos par auta, ali ne ispadne dobro na svakom, tako sam odavno odustao od toga. A to da je zeznuto raditi lakirane farove kad ispuca lak si u pravu.. nema nista gore.
Miki, dobro prebusi i ispoliraj masinski i eto.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: RE: Re: Poliranje farova

Post Postao/la ArminM »

Oparic je napisao/la:
ArminM je napisao/la:Zaboravi na farove koje lakiras. Posebno farovi od 307 i slicnih auta kod kojih su farovi veliki, i u takvom su polozaju da ih sunce doslovno ubije. Nagledao sam se lakiranih farova, u principu prije stradaju nego dobro ispolirani farovi. Ja se bavim tim poslom jako jako dugo, nikad ni jedne farove nisam lakirao, a spasavanje lakiranih farova naplacujem duplo od skoro

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Kolega, kad si već rekao da se baviš time, postavit ću jedan upit, ako mogu da dobijem odgovor, biću zahvalan. slika

Jučer sam odradio šmirglanje vodobrusnim papirom, bio mi je far prljav stvarno, "razljeva svjetlo". Krenuo od P800, pa P1200, P1500 P2000... Razlika je više nego uočljiva, čak sam odradio poliranje blago, nekom polir pastom, zadovoljavajuće (iz moje perspektive), Ali.... I dalje, kao da mi se svjetlo "razljeva", kako napisah.

Je l' moguće da još treba skinuti koji sloj, još jedanput preći ili je problem moožda sa unutrašnje strane? ;)
Ako mozes uslikaj da vidim o cemu se radi pa cu ti reci

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

Avicii je napisao/la:
ArminM je napisao/la:Zaboravi na farove koje lakiras. Posebno farovi od 307 i slicnih auta kod kojih su farovi veliki, i u takvom su polozaju da ih sunce doslovno ubije. Nagledao sam se lakiranih farova, u principu prije stradaju nego dobro ispolirani farovi. Ja se bavim tim poslom jako jako dugo, nikad ni jedne farove nisam lakirao, a spasavanje lakiranih farova naplacujem duplo od skoro

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Zavisi Armine od fara do fara, ne prihvata svaka plastika isto ni prajmer. Ja sam na mojoj bivsoj 307-ci odradio bezbojnim nakon brusenja i eno auto se i dan danas vozi a farovi nisu pozutili. Radio sam to na mom i na jos par auta, ali ne ispadne dobro na svakom, tako sam odavno odustao od toga. A to da je zeznuto raditi lakirane farove kad ispuca lak si u pravu.. nema nista gore.
Miki, dobro prebusi i ispoliraj masinski i eto.
volijo bih to odraditi baš lak spreyom, znači može odmah nakon brušenja i lak sprayom bez prajmera ili je bolje sa plastik prajmerom ?
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la ArminM »

U principu ne bi trebao ici primer jer je povrsina na koju se nanosi lak osmirglana. Vec je gruba, ali raja stavlja i primer. Ja to nisam nikad radio kao sto sam naveo vec, niti bi radio

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

ljudi kažu da treba posle šmirglanja i očistiti površinu prije lakiranja, sad čime to uraditi, razmastiti neznam cetom za posuđe i vodom očistiti ili neki razređivač ?
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la ArminM »

Dovoljno da ocistis cistom krpom. Ti moras lakirat na matiranu povrsinu. Cime god ocistio matirat ce opet

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

Znači može lak odmah na ošmirglano svjetlo ? kakvu funkciju ima taj plastik prajmer onda, da neće prije da se lak guli ako radim bez njega ?
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

Kad prebrusis ocisti far odmascivacem, koji ima da se kupi u 'bojama i lakovima'. Plastik prajmer se stavlja da bi lak bolje prijenuo na plastiku. Ako nadjes skroz bezbojni prajmer onda ok.. ima i njih raznih vrsta koji nisu bas 100% clear, pa bi ti samo zamutilo far. Po meni ili idi prajmer+bezbojni ili samo ispoliraj.. mada, ja bi to samo ispolirao.
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

hvala za savjet, vjerovatno ču iči na tu opciju sa primerom i lakom, uzeti malo bolji spray, možda kakav 2 komponentni. Uradiću pa kako ispane, kakvo je sad stanje sigurno ne može biti slabije :no:
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Miki 307 »

evo da i ja napišem kako sam napokon odradijo svoja svjetla, evo slike kakva su bila ispočetka, skroz otišla znači:
slika
odradim izbrusim vodenim papirom od 500 pa sve do 2000. Izbrušenu površinu pređemo krpom koju namočimo malo u nitro, da razmastimo površinu, nakon toga obrišemo suhoom mikro krpom i prelakiramo 2 nježna sloja 2komponentnim lakom u sprayu kojeg sam posebno naručijo iz njemačke. Obavezno raditi u hladu i ne na večoj vanjskoj temp. od 25 jer inače se lak odma suši i ne razlijeva se lepo kako bi morao. Najbolje na 20 st. raditi
Prelakirano stanje:
slika
Onda dobijemo grubo stanje koje treba još odraditi :
slika
slika
Lak se mora dobro osušiti najmanje 5 sati, ja sam ostavijo i radijo napred drugi dan. Onda idemo i finiširamo sa 2000 i još 2500 vodenim papirom da dobijemo:
slika
I na kraju samo još ispoliramo finom pastom i ispoliramo, danas mi nestalo vremena pa još to sledi sledeći put
Radijo sam ovim jednim 250 ml spreyom kojim možemo odraditi 2 kompleta svjetala ako imamo sve prije pripremito:
slika
Odgovori

Natrag na “Uradi sam - DIY video (za sve modele)”