dejcin Peugeot 307 HDI karavan

301,305,306,307,308,3008,309
Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la anel007 »

osposobit ces tesko jer ti pored rupe u faru treba i cijeli mehanizam u koji se stavlja sijalica kao i unutra fara slicno kao na kratkom svijetlu taj limic samo sto je za maglenke drugacijeg oblika, taj mehanizam pored stavljanja i fiksiranja same sijalice na sebi ima i konektor jednog kabla za napajanje sijalice a drugi se kaci na samu h1 sijalicu

elem, po meni se ne isplati uopce zamarati oko toga jer maglenke u faru ne rade nista bar koliko sam ja upratio, uopce ne pomazu pri maglovitom vremenu pa sam ih i ja izbacio skroz i umjesto toga koristim ih sa LED sijalicama kao dnevna svjetla :green:
slika ¦ slika
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Pametno si to uradio u zameni za dnevna svetla.
I ja mislim da efekat nije neki jer svetla za maglu trebaju biti što niže da bi što manje smetala vozaču.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la Avicii »

Vjerovatno su ti mijenjani farovi, pa zato nemas. Vidi iznutra sta pise na njima, je li neki tajvanac ili Valeo.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Avicii je napisao/la: Vidi iznutra sta pise na njima, je li neki tajvanac ili Valeo.
Bas cu da pogledam, na kom mestu pise proizvodjac. A da su fabricki sta treba da pise, ko je proizvodjac. Kablove neke dodatne da ih ima pored nigde nisam video.
Ma citao sam ja da li treba da ima meglenke u faru zavisi i od opreme sa kojom auto dolazi.
A moguce je i da su menjani farovi jer su kao novi.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Ipak kod mene nema fabricki ugradjenih svetala za maglu. Komanda za svetla je kao na prvoj ručici.
slika
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Cuje mi se neki zvuk (krckanje) u pravcu altenatora. Dali je to remenica altenatora ili spanel lageri. Evo na snimku se vidi da se jedan spanel i mrda pomalo prilikom rada. Ili je to mozda i normalan rad.


A avo i snimka kako je to covek resio sa WED-40, ali kod mene je remenica na altenatoru zatvorena i ne mogu prsnuti unutra WDE-40.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Danas promenio ulje na 307, kilometraža 362320, sipao NIS sintetiku, nekako mi to naj sigurnije. Ali baš sam se namučio skinuti filter ulja, morao sam i ključ praviti. Ja sam ga samo rukom stegnuo valjda se neće on opet sam toliko pritegnuti.

slika

Sutra planiram zameniti i filtere goriva i vazduha. U kutiji za filter goriva ima filter i gumica, ali ima i tri plastična dela. Na slici je crno, žuto i crveno, neznam gde se to treba zameniti i čemu služe ti plastični delovi, ili je pa to za neki drugi auto pošto se ovaj filter montira i na druge automobile.

slika
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 760
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 157 puta
garage

Re: dejcin Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la Philby »

Hoće filter ulja malo da zapekne, pogotovo ako ne naneseš ulje na gumicu prije montaže. Ako nemaš odgovarajući ključ za skidanje može se probati grubljim šmirgl papirom da se omota pa manje klizi, ili ona najneurednija metoda kad se tijelo filtera probuši šarafcigerom i okrene. Mada je svakako nezgodno pozicioniran pa će opet neka količina ulja da se prospe po bloku i cijevima kompresora.

Što se tiče filtera goriva, koliko ja znam ti čepovi služe da ih staviš na crijeva dok radiš da ne uđe neka nečistoća. Malo ko ih koristi jer se sve završi za par minuta, ali ubace ih uvijek u kutiju.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: dejcin Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Moguće, i meni je to padalo na pamet da su to čepovi za creva da ne iscuri nafta iz creva dok se radi ali me buni što su svi različiti.

A filter ulja se normalno maže uljem pre zavrtanja, to sam naučio još dok sam imao prvi auto zastava 101. Bušenje nikako ne volim, prvo što je nepristupačno i što prvi puta menjam ja filter na 307 i neznam dokle ide onaj onutarnji navoj. I tada više ulje iscuri kada se buši. Ovako nadješ odgovarajuću cev, zavariš unutra dve tri žice da upadnu u žljeb filtera i zavariš ručku i to je to, imaš ključ za filter ulja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: dejcin Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Zamenjeno, kućište filtera je bilo čisto pa ga njega nisam skidao. Ali nije hteo da upali dok mu drukalicom nisam nadrukao naftu. Nisam znao da mora tako.slika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 760
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 157 puta
garage

Re: dejcin Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la Philby »

To ne znam. Kod mene ni nema drukalice već kad dam kontakt pumpa ubaci dovoljno goriva u kućište filtera da odma sastavi.
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: dejcin Peugeot 307 HDI karavan

Post Postao/la dejca »

Ti imaš boš ubrizgavanje, kod mene je simens i nema pumpu u rezervoaru.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Odgovori

Natrag na “Serija 3”