Peugeot 307 1.6 16V

301,305,306,307,308,3008,309
Odgovori
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la nedicm »

Kao što sam u predstavljanju napisao, vozim Peugeot 307, 1.6 16V, 81kW, 110KS, 2004. godiše. Nisam napomenuo da ima ugradjen plin.
Što se motora tiče, ima ugradjen i KN vazdušni filter i po rečima prethodnog vlasnika, daje mu dodatno nekih 10-ak KS. Na satu je trenutno 263.000,00, ja sam ga u avgustu preuzeo sa pravih 250.000,00.
Od opreme ima:
- digitalnu klimu
- 4 el. podizača stakala
- el. retrovizore sa grejačima
- fabričke alu felne 205/55/R16, sa kojima je kupljen i koje koristim za zimski set i letnje alu felne istih dimenzija
- zatamljena stakla nazad(bio je zatamnjen komplet, ali su folije sa prednjih stakala skinute zbog problema sa policijom)
- sportski nastavak na izuvnoj grani
- komande radija na volanu

Leto:
slika
slika
slika

Zima:
slika

Jedna enterijera:
slika


Ono što sam ja uradio od kad je kod mene, a tiče se detalja, bilo je dubinsko pranje i poliranje farova, koji su bili prilično zamagljeni. Ideja mi je, pošto se dosta vozi i prilično često menjam sijalice, da se rešim halogenki, da li xenon ili led, npr. :
https://www.aliexpress.com/item/Super-B ... 0.0.tTbpbQ

o ovome već par meseci razmišljam, čini mi se prihvatljivo i interesantno, pa ukoliko neko ima iskustvo ili preporuku, slušam. :)

Naručena je i promenjena ručica menjača, stigla mi je i koža, ali nikako da i nju zamenim. Sve sa Ali-ja. :D

"Problem" koji trenutno imam, tiče se radija. Naime, u njemu je fabrički radio RD3 - 01, PU-2471A(J). Ubrzo, nakon što je došao kod mene, naručio sam FM transmiter.
https://www.aliexpress.com/item/1-44-LC ... 0.0.7dO2zH
Kratko je radio i onda se na radiju počinju pojavljivati duboki šumovi, maltene kao pucketanje. Nakon toga, radio slabije hvata radio stanice i čak i ove jače, kad-kad zalupa i zakrči i prilično je nelagodan osećaj, kada zapucketa. U medjuvremenu sam taj FM transmiter bacio i uzeo drugi, sa bluetooth fukncijom, radi savršeno:
https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 0.0.rGaF5n)
Takodje i CD radi i savršeno je čist zvuk, ali FM signal mu je dalje problem. :help:
Molim Vas da mi neko da neki savet ili pomoć, ukoliko je već imao sličan problem. Ne bih da se upštam u priču sa majstorima oko ovoga, sigurno se neće time baviti, jer je to otprilike - mnogo posla i znanja, a malo zarade, ako me razumete. Hvala unapred.

Ukoliko sam nešto pogrešno uradio, molim Vas ispravite me i sugerišite mi, zaista ovo vidim kao jako korisnu priču, jer kao što sam mogao da zaključim, čitajući po forumu, dosta polažete pažnje svojim automobilima, a ja sam jedan od takvih.

Pozdrav.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la anel007 »

sve super samo tih dodanih 10 konja slobodno okaci macku o rep, daje mu bolji zvuk i to je to

inace vidi se da je super ocuvan primjerak, ja bih se jedino rijesio tih transmitera i ubacio mu Yatour/Mediatek (ili kako se vec zove ovaj drugi) i slusao muziku ko covjek
slika ¦ slika
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la Phantom »

Lijep primjerak, samo 17 ljetne. Koliko % su folije? Mene za sad ne diraju za folije ni u Hrv ni Srb.

Izvadi radio i pogledaj antena jeli spala
Motion & Emotion
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la nedicm »

Ne znam tačno za %, prethodni vlasnik je to radio, isti je % bio i napred i nazad, pa je to verovatno bio problem.

Vadio sam radio više puta, antena je priključena uredno. Isključio je, ne daje nikakav signal, kad je vratim, sve po starom.. :neznam:
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la kreha2 »

Ekstra Pug. Cini se očuvan i fino je sređen :super: ;)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la Avicii »

Eh, kad vidim plavu 307cu odmah mi je kez na licu :toranj:
Extra primjerak, vidi se da je ocuvan dobro. Stakla samo tako legla, a pogotovu ovaj nastavak na izduvu. I ja sam definitivno za 17'' letnji set.
Strecno sa daljim radovima :ok:
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la Tom »

Dobraaaaar! Boja je prva liga, nema preko, ocuvan extra! Ove patosnice napolje, nove unutra, i više mi se sviđaju oriđi felne, ali za promjenu su ok i ove. Nastavak auspuha !

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
edinmk2
Napredan član
Postovi: 207
Pridružen/a: 24. sij 2016, 01:47
Lokacija: Doboj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la edinmk2 »

odličan pug djeluje očuvan pravo
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la nedicm »

anel007 je napisao/la:sve super samo tih dodanih 10 konja slobodno okaci macku o rep, daje mu bolji zvuk i to je to

inace vidi se da je super ocuvan primjerak, ja bih se jedino rijesio tih transmitera i ubacio mu Yatour/Mediatek (ili kako se vec zove ovaj drugi) i slusao muziku ko covjek
Haha, ma znam za tih 10ks, ali lepo zvuči. :) Znam sve, ali nije baš jeftina investicija taj Yatour/Microlinc..
kreha2 je napisao/la:Ekstra Pug. Cini se očuvan i fino je sređen :super: ;)
Hvala za pohvalu.
Avicii je napisao/la:Eh, kad vidim plavu 307cu odmah mi je kez na licu :toranj:
Extra primjerak, vidi se da je ocuvan dobro. Stakla samo tako legla, a pogotovu ovaj nastavak na izduvu. I ja sam definitivno za 17'' letnji set.
Strecno sa daljim radovima :ok:
Avicii, ispratio sam tvoju temu i tvog Lava, takodje pohvale, predobro izgleda, delim sa tobom mišljenje da je fabrika uz male korekcije najbolja solucija. Svidja mi se kod tebe onaj kačket, drugi auto odmah. :) Boja je baš lepa, ne bih da uvredim ostale, ali sigurno jedna od najlepših na njemu, ako ne i najlepša. Što se tiče felni, i ja sam, ali jedino ako iskrsne da zamenim 16" za 17" uz neku minimalnu doplatu. :D
Tom je napisao/la:Dobraaaaar! Boja je prva liga, nema preko, ocuvan extra! Ove patosnice napolje, nove unutra, i više mi se sviđaju oriđi felne, ali za promjenu su ok i ove. Nastavak auspuha slika!

poslato s Jadrana
Tom, hvala. Patosnice su njegove fabričke, kupljene zajedno sa njim, po rečima prethodnog vlasnika, nisu nimalo bile naivne cene. Zadovoljan sam, jedino mi fale čepovi - držači na vozačevoj, ne mogu nigde da ih nadjem. Vidi se i na slici da je rupa. Zimi i kad je kiša, hoće da upusti vodu kroz to. Inače, možda su na slici prljave, pa ne deluju lepo, ali su savršene, uklapaju se u mm i ne bi ih dirao. :)
edinmk2 je napisao/la:odličan pug djeluje očuvan pravo
Hvala edinmk2. Da se nadovežem, moj prethodni auto je bio mk2, 1.6 td, ali da ne idem off topic, samo ću staviti sliku, dan danas kao iz fabrike izašao. :D Tako da slična priča, a vidim da je i tvoj Pug plavi. :D

Mk2, ukoliko je off topic, nek me neko ispravi:
https://s30.postimg.cc/51kumvu4h/20160521_175415.jpg
https://s23.postimg.cc/8q4dtkp23/IMG_20 ... 140836.jpg

Poz.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la ElComandante91 »

Baš očuvano djeluje za kilometražu! Da te služi bez problema. :D
Clapton is God!
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la nedicm »

ElComandante91 je napisao/la:Baš očuvano djeluje za kilometražu! Da te služi bez problema. :D
Da, baš tako, vodilo se o njemu računa, iako je prošao dosta, pažen je.
thanks
Trudiću se da nastavim tako.
Avatar
edinmk2
Napredan član
Postovi: 207
Pridružen/a: 24. sij 2016, 01:47
Lokacija: Doboj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la edinmk2 »

Avatar
cviki
Iskusan član
Postovi: 564
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:21
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 120 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la cviki »

Exatra autic za 307 me vezu lijepe uspomene samo sto je moj bio 2.0 benz plin filter =zvuk al uz auspuh jos bolji zna raja sa skupa u tz :)

Cviki
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la Avicii »

nedicm je napisao/la:Avicii, ispratio sam tvoju temu i tvog Lava, takodje pohvale, predobro izgleda, delim sa tobom mišljenje da je fabrika uz male korekcije najbolja solucija. Svidja mi se kod tebe onaj kačket, drugi auto odmah. :) Boja je baš lepa, ne bih da uvredim ostale, ali sigurno jedna od najlepših na njemu, ako ne i najlepša. Što se tiče felni, i ja sam, ali jedino ako iskrsne da zamenim 16" za 17" uz neku minimalnu doplatu. :D
Hvala na pohvalama. Lava sam prodao, vozi se i danas i momak je prezadovoljan autom. Ostajem i dalje pri ovome za 'fabrika izgled', uz naravno male korekcije kao sto kazes ;)
Na kacket sam slucajno naletio, pa se razmisljao bi li ne bi uzeo i na kraju me Kula nagovori.. i sad se ne kajem sekunde, jer stvarno odlicno izgleda na autu. Kad dodje i kod tebe na red baci se u potragu za njim, odlicno lezi na autu :yes:
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307 1.6 16V

Post Postao/la nedicm »

Avicii je napisao/la:
nedicm je napisao/la:Avicii, ispratio sam tvoju temu i tvog Lava, takodje pohvale, predobro izgleda, delim sa tobom mišljenje da je fabrika uz male korekcije najbolja solucija. Svidja mi se kod tebe onaj kačket, drugi auto odmah. :) Boja je baš lepa, ne bih da uvredim ostale, ali sigurno jedna od najlepših na njemu, ako ne i najlepša. Što se tiče felni, i ja sam, ali jedino ako iskrsne da zamenim 16" za 17" uz neku minimalnu doplatu. :D
Hvala na pohvalama. Lava sam prodao, vozi se i danas i momak je prezadovoljan autom. Ostajem i dalje pri ovome za 'fabrika izgled', uz naravno male korekcije kao sto kazes ;)
Na kacket sam slucajno naletio, pa se razmisljao bi li ne bi uzeo i na kraju me Kula nagovori.. i sad se ne kajem sekunde, jer stvarno odlicno izgleda na autu. Kad dodje i kod tebe na red baci se u potragu za njim, odlicno lezi na autu :yes:
Avicii, posle sam video lock teme.. :) Kako i ne bi bio zadovoljan. :)
Slažam se, sitnica, ali mu baš odlično legne. :) Koliko razumem, nije ga baš lako naći, ne znam za cenu, ali treba onda u većini slučajeva i farbanje, pa tek onda montaža. Videćemo, nikad se ne zna. :D
Odgovori

Natrag na “Serija 3”